Moja ljubov

• Rusko Moya lyubov (více)

Krátkometrážní animovaný film, který se svou výtvarnou stránkou zcela vymyká běžné produkci. Jako by ve filmu ožila díla impresionistů i expresionistů. Příběh je prostý: první láska šestnáctiletého chlapce k dívence Paše, která slouží v Antonově domě. Její láska je jasná a čistá a Antonova láska k Paše také, dokud nepotká „Bohyni" - starší dívku ze sousedství, která mu rázem zosobňuje všechny mladistvé romantické sny. Anton onemocní láskou k ní a posléze neradostným prozřením, že její krása byl jen klam. Skutečně se rozstoná tak, že smrt mu stojí za zády. Paša je jeho andělem strážným a vyrve svého Antošu ze spárů smrti. Ovšem za tu cenu, že se již spolu nikdy neuvidí. (Sipora)

IdaHutt

Alexandr Petrov je animátorský kouzelník a svá kouzla dává vždy do služeb silného příběhu s velkými lidskými city. Asi chci, aby můj geniální oblíbenec byl absolutně dokonalý - takže mu nemohu odpustit to, co bych u jiných, méně talentovaných a méně citlivých tvůrců tolerovala: tentokrát už výtvarná i obsahová stránka hodně balancovala na pokraji až příliš líbivého a tklivého kýče (bez ohledu na kvalitu původní literární předlohy - I. S. Šmeljov: Ljubovnaja istorija). Rovněž těch už vyčichlých archetypálních symbolů tam bylo na můj vkus až moc. Z Petrovovy tvorby tak pro mě stále těmi nejlepšími díly zatím zůstává Korova (Kráva), Rusalka a Sen směšného člověka. Je dobře, že umělec Petrovova světového formátu má v rodném Rusku své následovníky - pro zájemce níže odkaz na absolventský film Petrovových studentek s názvem Ješčo raz! (Ještě jednou!) z roku 2010 - ke zhlédnutí on-line: http://www.openspace.ru/cinema/events/details/19412/ ()

Kobitch

Nádherně zpracovaný snímek, který mě okouzlil výtvarným stylem, atmosférou i doprovodnou hudbou. Ručně kreslený film vytvořený technikou malování na sklo mi připomínal obrazy impresionistů a díky tomu mě koukání na něj ani chvíli nenudilo – koukat na takovou krásu nudit nemůže. S Petrovem se určitě ještě potkáme, protože za krátký animák Stařec a moře vyhrál Oscara v roce 2000 — už teď se na něj těším. Když se k tomu přidá krásná hudba, vznikne něco, co duše romantika musí přijmout s otevřenou náručí. Zvlášť, když základním tématem filmu je láska. Láska krásná i komplikovaná, mladá i nevinná, otevřená i nežádoucí. Film se odehrává v době, kdy nestačilo mít někoho rád, pro takovou lásku museli mít pochopení i rodiče či společnost. A člověk si nemohl jednoduše vybrat, protože životní partner mu byl častokrát přisouzen. [Oscary 2007] ()

Joski

Absolútna špička v autorskej animovanej tvorbe! Všetko ručne stručne maľované štetcom na sklo s neprekonateľným majstrovstvom spontánnosti a fantázie. Umenie, atmosféra a ruská duša v podaní jedného autora. Odporúčam len milovníkom týchto kvalít. 100% ()