poster

Chtěli zabít Hitlera (TV seriál)

 • Německo

  Sie wollten Hitler töten

 • slovenský

  Chceli zabiť Hitlera

 • anglický

  They Wanted to Kill Hitler

Dokumentární

Německo, 2004, 4x44 min

Scénář:

Jörg Müllner
(další profese)
 • LiVentura
  ****

  Škoda těch mnoha neúspěchů!!! Opravdu škoda...(28.3.2013)

 • gogo76
  *****

  Veľmi zaujímavý dokument, nanajvýš aktuálny práve v období premiéry Singerovej Valkýrie. Ukazuje nemcov a Nemecko z pohľadu, z ktorého sme ho dlho nevideli, alebo nechceli vidieť. Bolo mnoho ľudí, ktorí mali svedomie a bolo ich dosť. Pri sledovaní máte neraz pocit, že pri Hitlerovi stáli všetci diabli, alebo nejaká nadprirodzená bytosť. Podobnej depresii prepadali aj sami účastníci spiknutia. Je až neuveriteľné koľkým atentátom unikol a za akých, často až neuveriteľných okolností. Diabla zabije iba diabol sám... 90%.(28.2.2009)

 • Aky
  *****

  Nesmírně zajímavým způsobem zmapované pokusy o atentáty na Hitlera. Autoři dokumentu si dali práci jít nejen do faktografických podrobností pokusů o rychlé a zdánlivě jednoduché zúčtování s fašismem, ale šli i do hloubky motivací atentátníků. Překvapí i to, kolika takovým pokusům Hitler unikl a jak neuvěřitelné náhody mu pomohly. Snaha Němců vypořádat se takovýmto způsobem z vlastní historií je imponující.(17.4.2008)

 • Roby
  *****

  Moc nemusím dokumenty o 2.Sv ale tohle je vyjímka skvěle zpracovaný dokumentarní cyklus 81%.(27.12.2009)

 • farmnf
  *****

  Sleduju už několik dní tento seriál. Jsem z něj opravdu hodně vyděšený. Proč cca 40 pokusů atentátů na Ádu? A proč žádný nevyšel? Atentáty byly organizovány wehrmachtem, ti lidi byli zkušení, zabíjet uměli a vyznali se. Heming von Trescow (až mi vymalují kancelář, vyvěsím si ho tam), věřící člověk a opravdový germán. Organizoval atentáty až z východní fronty, kde měl kupu jiných starostí. Mě to připadá, že Bůh má rád černý humor a dost nemá rád židy. Že vlastně druhá světová, v čele s tím rakouským čalouníkem, byl takovej fórek, při kterým zemře spousta lidí. Ale proč? Na to odpověď hledám 51 let.(9.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace