poster

Noční býk (festivalový název)

 • španělský

  Bufalo de la noche, El

 • anglický

  The Night Buffalo

Erotický / Drama / Psychologický

Mexiko, 2007, 90 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,553,198(19.8.2010)

 • Aljak
  *

  Sklamanie veľké-preveľké! Očakával som ďalší vynikajúci príbeh v podaní Guillerma Arriagu, avšak namiesto toho som zostal zaskočený celkovým spracovaním plným zmätku. Samotný príbeh nieje až tak márny - práve naopak, je dosť dramatický. ALE to zosúladenie dvoch časových rovín bolo katastrofálne. Občas som sa v tom až tak stratil, že som nedokázal samotnú sekvenciu časovo zaradiť. Napokon z toho bol obrovský zmätok, ktorý zapríčinil zaniknutie celkového vývoju príbehu a asi aj samotnej pointy, nad ktorou doteraz rozmýšľam... Filmy s retrospetkívou a viacerými časovými rovinami mám veľmi v Láske, ale toto bolo naozaj už neúnosné. Inak príbeh aj zápletka OK, až na toho prehnane sebavedomého Manuela, ktorý mi až príliš pripomínal niektorých ľudí v mojom okolí mysliacich si že oni môžu všetko a pritom nehľadia na dôsledky.(29.4.2013)

 • Rudovous
  ****

  Tizive, temne, psychologicke a hooodne eroticke. Zazrak typu Amores Peros se nekona, ale za pozornost bezesporu stoji. Diego Luna se na platne ve flesbecich meni jako chameleon (hraje opravdu pekne) a holky mu skacou doslova do klina jedna za druhou, nebo ne? No nechte se prekvapit. (Emilio Echevarría, jo ten deda fousata z Laska je kurva, v roli policicty ve svem kratkem vstupu take potesi). Hudba: Mars Volta resp. Omar Rodríguez-López. IMDB je sikovna na takove ty prakticke informace ohledne filmu, komentare si tam ovsem uz nikdy neprectu.(4.4.2008)

 • castor
  ***

  Venezuelský debutant Jorge Hernandez Aldana měl možná štěstí, že mohl zrežírovat látku od uznávaného scénáristy, avšak netuším přesně, kde se stala chyba, ale žádná z postav si diváka vyloženě nezíská, což se dříve u filmů Guillerma Arriagy nestávalo. Milostný trojúhelník, který nevtáhne, děj, který jede často spíš na neutrál a erotika (i přes vizáž všech tří hrdinek - ta hlavní Liz Gallardo zde navíc paradoxně chybí uvedená), která málokdy udeří na hlavičku!!(30.3.2013)

 • Lukoboss
  **

  Bohužel mně psychologickej rozbor postav nepřišel nijak skvělej a o nějakým milenckým trojúhelníku se dá těžko mluvit, když jeden ze tří v podstatě zmizí během první třetiny filmu. Tu sílu jsem v tom neviděl, nechytlo mě to a na konci jsem si jenom řekl "Proč?". Možná jsem natvdlej, možná jsem nedával pozor a tolik to nevnímal, ale tohle prostě podle mě nebylo to pravý ořechový...(15.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace