Předmět doličný A

(festivalový název)
  • Velká Británie Exhibit A
Velká Británie, 2007, 85 min

Milující otec, který kvůli osobním problémům a neschopnosti je vyřešit tak, aby neztratil pozici silného vůdce rodiny, ničí vše kolem sebe. Efektní bezprostřednosti docílil režisér tím, že dal kameru do rukou jednotlivým hercům, kteří scény zaznamenávali jako domácí video. Ve filmu není zdánlivě učiněn jediný střih, všechny scény na sebe navazují tak, jako by byly natočeny čistě chronologicky, včetně posunů v čase. Sama videokamera se oživuje prostřednictvím výpovědí jednotlivých představitelů a představuje svým způsobem jediného člena rodiny, který po otcově útoku podává svědectví o tom, co se dělo za zdmi domu spořádané rodiny. (Febiofest)

Matros

Dost velké zklamání. Sonda do života průměrné rodiny se místama slušně táhne. Tatík je zahranej hodně přesvědčivě, ale bohužel konec je vážně lacinej a žádné překvapení se také nekoná. Trošku jiný příspěvek do found footage rodiny. ()

edie sedgwic

POZOR TENTO KOMENTAR OBSAHUJE SPOILER: Stale rozmyslam nad tym, preco by som tomu filmu mala dat viac ako tri hviezdicky a ten dovod nenachadzam. Autentickost mu sice nemozno upriet, avsak uz asi po 15 minutach je vam jasne, akym smerom sa bude film uberat a ze crazy tato zachlomozdi celu svoju rodinu. Zaujimave situacie a dialogy, ale na moj vkus prilis predvidatelne a v podstate uz uvodna nalepka: podla skutocnej udalosti a z archivov Yorkshirskej policie ho k tomu predurcuje. ()

zahadum

V jednej rodine sa udejú veci ktoré si myslím sa dnes dejú v cca 60 % rodinách...STRES....HYPOTÉKY....STRATA ZAMESTNANIA.....a pod....kombinácia týchto príčin a duševne nestabilného jedinca vedie presne ako nám v extrémnom prípade ukázal tento film. Tá pomalá gradácia je vskutku zaujímavá....vidieť to už ale nechcem..predsa len je to skutočné psycho. ()

Aya.chan

Tak tohle bylo hodně silný kafe. Na rozdíl od těch "klasických" found footage snímků, kterých se dnes točí celá hromada, v tomhle nenajdete nic nadpřirozeného, mimozemského nebo neuvěřitelného. Je to příběh, který se opravdu někde mohl stát. A to z toho činí daleko depresivnější a nervy drásající podívanou. ()

bakeero

Zklamání. Tady je ten film prostě hrozně nadhodnocenej. Nepotřebuju hektolitry krve a exploitation záběry, ale potřebuju se u filmu bavit. A tady jsem se tedy moc nebavil. Psycho to bylo, ale poměrně nudné. ()

predator.1

Fotrovi začne po půlce filmu hrabat a za posledních cca 3 minuty filmu dávám celkovou 1*. Je to strašná píč***** Ale trailer si těch nynějších 69% určitě zaslouží. ()

kacir

Úplne súhlasím s užívateľom menom S.Quentin QUALE..čo sa inak nezvyknem odvolávať na iných..Zase raz nechápem toto vysoké hodnotenie v červených číslach. Silná vec? Silná hovadina..Toto že je horor? Toto je strata času. Jediné čo sa mi na tomto filme páčilo, bola krátka stopáž. Inak sme všetci od začiatku vedeli ako to skončí..akurát je vysvetlené čo k tomu viedlo. No ale celkovo ma tieto FF-ká serú. Juchú, zmenil som hodnotenie zo 70 na 69%. Aká radosť. ()

B3n

Otec rodiny je už tradične ako vo väčšine filmov západnej produkcie ostatných 20 rokov vykreslený ako totálny neschopný loser, ktorý sa nedokáže postarať prakticky o nič, najmä o materiálne blaho svojej rodiny a až po odhalení tajomstiev jednotlivých členov ukáže, čo je vlastne celý život v ňom. To odhalenie tajomstiev, bohužiaľ, prichádza až niekde ku koncu filmu. A tak sa divák musí pozerať na hodinu šaškovania a nekonečnej bezvýznamnej vaty. Tento film mohol s pokojným svedomím mať polovičnú stopáž. Všetky akcie sú mimo záberu kamery, pôsobilo to na mňa dosť rozpačito. Tento film by som neodporúčal pozerať, s výnimkou ak je niekto až takým fanúšikom found footage, že pozerá úplne všetko. (Chápem hodnotenie 20%-60%) ()

tXtX

Prečo nám hneď na začiatku filmu tvorcovia naspoilujú koniec? Nerozumiem tomu, veď potom to nie je až taký napinák, keď človek vie, ako to celé dopadne, džízs.. Ale herci hrali skutočne veľmi presvedčivo. 80% ()