Galapágy (TV seriál)

Podmořské Galapágy

Galápagos

Dokumentární

Velká Británie, 2006, 3x49 min

Dalsi uzasny dokument z dilny BBC o chvatnych ostrovech v Tichem oceanu. Skvele zabery, jak zvirat tak i krajiny. V dokumntu se dozvite o vzniku a geologii Galapag, o Darwinovi i o druzich zvirat, ktera obyvaji tyto pozoruhodne ostrovy. Jak uz jsem psal vicekrat, BBC je spicka v dokumenarnich filmech a i timto dokumetem to potvrzuje.(25.10.2008)

Relativně slabší seriál z jinak výborné produkce BBC. Informace jsou špatně utříděné a dost se opakují v jednotlivých dílech. Také si mohli odpustit ty vsuvky s neuvěřitelně toporným hercem představujícím Darwina - mimochodem ještě jsem neviděla tzv. "hraný dokument", který by nebyl trapný. Stejně tak komentář, který se snaží o "příběh" - což je mimochodem největší chyba tohoto dokumentu - občas ujede až k zhůvěřilostem typu "želvy sloní pomáhaly pirátům loupit". Přes těch pár otravných výmyslů nějakého kreativního trotla hodnotím vysoko - úžasné záběry, krásně zmapovaný život zvířat, tj. to, kvůli čemu na tyhle filmy koukám, tam bylo.(29.12.2008)

Galapágy - jedno z najneobvyklejších a najzaujímavejších kútov sveta. Tento dokument ho vyčerpávajúco a vkusne zachytáva, vykresľuje a zobrazuje podmienky života na ňom. Niektoré zábery mi doslova vyrazili dych, naozaj krásne. Vadilo mi však trošku to, že dosť veľa informácií bolo duplicitne vykreslených, čo potom pôsobilo "a little bit" chaoticky. Každopádne veľmi vydarený dokument. 80 %(15.9.2012)

Nádherný dokument nahlížející nejen na samotné ostrovy a jejich podivuhodnou faunu a floru, ale také pod hladinu přílehajících moří a do jejich historie a budoucnosti. Škoda jen, že ČT vysílala celou řadu ve 4/3, přestože BBC natočila dokument v 16/9 a v HD. Na dokumentu to žel Bohu bylo poznat - ptáci byli v záběrech ořezaní bez křídel apod. Nedlouho po odvysílání na ČT vyšla série na DVD, tentokrát již ve formátu 16/9. Zážitek je to nesrovnatelný.(11.10.2008)

I dokumentární filmy mohou být úchvatné. Galapážské krajinné krásy i jejich mořské zarámování k tomu přímo vybízejí. Suverénnost kamery a jistota režie jsou dotvrzeny profesionalitou odborných charateristik a citlivostí i hloubkou historického ponoru. Kvalita tohoto rozměru produkce BBC je mimo diskusi.(10.10.2008)