Uvězněni v čase

Mysteriózní / Thriller / Horor / Sci-Fi

Španělsko, 2007, 88 min

Nacho Vigalondo

Nacho Vigalondo

Konečně po dlouhé době něco, u čeho jsem před spaním ani nezamžoural očima a zůstal pěkně bdělý! Vytknout se snad dá jedině to, že film malinko místama působí herecky nemastně neslaně a zřejmě i nižší rozpočet dělá ve výsledku svoje. Co se ale nedá upřít je fantastická atmosféra s velmi napínavým příběhem. Uvězněn v čase je především hlavní hrdina Héctor, který v jakési časově smyčce se snaží vyřešit svízel, který mu trochu zkomplikoval život a vše postupně do sebe nebezpečně zapadá. Jdu s hodnocením na plný počet, protože mě film jednoduše od začátku do konce bavil a nepovolil mi se vůbec odtrhnout. Španělsko má koukám samo o sobě dost co nabídnout, asi si ho dám trošku do hledáčku více.(22.2.2014)

Tento film rozhodně není špatný. Cestování v čase v takovéto podobě je vcelku novátorské (byť ne zcela originální) a jak snadno může být geniální, tak snadno se může vymstít. Uvězněni v čase mají (z mého hlediska) dvě výrazné chyby - jsou jimi předvídatelnost a díry v logice. Bohužel, je to tak - film je v prvních dvou třetinách zoufale průhledný, a i když příjdou tvůrci se vcelku nečekaným zvratem, i ten je následně velice rychle objasněn. Co se děr v logice týká, nemám tím na mysli ty spjaté se skákáním v čase - problémem bylo chvílemi naprosto iracionální chování postav. Neříkám, že v takovýchto situacích by nejednali lidé zbrkle, nicméně existuje jistý rozdíl mezi zbrklým chováním a zjevnou imbecilitou.(24.7.2011)

Parádní malý kousek ze Španělska, nečekal jsem moc ale dostal jsem hodně, herec hrajícího Hectora byl dokonalej a jeho proměna byla úžasná. A ani nijak moc zmatený to nebylo což bylo plusem pro mě protože filmy o cestování s časem? V těch mám občas guláš:-) Co bych možná ale vytknul je takovej nedodělanej konec. Ale jinak parádní věc.(28.10.2011)

Jako první jsem viděl před pár dny snímek Triangle, u kterého všichni psali, že vykrádá právě tento španělský kus. A opravdu, vykrádačka to je nepokrytá, takže stran smysluplnosti je to bordel nemlich úplně stejnej, ovšem ve spanish verzi je víc nadsázky, nahejch těl a míň prvoplánový brutality a nadpřirozena (tady je to spíš sci-fi). Což je sympatický, proto jde hodnocení vejš . 75%(19.9.2012)

Většinou je cestování v čase udělaný jako takovej dobrodružnej si-fi snímek plnej efektů a teenagerů, ale tohle je úplně něco jinýho, je to takovej mix mezí drama, thrillerem a možná i malinko hororem a celý to je obalený do hodně netradičního a vcelku promyšlenýho cestování v čase, který, i přes značnou složitost, nakonec fakt dává smysl a nenechává moc otázek kvůli chybám. Navíc to vůbec nepůsobí americkým cool dojmem, ale tak nějak bych řek civilně(10.1.2009)

• - Film měl soutěžní premiéru v roce 2007 na Filmovém festivalu Fantastic v USA. Získal zde hned tři ceny, a to za nejlepší kameru, Cenu poroty a třetí místo v Ceně diváků. (Terva)