Uvězněni v čase

Španělsko, 2007, 88 min

Nacho Vigalondo

Nacho Vigalondo

Eugenio Mira

Konečně po dlouhé době něco, u čeho jsem před spaním ani nezamžoural očima a zůstal pěkně bdělý! Vytknout se snad dá jedině to, že film malinko místama působí herecky nemastně neslaně a zřejmě i nižší rozpočet dělá ve výsledku svoje. Co se ale nedá upřít je fantastická atmosféra s velmi napínavým příběhem. Uvězněn v čase je především hlavní hrdina Héctor, který v jakési časově smyčce se snaží vyřešit svízel, který mu trochu zkomplikoval život a vše postupně do sebe nebezpečně zapadá. Jdu s hodnocením na 4 hvězdy, protože mě film jednoduše od začátku do konce bavil a nepovolil mi se vůbec odtrhnout. Španělsko má koukám samo o sobě dost co nabídnout, asi si ho dám trošku do hledáčku více.(22.2.2014)

Nie, nie je to film o vrahoch čo pomocou prístroja zmiznú v čase ako som si po prečítaní názvu myslel. Napriek tomu je to film neskutočne napínavý pri ktorom som sa nenudil ani omylom ale pekne sledoval ako to do seba všetko zapadne a to si píšte že to zapadne (vďaka tomu absurdnému chovaniu sa postáv, ktoré mi dosť vadilo).(4.1.2009)

Dosti těžko zpracovatelnému a v poslední době i fádnímu tématu, dalo Španělsko nový rozměr. Vynikající předloha neztratila nic na svém kouzlu při přechodu na filmové plátno. Povedl se nejen hlavní hrdina, jehož charakterová proměna je úžasná nebo místy až hororové pasáže, které díky kameře scény dostaly ten správný thrillerový nádech atmosféry, ale především scénář, bez něhož by se vše ostatní sesypalo jako domeček z karet. Propracování do všech, zde tak důležitých, detailů se povedlo na výbornou a až na pár menších nelogičností vše do sebe krásně zapadalo a dávalo smysl. Jen mi vadilo, že jsem vše odhalil tak brzo, ale to se není čím chlubit, protože jiný postup děje snad ani není možný. 70%(19.10.2012)

Další film, který se zabývá cestováním v čase. Tentokrát jde o hříčku, kterou tvůrci pojali jako časovou smyčku, do které se zapletl hlavní hrdina Hector a jeho časové dvojče Hector 2. Horor to opravdu není, i když první pohled na hlavu omotanou krvavým obvazem by tomu nasvědčoval. Takže spíš dobrá zábava, tento film doporučuji všem, kdo si stejně jako já oblíbili filmy na toto téma.(6.3.2011)

• eraserhead666

Když jsem viděl na plakátu toho nepřátelsky vyhlížejícího týpka v kabátě s podivnou maskou na ksichtě, byl jsem docela natěšenej. Když jsem pak ve filmu zjistil, jak to je ve skutečnosti, zažil jsem docela zklamání. Ze začátku i docela zajímavý film, kterému by ty 3* velmi slušely, jenže čím déle ten film trvá, tím více se zamotává do klasického sci-fi klišé o problematice cestování časem, násobení cestovatele a úskalí mnohých časových rovin, že se z toho stane docela nezajímavý maglajz, včetně v těchto zápletkách nijakého konce. Ono možná tyhle zápletky mají své kouzlo, pointu a opodstatnění, na to ale asi musíte celému ději věnovat úpornou pozornost a snad mít pro to i vlohy. To já evidentně nemám. Ani tak nevadí, že to celkově působí poměrně levně, první půlhodinu je to docela fajn, příjemné postavy, napětí, hezká prsa, ale pak...(28.2.2012)

• - Film měl soutěžní premiéru v roce 2007 na Filmovém festivalu Fantastic v USA. Získal zde hned tři ceny, a to za nejlepší kameru, Cenu poroty a třetí místo v Ceně diváků. (Terva)