Uvězněni v čase

Mysteriózní / Thriller / Horor / Sci-Fi

Španělsko, 2007, 88 min

Nacho Vigalondo

Nacho Vigalondo

Kvalitní časová zamotávačka, která dobře funguje i přes mix všech možných žánrů včetně hororu. Rozhodně stojí za vidění. Jediný, co mi trochu vadilo, byla snadná předvídatelnost, díky které jsem se ochudil o pár překvapení. (screeny)(7.1.2009)

• MartinezZ

5.3.2011 ~ Mysteriózní časoprostorový sci-fi horor, který není v podstatě špatný, jen jsem už prostě někde něco takového viděl, slyšel, četl nebo prožil a tak... tak ten film prostě jen byl. ~ Starší manželský pár si hoví ve svém domečku. Jednoho dne si ale manžílek všimne, že je někdo pozoruje a vydá se to prozkoumat, Když dostane po palici, dostane se až ke zvláštnímu domu a prožije ještě pár o něco zvláštnějších situací. A v domě je stroj času. A u něj obsluha. A manžílek zjišťuje, že není rozhodně jediným, který tenhle bláznivý den prožívá. ~ Nápad s cestováním v čase a řešením situací co dělat, když jsem tu dvakrát, není špatný, ač není zas tak originální, ale dalo se na to koukat. Občasní sci-fi diváci si možná budou mlaskat pod vousy, mě ale bylo srdečně jedno, jak svoji situaci manžílek vyřeší a ani jsem nechápal některé důvody jeho konání a myšlení. Předpokládám, že tam byly jen proto, aby to bylo hororovější a neusínalo se u toho. ~ Mě tahle sci-fi béčkovina s dobrým nápadem moc nenadchla. Kdyby se toho ujal někde zkušenější, mohl z toho být prima film.(30.4.2013)

Příjemně to ubíhá, nic moc složitého, typu Osudového doteku či Svěrací kazajky, v tom ale nehledejte. Cestování v čase do sebe zapadá jako prdýlka na hrnec a právě v tom to je, Vigalondo ve snaze se co nejvíce držet časových hrátek a neudělat v tom nějaký kiks úplně zapomněl na psychologii. Karra Elejalde potom působí jako loutka na šňůrce a ne jako myslící tvor. Možná se pan režisér bál, že by se ztratil, kdyby se pokusil hlavní hrdina něco změnit, takhle je to ale moooc předvídatelné....(27.7.2009)

Jeden z mnoha hororů/thrillerů který v sobě obsahuje časovou smyčku (tohle neberu jako spoiler, protože film je tímto heslem otagován). Plynutí a postupné skládání děje se vskutku povedlo a víceméně dává smysl (tím ale nemyslím chování hlavní postavy, jehož význam mi místy unikal). V průběhu jsem se začínal obávat, že to celé spěje k hloupému nebo hrozně umělému konci, což se naštěstí nestalo. Pro mě záležitost na jedno podívání.(31.10.2014)

Cez sviatky bývam tradične na blato a od biliárdového stola ma len ťažko niekto odlepí. Z toho, čo som ako tak v triezvom stave videl, si pamätám akurát Cronocrímenes, Los (los tam však určite nebol) a to hlavne z toho dôvodu, že tam hralo preukrutne málo postáv. Celý filmový štáb vrátane hercov sa dokáže natrepať do minivanu a to mám rád, aspoň si nemusím zapisovať kto je kto. Dobrý a hladký trojhviezdičkový príbeh, ktorý ma nestihol uraziť, akurát si neviem vysvetliť, ako to celé začalo. No však ako som povedal, cez sviatky bývam tradične na blato a od biliárdového stola ma len ťažko niekto odlepí. Z toho, čo som ako tak v triezvom stave videl, si pamätám akurát Cronocrímenes, Los..............(14.4.2009)

• - Film měl soutěžní premiéru v roce 2007 na Filmovém festivalu Fantastic v USA. Získal zde hned tři ceny, a to za nejlepší kameru, Cenu poroty a třetí místo v Ceně diváků. (Terva)