Reklama

Reklama

Uvězněni v čase

Trailer

Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (313)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Prvá polovica naplňuje naše predpoklady, kto je kto a čo sa kedy stane a zisťujeme, že sme mali pravdu. Potom sa ale film zauzluje a pripravuje nečakané zvraty, aby sme si na konci povedali, že sme ho síce v rámci pochopili, ale pokiaľ by sme chceli vedieť všetko do bodky, bez grafov by sme sa nezaobišli. Film ma totálne pohltil v každej svojej minúte, a aj svojej relatívnej amatérčine. Nápad je ale nápad a tento film je taký jednoduchší Primer, tentokrát ale aj pre ľudí s menším IQ ako 200. Asi takto nejak si predstavujem nápady študentov réžie a scenáristiky na VŠMU. Je zaujímavé, že dnes, po takmer dekáde už film ako príliš originálny nepôsobí, v nízkorozpočtovej tvorbe sa s podobnými námetmi roztrhlo vrece a ja som iba rád. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Španělsko umí i lépe. Los cronocrímenes je totiž vcelku obyčejná time travel záležitost s velmi jednoduchou základní premisou, která by se dala shrnout do deseti minut, ale i přesto to není nic až tak jednoduchého a film dokáže slušně zamotat hlavu. Naneštěstí zde úplně chybí moment překvapení a když se odhalí karty, jede to až do konce s úplně předvídatelným dějem. Herecky film taky neohromí a o lepším audiovizuálu se zde taky bohužel nedá mluvit. Velmi podprůměrné Španělsko, které se dá bez výčitek vynechat... ()

Reklama

Okara 

všechny recenze uživatele

Dosti těžko zpracovatelnému a v poslední době i fádnímu tématu, dalo Španělsko nový rozměr. Vynikající předloha neztratila nic na svém kouzlu při přechodu na filmové plátno. Povedl se nejen hlavní hrdina, jehož charakterová proměna je úžasná nebo místy až hororové pasáže, které díky kameře scény dostaly ten správný thrillerový nádech atmosféry, ale především scénář, bez něhož by se vše ostatní sesypalo jako domeček z karet. Propracování do všech, zde tak důležitých, detailů se povedlo na výbornou a až na pár menších nelogičností vše do sebe krásně zapadalo a dávalo smysl. Jen mi vadilo, že jsem vše odhalil tak brzo, ale to se není čím chlubit, protože jiný postup děje snad ani není možný. 70% ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Jelikož mám rád filmy, kde se objevuje téma cestování časem, tak jsem si zadal do vyhledávače tag s tímto heslem a vyjelo mi nespočetně mnoho snímků, které už jsem většinou viděl, ale také tento film, který jsem neznal a který měl celkem zajímavý obsah. Komentáře jsem si k němu nečetl, protože jsem nechtěl vědět, jak to skončí, jelikož se vždycky najde nějakej trouba, kterej tam tu pointu napíše. Tak se natěšeně začnu dívat na tento počin ze španělské produkce a hned na začátku vidím nesympatickýho upocenýho morgoše, kterej má krásnej novej barák, unylou manželku, která asi žádnou Miss Moskva nevyhrála. No prostě nezáživní, unudění zbohatlíci, kteří se čerstvě přestěhovali na venkov. Hlavní hrdina má asi úchylku v pozorování ptactva, protože se posadí na sedátko a začne pozorovat okolní les svým dalekohledem a co nevidí. Nějaká mladá ženština se tam začne svlíkat a ukazovat své vnady. Ihned se mu splaší hormony, zbytek jeho vlasů se mu postaví na hlavě, koukne vedle sebe, kde vidí tu nádheru, co si vzal a jediný, co ho napadne je jí poslat nakoupit nějaký zásoby. Poté, co manželka odjede se ještě přesvědčí svým dalekohledem, šmírák jeden úchylnej a rychle hybaj do lesa, kam cupitá jak splašenej zajíc, asi hlavně pro jeho touhu spatřit mladou obnaženou dívku. Což se mu teda povede, ale to co následuje mi připadalo spíše jako komedie plná omylů a vzápětí vás ihned začne rozčilovat nelogické chování hlavního protagonisty, které bylo do očí bijící, že jsem měl chuť vzít krumpáč a praštit ho po hlavě, aby se konečně probral a začal přemejšlet. Celkem zajímavá zápletka, která nás drží v pro mě komediálním, pro někoho až v hororovém sledu událostí a ve které netrpělivě čekáte na vysvětlení a na nějaký perfektně promyšlený konec. To se fakt nestalo a to bylo veliké zklamání, společně s výběrem hlavního herce, kterej by se víc hodil do nějakých italských komedií s Fantozzim. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem byl hrubě nespokojen a kladl jsem minimálně deset nezodpovězených otázek a proto tomuto snímku dávám pouhých 50%. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

SPOILERY Nakonec nejhůř dopadne chudák holka. Hele, a netuším, proč si taková hezká mladá ženská pořídila za manžela otylého plešouna. Jinak je v tom pár černohumorných replik, docela to do sebe, ano, zapadne, ale celkově je to vlastně nuda - kauzalitu se zde nepodaří narušit, a hlavní hrdina, no, hrdina je silné slovo, je natolik velký pitomec, že to ani nezkusí. Co chtít po tlustém, nesympatickém chlápkovi, který doma ženě nepomůže, furt by jen chrápal nebo seděl na sedačce? A ani ten vousatý kluk nic nevymyslí, je vlastně jen stafáž na zmáčknutí čudlíku. Být kádr, zamkne ten svůj výzkumný barák s vanou a jde pryč, Hektoři, neHektoři. Tak aspoň že se povedlo svléknout donaha tu mladou holku, aby si nejen divák nemrava přišel na své. Celé je to nemastné, neslané, počáteční prvek záhady a napětí se brzy obehraje a zbude jen ta nuda i přes krátkou stopáž. Mimochodem, Stephen Hawking tvrdí, že i když teoreticky cestování v čase možné je, nikdy se nedá vrátit do minulosti před okamžik, kdy byl spuštěn stroj, z toho prostého důvodu, že ještě nebyl spuštěn. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Film měl soutěžní premiéru v roce 2007 na Filmovém festivalu Fantastic v USA. Získal zde hned tři ceny, a to za nejlepší kameru, Cenu poroty a třetí místo v Ceně diváků. (Terva)

Reklama

Reklama