Ohnivý drak

Komedie / Akční

Hongkong, 1987, 75 min

Yen-ping Chu
  • eraserhead666

Na rozdíl od "Mise moci", které to je zřejmě něco jako pokračování, mě na tomhle filmu baví tak akorát některé souboje a to je tak všechno. Stejně chaotické jako zmiňovaný snímek, ale narozdíl od něj je tohle nudné. Spousta scén vystřižených právě z předešlého filmu. A navíc, podle mě Jackie Chan ani neví, že v tomhle filmu hrál, protože jeho zhruba pětiminutová role byla vystřižena opět z "Mise moci", nic nového tady sám nezahrál..... To, co se mi na "Misi..." tolik líbilo tady chybí, je to jen slepenina nudných a nezáživných scén a i ty akční nějak postrádají šťávu a tempo..... Jediné překvapení na filmu je, že až na jednoho, všichni kladní hrdinové zemřou!!!!(3.1.2009)

• malylada

Už automaticky má film velký mínusy, že se jedná o scény z jiného filmu, které jsou nastříhány a slepeny s partičkou volů. Jackie Chan se dle mého na place ani při tvorbě filmu neobjevil. Celkové se to nonstop řeže, ale valný smysl zápletka nedává. Je to ústřel po všech stránkách a nechápu, proč vůbec vznikl nápad film produkovat......2/10(10.2.2017)

• Rominator

Jde o sestříhaný snímek Fantasy Mission Force a je přidáno několik scén. Z Jackieho čtyř scén zbyly dvě a je přidána jedna s doublem, kterému není ani vidět obličej. Kvůli Jackiemu je ztráta času se na tento snímek podívat.(12.10.2011)

• sniper18

Je to slabý akčný dobrodružný film. Má iba priemerný príbeh dvojici agentov a skupinke odlišných ľudí, ktorí sú poslaní na nebezpečnú misiu proti činskym nacistom, ktorí uniesli dôležitých generálov. Spracovanie je na tom veľmi zle, väčšinu filmu tvoria zábery z Chanovho filmu Misia moci, ktoré sa venujú práve tej skupine odlišných ľudí, k tomu je tu ešte pridaná línia s dvojicou agentov, pričom sa tieto dve skupiny vo filme raz aj stretnú v úplne smiešne podanej scéne a všetko je to samozrejme prestrihané tak, že to takmer ani nedáva zmysel. A čo sa týka Jackieho Chana, tak nič nové nepribudlo, tých pár scén priamo s ním sú len z pôvodného filmu a niektoré sú dokonca použité viackrát, takže jeho postava povie tú isté vetu a urobí rovnaké gesto v niekoľkých odlišných scénach a vo zvyšku je už jeho dablér v záberoch zozadu. Čo sa týka akcie, tak výrazná väčšina z nej je opäť z Misie moci a už tam ma moc nebavila, takže druhýkrát je to ešte horšie, ale aspoň tých pár nových súbojov nie je najhorších, choreografia je celkom slušná, len prevedenie mohlo byť lepšie. Herecké obsadenie nemá čím zaujať, samé nezaujímavé postavy, ktoré navyše kvôli prestrihaniu ani nemajú moc priestoru mimo akcie a nové postavy sú len priemerné. Réžia a technická stránka nestoja za nič. Absolútne nechápem dôvodu vzniku tohto filmu. Už Misia moci patrí medzi to najhoršie, v čom som kedy Jackieho Chana videl a toto navyše kvôli prestrihaniu ani nedáva moc zmysel a nové scény sú len úplne priemerné. Takže skutočne absolútne zbytočný film, ktorý nestojí ani za najmenšiu pozornosť. Horšie hodnotenie nedávam len preto, lebo som sa bavil tej celkovej hlúposti a navyše film je dosť krátky, takže ani moc nenudí. Objektívna kvalita filmu: 20%, film sa páči mne na 35%.(1.11.2011)

• Looka

Film vypadá jak kdyby byl natočen někdy v roce 1965. Že asiaté vidí humor uplně někde jinde, než zbytek populace celé planety jsem pochopil už dávno, ale tohle je opravdu síla. Stačí snad nastínit stručně děj: japonští nacisté v utajení (jezdí v autech pomalovaných hákáčema!!!) unesou několik generálů a chtějí ovládnout svět. Jednu hvězdu dávám za to, že můj oblíbenec Jackie hraje ve filmu dohromady asi 5 minut. K dostání v LK, ale nenechte se nalákat, tak jako já.(25.5.2008)

• - Film je sestříhem snímku Mise moci (1983) s nově dotočeným úvodem a závěrem. Z filmu byly odstraněny všechny scény, kde byl herec Jimmy Wang. Ze záběrů, ve kterých se objevil Jackie Chan, zbyla přibližně polovina. (Rominator)