poster

Chvíle pravdy (divadelní záznam)

Drama

Česko, 2008, 108 min

Režie:

Jan Brichcín
 • Oskar
  ***

  Stárnoucí a samolibý profesor literatury přijme prostořekou hospodyni s nejasnou minulostí, aby mu usnadnila praktickou stránku života... Jde o slušnou, ale nemimořádnou hru a její největší klad je proto v docela vtipných dialozích. Ty vyžadují správné načasování a to je zas podmíněno harmonickou souhrou protagonistů. Ale... Petr Kostka a Dagmar Havlová hrají celou dobu jaksi vedle sebe a jen zřídka spolu. Jako by on zpíval šanson a ona kuplet nebo naopak. Pochyby, zda to není nějakým neviditelným zákulisním kiksem, který ovlivnil pouze toto představení, ve mně rozptýlil rozhovor s protagonisty mezi druhým a třetím dějstvím. Seděli tam jako zařezaní, velmi opatrně volili slova a nonverbální projevy omezili na skřípavě strojené úsměvy. Z podtextu jejich slov i popsaných vedlejších příznaků vyplynulo, že každý text v žánru i poselství chápe jinak a ze hry samotné, že žádný nevzdal snahu prosadit tu svou verzi. Proto to tak skřípe. Hrají postavy, mezi kterými je taky od začátku jakési zprvu nevyslovené napětí a nesoulad. Jenže jejich vztah prochází vývojem a jeho proměny jsou méně a méně přesvědčivé. Rozpačitý dojem. 50%(7.5.2010)

 • Cubinho
  ****

  Viděno v divadle Na Vinohradech v rámci školního výletu IV. ročníku Mendelova gymnázia:-)(24.1.2010)

 • Anka1597
  ***

  Bylo zajímavé vidět takovéto herecké spojení, ale příště už raději ne.(31.8.2013)

 • Bohemák
  ****

  Oproti uživateli "Oskar" mi herecké výkony naprosto seděly. Zvláště Dagmar Havlovou jsem musel chvílemi opravdu obdivovat. Hra je všední a jejím ústředním tématem jsou smíření a odpuštění. Velmi inspirující, ale přitom ne moralizující.(10.3.2014)

 • MarekMotor
  ***

  Hra není ani trochu dobrá, je neoriginální a spíš nudná, vinohradská inscenace nijak nevyniká nad šeď velkých bulvárních divadel. Tři hvězdy jsou za to, že Dagmar Havlová většinou přeprala svůj sklon k přehrávání a za brilantní výkon Petra Kostky.(31.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace