Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdina australského dramatu Eddie, jehož život se ženou a dcerkou byl doposud zcela idylický, najednou ztrácí půdu pod nohama. Přijde o práci, na účtu mu zůstanou pouhé tři dolary a musí se rozhodnout, jak bude dál žít. Australské drama, která režisér Robert Connolly natočil podle románu Elliota Perlmana, získalo v roce 2005 Cenu Australského filmového institutu za nejlepší adaptovaný scénář. Jeho hrdinou je osmatřicetiletý zásadový muž, který vede zdánlivě poklidný život s atraktivní manželkou Tanyou (Frances O´Connorová) a šestiletou dcerkou Abby. Eddie (David Wenham) pracuje jako soudní poradce, splácí dům, ale když i na něho dopadnou sociální a ekonomické změny, zjišťuje, jak snadné je ztratit veškeré jistoty. Poté, co přijde o zaměstnání, se otřese i jeho bankovní účet a zůstávají mu všehovšudy tři dolary. Obrací se na přítelkyni z dětství Amandu, která se vynořila po devíti a půl roce, zrovna ve chvíli, kdy je na mizině. Se třemi dolary v kapse musí Eddie čelit rozhodnutí, které navždy změní jeho další život. (ČSFD)

(více)

Recenze (5)

d-fens

všechny recenze uživatele

ocenenia : Montréal World Film Festival 2005 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Špeciálna cena ekumenickej poroty ()

Reklama

Simo16 

všechny recenze uživatele

Jediné čo ma presvedčilo o troch hviezdičkách bol koniec,inak solidná priemerná rodinná dráma, nič výnimočné , ani nič nového.Film ako každý iný,len bez štipky napatia či akčných scén,Po pravde, videl som to raz a aj to mi staćilo. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama