Předčasná úmrtí: Poselství přes rampu (TV film)

Dokumentární

Česko, 2008, 52 min

Zdeněk Gawlik

Ačkoliv jsem nikdy nebyl velkým fanouškem herectví Borise Rösnera (z velké části je to dáno faktem, že jeho projev se nejlépe dokázal uplatnil v divadelních dramatech a těch já nejsem cílová skupina), pan herec to pro mne byl vždy......a tahle památka na něj je zatraceně vydařená. Asi každý z nás už viděl mnoho medailonků, dokumentů, vzpomínek nebo jak je chce nazývat. Některé byli neosobní, některé prvoplánově vedené , jiné se utopili v ambicích osob o které mělo jít až v druhé řadě. Poselství přes rampu Zdeňka Gawlika však patří v k tomu lepší v dané kategorii a díky němu mám zase k jednomu s nejcharismatičtějších herců své generace o něco blíže.(2.2.2016)

Miláček bohů...(30.11.2011)

"Prostě od narození byl v tom prostředí.. On říkával: Já jsem se narodil v rekvizitním koši.."(7.11.2014)

Byl to PAN HEREC a ta zubátá musí vždycky sáhnout po tom, co je dobré.(24.9.2008)

Dobře udělaný dokument. Považovala bych za vhodné, kdyby přímo v dokumentu bylo uvedeno, z jakých her a filmů ukázky byly. Celkem nepatrná výtka. Ta recese se "stahováním spoďárů" na Rösnerově pohřbu o hereckém prostředí dost vypovídá, takže do dokumentu asi patří, no, po pravdě řečeno, mně by tam zmínka o ní asi nechyběla!(30.1.2016)