Na cestě po Ulánbátaru (S06E06) (epizoda)

Na ceste po Ulánbátare

Dokumentární

Česko, 2008, 26 min

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Mongolsko je opravdu zvláštní země, připravte se na největší vnitrozemský stát na světě, kde ale potkáte tak jednoho člověka po 40 kilometrech, tomu se opravdu říká pustina.(15.2.2013)

Ani nie 3,5 miliónové Mongolsko má vyše miliónové hlavné mesto, ktoré rozhodne má, čo ponúknuť. Tento film bol spracovaný snáď lepšie a zaujímavejšie než tie o mestách Kyjev, Budapešť, či Almaty, no je to aj kvôli tomu, že Mongolsko zrovna neoplýva bujnou históriou, je to národ ktorého predkovia boli kočovníci a mnohí ešte aj sú. Vidno, že tam robia zaujímavé jedlá, majú tam pozostatky boľševických čias, funguje tam budhizmus, no ľudia sa vedia zabaviť aj na karaoke. Aj keď turizmus tu veľmi neprekvitá, športom tu žijú. Ozajstná pustatina tento štát je, no okolie hlavného mesta nudné nie je, to kobylie mlieko by som chcel tiež skúsiť, no inak ako celok to teda hodnotím pozitívne.(19.6.2013)