Na cestě po Reykjavíku (S08E01) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2009, 26 min

Hrají:

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
 • jorgus
  **

  tentokrat nudna cestomanie..celkem vlastne nic z reyjkaviku neukazali:(a kdyz neco ukazali tak to neodpovidalo nazvu ptz ukazovali Lagunu, Pinglevir,Geysir..:)(31.8.2009)

 • Smok
  ****

  Dokument by si skôr zaslúžil názov Na ceste po Islande, lebo Dymiacej zátoke (Reykiaviku) sa venuje okrajovo. Celkovo nás tvorcovia za 26 minút prevedú históriou Islandu už od čias prvej kolonizácie Vikingami v 9. storočí až po súčasnosť, na čo sa mne ale celkový čas vidí dosť málo, takže len za 4.(1.9.2009)

 • Paity
  ***

  Přečetl jsem toho o Islandu docela dost a je skutečně zajímavé vědět, jak to vlastně měli původní obyvatelé (myšleno první co se sem "nastěhovali") velmi těžké. Drsné prostředí severu, všude daleko, minimálně lesů, to v době, kdy se ještě topilo dřevem v chatrčích musela být ale skutečná zkouška života.(6.5.2013)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +spoustu informací, některé hodně hezké záběry, dobrý výběr hudby -při předvádění historických událostí mi vadilo pozadí v podobě moderních domů a aut, hudba mohla být výraznější a čekal bych i více "hezkých záběrů"/// Od Reykjavíku jsem měl možná moc velká očekávání, protože fotky v profilu vypadají úžasně. Každopádně zaujme kultura a historie, kterou možná ani neznáte. Ve výsledku je to tedy dobrý, ale na pět to není./// Celkem 75%///(31.8.2009)

 • nabokov
  *****

  Jo Island miluju..tak jsem rád, že ČT konečně zavítala i na tento vzdálený ostrov se svým pořadem ,,Na cestě". Bartoška a Donutil opět nezklamali a okořenili tento cestopis svými průpovídkami a humorem. Jen je škoda, že ,,Na cestě" trvá jen necelou půlhodinu - Island by si určitě zasloužil možná i dvouhodinový dokument..no možná se někdy dočkám :-)(3.9.2009)