poster

Video Dead (festivalový název)

 • USA

  Video Dead, The

Horor / Komedie

USA, 1987, 90 min

Režie:

Robert Scott

Scénář:

Robert Scott

Kamera:

Greg Becker

Producenti:

Robert Scott

Střih:

Bob Sarles

Scénografie:

Katalin Rogers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnMiller
  **

  Príbeh sa krúti okolo televízie ktorá má moc privolať cez obraz zombíkov. Jednoducho sa spustí prijímač a oni postupne povyliezajú z obrazovky, sranda čo ? Ide o štandartnú osemdesiatku s čudným plechovým soundtrackom a absolútnymi klišé čo sa týka čŕt charakterov. Avšak oproti štandartom sa líši troch bodoch. Produkcia je tak neskonale lacná, a štáb bez riadneho zvukára a jedného mikrofónu kazí aj to čo sa prakticky pokaziť nedá a nechcene tomu dodáva atmosféru amatérskeho filmu, že to je tak smiešne až by jeden plakal. Herecké výkony a dialógy sú tupé až to bolí aj keď miestami hlášky typu "oh shit" pobavili, ale samozrejme nechcene. Druhý bod je inteligencia postáv. Toto je hádam jediná zombie snímka kde sú zombíkovia chytrejší ako ľudia! Fakt, nekecám.. Videli ste niekedy zombíka utekať s motorovou pílou? Ja teda nie. A za tretie: Scenár nebol prekvapivo podľa šablóny. Ešte som nevidel aby sa v céčkovom filme, ktorý ide na istotu, udiali tak zásadné zmeny v dejovej línií. Tak ale ruku na srdce je to nehorázny trash ktorý neodporúčam nikomu. Snímku som zohnal iba v nie práve najkvalitnejšom VHS ripe. O titulkoch ani nerozprávam, neexistujú. Ale musím zaručene pochváliť, že gore tu bol v skutku na úrovni.. Krv sa liala s každých otvorov a to riadne.(27.4.2015)

 • hladass
  ***

  Tak tohle je trash jako stehno... Neskutečné béčko s šíleně amatérskými herci, sympatickými maskami, plné nadsázky, gore, ale taky zbytečně natahovaných (a tím pádem nudných) scén, které se odkazuje na mnohé klasicky žánru a zároveň popírá jimi stanovená pravidla... Prostě zombíci vylézající z televize... Sadako hadr...(29.4.2013)

 • Circo macabre
  ***

  Představte si váš oblíbený zombie horor, přidejte k tomu Tromu bez úchylností, pak nějakou grotesku, odeberte kvalitní herce, kameru a cokoliv normálního a nakonec přidejte zombie, kteří nejdou zabít přepůlením, oddělením hlavy od těla, ale jen když se dostanou na místo, odkud se nemají šanci dostat a vyjde vám oproti tomuhle ještě jakž takž normální film. Je to trash jak hovado bloumající kolem řitního otvoru bezdomovce a díky Satanu Clauzovi, že se to nesnaží ani skrývat. Naopak z toho těží co možná nejvíce. Třeba takový zombie ve svatebních šatech a parukou, který po lese honí člověka s motorovou pilou, nějak jsem si při tom vzpomněl na druhý Evil Dead. Přesto přese všechno tomu něco chybělo, nějaké kolečko navíc, možná to trochu zesplatterovatět, přidat více trávy a bylo by to ono. Ale jsem rád i za tohle, aspoň to nenudilo.(26.12.2013)

 • Kangax
  **

  Filmu by slušala oveľa menšia stopáž. Dialógy sú samozrejme katastrofa, herecké výkony takisto, ale viaceré scénky pomerne originálne a zábavné. Ja tieto nízkoročpočtové "teenegerské" horory moc nemusím, ale odkazy na niektoré staršie kultové snímky celkom potešili a čo môžete očakávať od "trasheru" s konca osemdesiatych rokov?(4.12.2010)

 • Flipnic
  **

  Je to hroznej trash, ale občas jsem se fakt od srdce zasmál!! Navíc zde je fakt všechno naruby ... Jako naprostej vrchol popření "zombies-subžánru" považuju scénu kdy zombie ve svatebních šatech nahání s motorovou pilou mladíka po lese ... Ad absurdum. Herecký výkony šílený, ale do takhle nízkorozpočtovýho trashe sednou ... Divím se, že to nezaprodukovala Troma ... Jako zajímavej snímek, ale never moc, zbytečně dlouhá stopáž a zdlouhavý scény ...(28.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace