Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ

Česko, 2004, 77 min

Režie:

Daniel Landa

Daniel Landa

Záznam neveřejného koncertu z roku 2004, který zahájil činnost řádu Ordo Lumen Templi. Daniel Landa. Záznam obsahuje 13 písní, dokumenty o natáčení a rozhovor s Danielem Landou.

TRACKLIST: 1. Pasážová revolta
9. Zbigniew Czendlik / slovo
10. Lilie
11. Anděl
12. Václav Malý / prosba + rozsvěcení svíček
13. Morituri te salutant (Fredy176)

Fraktální

neznám koncert jakotakový, slyšel jsem jen CD ale konec konců písně jsou většina obsahu koncertu ne? Poslouchám Kryla(původní písně) i Landu(i jeho jinou tvorbu) a nejsem si jist zda Landa Krylovi písně sprznil, spíš je udělal uplně jinak a řekl bych , že jako zajímavost ,či alternativa to není špatné. Co ale Landovi nemůžeme upřít je Krylovo spopularizování pro mladou generaci,což je dobře jelikož karlovi písně mají svou hloubku. Řekněme si kdo Kryla před tím než to Landa nazpíval znal???(ted nemluvím k pamětníkům ale k mladým lidem třeba jako já, který jsem se narodil rok po revoluci) Já tedy moc ne. znal jsem Anděla(zpívali sme ho dycky na táboře) a možná tak okrajově z rádia Bratříčku zavírám vrátka (a nic moc mi to neříkalo, nezajímal jsem se o to). Landa mě tedy přivedl i k původní Krylově tvorbě. takže i když je Landa zpěvák vzkutku né moc dobrý a s jeho názory mnohdy nesouhlasím(moc patetické,radikální, naivní) musíme Landovipřiznat určité charisma a nejaké osobní kouzlo které nuti spoustu lídí ho poslouchat včetne mě. takže pro mě pěkné 4 ()

PANKY71 odpad!

Landu mám dokonce jeho dvě první cd plus muzikál Krysař ale dál jsem ho už nemohl vystát... Zakladatel řádu kreténů a nazista do morku kostí si může tvrdit něco jiného jen lidem, kteří vůbec nevědí o co jde. A prznění Kryla od takového člověka je ubohost a obyčejnej kalkul. A chytrosti během koncertu... to je dobré pro to jeho stádo, tzv.brainwashing.... ()

defender110

četl jsem tu , že landa je velký umělec a podobné bláboly. Landa neví čí je, neví kam se zařadit a je trapnej jak vyprchaný benzín, Už prostě nevěděl co by, nápady nebyly tak přespívá Kryla a je, něco na tom trhne a bude si myslet jak velký vlastenecký počin neudělal. Musí se nechat , že spívat umí , ale to někdy nestačí. ()

pedrossa odpad!

ani nevim, jestli jsem tehdy viděl tohle, nebo záznam z jinýho pódia se stejným shitem. každopádně jsem konečně pochopil, proč se řiká, že se někdo obrací v hrobě. Karel Kryl se (pokud měl tu smůlu a doneslo se to k němu) obrátil v hrobě pro to, aby se neudusil zvratky. Mně by k tomu stačilo patetické, s ksichtem k nebesům obráceným pronesené zvolání "Díky, Karle!". I po těch letech mě to nakoplo znova... ()

lipschowski odpad!

O tomto koncertě jsem dokázal napsat celou slohovou práci, hoooooovado, asi tak už můžu reagovat na daniela landu píšu schválně malé písmena na začátku jména ten patvor si nezaslouží nic jiného než neúctu. Jak se někdo vůbec může toho manipulativního agresora zastávat. Ať si narve svůj mozek do své prdele, nic by se nezměnilo. ()

NikoKovac

Protože mám Dana Landu rád, líbí se mi jeho muzika a narozdíl od ostatních zde komentujících si opravdu myslím, že tohle zamýšlel jako úctu ke Karlu Krylovi, dávám vysoké hodnocení. ()

+sfinx+

Landovy verze pro mne byly a budou tím nejlepším zpracováním Krylových písní. Osobně si Kryla vážím pro jeho názory a hudební díla, ale ne pro zpěv. Mně zkrátka neimponuje chlap s kytarou, co v nepravidelném rytmu a se záhadnou melodií zpívá ty úžasné texty. Naproti tomu člověk, který to dokáže přetvořit do jasné podoby, zapojit sbor a několik dalších nástrojů a sám to zazpívá ještě lépe než autor prokáže službu jak sobě, tak tomu autorovi. Marně vzpomínám, kdy jsem naposledy viděl na koncertě nespočet českých vlajek a slyšel Krylovu píseň, samozřejmě, nepočítaje ty Landovy. Patří mu velký dík za to, že Krylovy texty drží na živu a další dík za to, jak nádherně je dokázal zpracovat. Žádnej Kryl se v hrobě neotáčí - to jen banda blbců, kteří nevědí jaký je rozdíl mezi holohlavým člověkem, nacistou a vlastencem, rádi plivají kolem sebe a pomlouvají ty, kteří dokázali více než oni. Landa má ke Krylovi vztah - lze to poznat nejen při zpívání jeho písní, ale i z jeho ostatní tvorby. Ty texty jsou si tak podobné a krásné.. ()