Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ

Česko, 2004, 77 min

Režie:

Daniel Landa

Daniel Landa

Záznam neveřejného koncertu z roku 2004, který zahájil činnost řádu Ordo Lumen Templi. Daniel Landa. Záznam obsahuje 13 písní, dokumenty o natáčení a rozhovor s Danielem Landou.

TRACKLIST: 1. Pasážová revolta
9. Zbigniew Czendlik / slovo
10. Lilie
11. Anděl
12. Václav Malý / prosba + rozsvěcení svíček
13. Morituri te salutant (Fredy176)

Petroff odpad!

Hodnocení pouze na základě antipatií k údajnému panu umělci. Cokoli tenhle pán udělá, bude pro mě odpad, i kdyby to bylo růžový a vonělo jako samotnej ráj!! A zpívat Krylovy skladby? Jdi do prdele, Lando!! Náckem jednou, náckem navždy... to už neokecáš, hloupej páne. ___ Xavier Baumaxa: " ... já si chci užít švandu a vy tu necháte kázat Landu, von si tu plácá bílý střívka, z toho jdou voči šejdrem i takovým lidem jako je nevidomá dívka! Nic než národ! " ()

kagemush odpad!

Že si Landa Ordoš Lumpen Lempl(i) vybral již mrtvého Karla Kryla tomu rozumím.Škoda že si nevybral Lutku,Mertu nebo Třešňáka.V případném pěstním souboji bych si pak samozřejmě vsadil na Lutku, Mertu nebo Třešňáka ,na Ordoše né. ()

DruidKarel

790. hodnocený film: Tak jasně, tohle buď lidi totálně odepíšou, nebo jej budou vyzdvihovat do nebes. Uživatel Radek99 je úplně jinej než já a Landu nemusí.... Neberu mu to, ale tohle bylo docela povedený... Vůbec to neberu jako nějakej film, ani jako dokument, ale jenom jako nějakou vzpomínku a koncert. 5*, protože to účel splnilo a Landa by měl začít myslet a dělat konečně pořádnou muziku... 5* ()

angel74 odpad!

Je neuvěřitelné, že si někdo jako Daniel Landa dovolí takto prznit myšlenky a tvorbu Karla Kryla! A ještě se ve své nadutosti považovat za jeho nástupce. Tohle je sice dost starý záznam, ale Landa od té doby řádně přitvrdil a bohužel má u nás i mraky obdivovatelů, což bychom asi neměli brát na lehkou váhu. ()

honza7

Kdyby měl Kryl jako Landa celý sbor a více nástrojů než kytaru... bylo by vše jiné. Mě osobně se písně moc líbí. Sice těch keců mohlo být méně ale budiž... Každý kdo dává odpad kvůli Landově minulosti je idiot, který Orlík asi nikdy neslyšel a slyšet ani nechce, pouze se o Landovi cosi dočetl / dozvěděl, zakonzervoval se a odmítá přijmout fakt, že zpěvák několikrát vysvětloval, jak vše bylo (včetně omluv). ()

Jazzzz odpad!

O komentář zpátky jsem napsal, že Landu považují za nejlepšího českého zpěváka - a s tímto odpadem se na tom nic nemění. Nepovažuji ho za Karla Gotta, který je vždy dokonalý. Landa měl dobrý úmysl a nevytáhl Krylovky pouze kuli zisku. Věřím, že je vytáhl pro vyšší smysl a pro aktualizaci myšlenek Karla Kryla. Bohužel patřím k těm lidem, kteří se domnívají, že Karel Kryl se v hrobě otáčel, když slyšel Landu zpívat jeho plačtivé antimilitary písně, jeho typicky buřičským a pochodovým hlasem. Landa udělal z Krylovek písně do válečného pochodu a to se mi nelíbí. Poselství se ztratilo v dynamice Landova hlasu. ()

pytlik...

Záznam nehodnotím, neb jsem ho nikdy neslyšel a ani neuslyším, neb nejsem zrovna příznivcem falešného zpěvu vyluzovaného vychlastaným a vyhuleným hlasem, ale nedá mi, když už si Landa hraje na takového vlastence, mohl by se alespoň pořádně naučit pravopis český. Neboť "český národ" se píše s malým č. ()

D28

Som jednoznačne na strane Landy ako umelca.Páči sa mi, čo komponuje, čo spieva, že vzdal poctu Krylovi a verím, že tu šlo o to.Možno by som si vedela predstaviť inú formu, ale toto je skrátka on, prečo to meniť? ()

Kosmik 1

Nesouhlasím s názory, že jde o vykrádání....Dan je zpěvák, který má spoustu své vlastní tvorby a rozhodně nemá potřebu vykrádat cizí písničky...Ale někteří holt nepochopí, o co vlastně Danovi šlo. Někteří opět odpadujou pouze z principu, že jde o Landu....je to však bohužel typicky česká nátura, vyjadřovat se k něčemu, o čem vím hovno. Ale k těmto nedodělkům (viz uživatel paascha, TheMaker a další jim podobní) se už radši nevyjadřuji. ()

Mr.KarlAdler odpad!

Kdysi jsme měli ve škole besedu s bratrem Karla Kryla. Myslím, že to tenkrát popsal přesně tak, jak to cítím i já: "Je mi smutno, když plešatý, s prominutím, nácek zpívá jeho písně." ()

lskala

Jako fanda Landovi hudební tvorby jsem byl spokojen. Stejně tak písně Karla Kryla mi v jeho podání vůbec nevadily. Ale jeho společenství Ordo Lumen Temply mi přijde tak trochu jako sekta. Shrnul bych to asi následovně - pro fandy povinnost a pro odpůrce Odpad! 65% - 3*** ()

LexBarker

Nebylo by to tak hrozné,kdyby Landa neměl ty strašné řeči během koncertu,to se nedalo poslouchat.Pokud bych měl hodnotit jenom přepracování Karlových písní,tak bych neměl moc výhrad,protože už jsem slyšel horší verze. ()

Metal Lord odpad!

Karel Kryl by se obracel v hrobě, kdyby viděl, jak tahle kreatura, v tuhle chvíli Žito, za chvíli Pšenice ničí kult Krylovy úžasné tvorby a snaží se to skrývat za přátelství, které si Landa jen představuje. ()

bari68

Menej náboženskej sentimentality ,viac o Krylovi a je to na plný počet.Aj tak ale patrí Danovi veľké vďaka ,za to že si na Kryla niekto spomenul .Je to smutné,ale okrem Landy to bol len Nohavica. ()