Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ

Česko, 2004, 77 min

Režie:

Daniel Landa

Daniel Landa

Záznam neveřejného koncertu z roku 2004, který zahájil činnost řádu Ordo Lumen Templi. Daniel Landa. Záznam obsahuje 13 písní, dokumenty o natáčení a rozhovor s Danielem Landou.

TRACKLIST: 1. Pasážová revolta
9. Zbigniew Czendlik / slovo
10. Lilie
11. Anděl
12. Václav Malý / prosba + rozsvěcení svíček
13. Morituri te salutant (Fredy176)

Drom

Jejda, tohle jsem viděl. Teda kus, protože se to nedalo. To byl koncert nebo kázání? Landa umí dělat slušně fungující muziku, ale já mám pocit, že mu už definitivně hráblo, nejspíš z těch pošahaných pseudomuzikálů. Nebo má nějakej komplex z toho nutnýho pretvařování se, ale takovádle mše... ()

AloeB odpad!

Opomeneme to že Landa, jakožto člověk mně nesympatický, bez jakéhokoliv citu zpívá písně Karla Kryla, který, ačkoliv ne vždy souzním s jeho názory, byl skutečným umělcem a jeho písně jsou legendou, a zaštiťuje se tím, že se nazývá vlastencem. O mnoho horší je, jak nechutně je tady Danoušek přezpívává, vždyť to ani nelze brát vážně. Snažil se ten člověk ty písně alespoň pochopit, když už nic jiného? ()

Ozzy2

To, co tady čteme není hodnocení Landova koncertu,ale vyřizování si účtů od zakomplexovaných idiotů.Běžte mu to říct do očí, blbečci.Landa je nácek bůůůů, hraje si na vlastnece béééééé, zprznil klasika.......já jako velký fanoušek Karla Kryla říkám, že Landův koncert z jeho písní je skvělý, má to mnohem větší šťávu než originál a Dan Landa, ty písničky nejenže chápe a ví, o čem zpívá, tak je zpívá velice vkusně i přesto, že žádný velký zpěvák není,ale to nebyl ani Karel Kryl sám a myslím, že by se to Karlovi moc líbilo. ()

Shaleman odpad!

Tak takhle by to nešlo. Jako malý kluk jsem v D.Landovi viděl jakousi budoucnost úžasného textaře co si zkusil, nechal a zapomněl. Čím jsem ale rostl, žačal jsem si uvědomovat i jiné souvislosti a pomalu jsem se přikláněl ke straně proti Landovi. A Večerem s písní Karla Kryla pro český národ si to u mě pohřbil úplně. Pochopil bych, že přezpíval jeho písničky (některé, pokud je nebudete srovnávat s originálem, jsou povedené), ale dělat z nich pochoďáky s píšťalami jak z války severu proti jihu, za zády mít lidi ne nepodobný ku-klux-klan, kteří se nesmějí odhalit, jinak by byli v "nebezpečí", vše schované pod rouškou jakési-takési sekty Ordo Lumen Templi, pronášet "vlastenecké" řeči, ze kterých na mě dýchly jeho staré časy a říkat tomu pocta Karlu Krylovi? Vždyť je to absurdní a z Landy se stává magor, co by rád zvyklal půlku světa a bohužel má natolik dobré řečnické schopnosti, že se mu to u mladých daří. ()

Henry Morgan

Tady(především v komentech)se jen potvrzuje, že se jedná o kontroverzní osobnost. **** za dobrý nápad, který zazdili tupé kritiky, nemístné dohady o fašismu a veškerá myšlenka Ordo lumen templi tím zhasla. Trochu víc se poslouchat a míň kritizovat a možná si zkusit něco svýho prosadit a pak hodnotit. ()

ChickenPate

Nevím jestli si to nědko ze zdejších hustodrňáků kteří by se s Danem chtěli rvát uvědomují, ale kvůli němu je K.K. daleko více znám u mladé generace. ()

Dartdevil

Landa mi jako zpěvák a vlastně i jako herec ani nevadí. Dá se říct, že jako zpěváka ho mám rád, slyšel jsem každé jeho album. Ani mi nijak zásadně nevadí přezpívání Karla Kryla. Ale důvod, proč je přezpíval, a jeho řečnění, to je to, co mi teda fakt leze krkem. ()

arkie odpad!

Landa je nacek. Otazne je, ci by sa dnes k nemu Kryl hlasil, kedze jeho manzelka dala Landovi prava na jeho texty. ()

renegrido

Nemám ráda kostely a nelíbí se mi Landa v takové "roli." Podle mě to vůbec není on - jako bych sledovala někoho úplně jiného. Nelíbí se mi to. ()

Rodin

Dám jednu. Ale je to odpad. Landa by neměl vůbec mluvit. A možná by měl už konečně začít zpívat. Tedy pokud je to s jeho hlasovým fondem vůbec možné. ()

Marfab

Jsem vlastenec: nenávídím české politiky, kteří bezmyšlenkovitě a bezpáteřně rozkrádájí náš stát. Miluji naši zemi, která je duchem i svým srdcem krásná a plná hrdé historie. Proč tedy hanit a odsuzovat toho jenž se snaží o to aby naše zem byla prostě ČESKÁ. Co všechny ty stupidní a bezmyšlenkovité kýče, které k nám přichází ze zakomplexované Ameriky. Proč si věšet na dům pitomého tlusťocha v červené čepce, který se sprostě vkrádá do našich bytů a domů. Proč si domu tahat cizí kulturu, když ta naše je tak krásná. Karel Kryl byl právě ten člověk, který se snažil českou zem osvobodit od té rudé třešně. O čem si myslíte, že je píseň "Veličenstvo Kat". Stejně jako Karel Kryl tak i Daniel Landa se prostě snaží jen o to aby česká zem opravdu byla jen Česká i když jiným způsobem a jinou formou než právě Karel Kryl. A pochybuji o tom, že lidé, kteří tady píšou, že zněsvědcuje památku Karla tak ho někdy poslouchali. ()

For Fun odpad!

Jednou, před shlédnutím záznamu z tohoto koncertu, jsem se rozhodl, že nebudu lidi bezmyšlenkovitě odsuzovat za jejich minulost. Tohle ale NE. Uchovávám si Kryla na piedestalu české kultury a slyšet jeho poezii recitovat Landu, V KOSTELE, BÍLÉ ŘÍZE A S DĚTSKÝM SBOREM vyžaduje silný žaludek. Ještě, že se toho Karel nedožil!!! ()

Akvarista

nemám rád ty jeho kecy(a tady jich bylo hodně)... navíc si může kecat o uctění Kryla co chce, ale ty prachy asi taky hrály velkou roli viď Dane? Ale zpívat umí to zase jo... ()

Zaplo05

Bojím se jediné věci: Kryl bude zapomenut a Landa bude uznáván jako mírotvorce a inteligentní člověk. I přesto, že jem od srdce rád, že se snaží někdo připomenout hvězdu! ()

Numerobis odpad!

Odpad tomuhle pokusu Orlíka čuráka Landy je skvělá póza, ke které se milerád připojím - miluji Kryla ve všech formách a v neomezeném množství. A pod vlivem fermentovaných rostlinných nápojů jsem ho jistě nejdenou zpíval - škoda, kdyby ses, ty dutá držko, taky vožral a zazpíval to někde v kruhu přátel a nezkoušel to na veřejnosti. Zpívat fakt neumíš a chvíle, kdy se přistihnu, že některých z tvejch zkurvenejch písniček mi rozechvívá rty patří mezi ty, kdy bych nejraději vyplivl protézu, nebo si aspoň vystřelil mozek. Ty prznitely, škoda, že ses při tom rallye pořádně nerozmrdal. Už se těšim, až zas něco natočíš - člověku ten odpad tak zlepší náladu. Tak zas jednou... ()