poster

Rumba

Komedie

Francie / Belgie, 2008, 77 min

(další profese)
 • bouncer
  ***

  Zvláštní film, který se mi těžko hodnotí. Pravda, taky jsem si pod tím názvem a popiskem představoval něco jiného než artovou grotesku. Snímek Rumba má kouzelný nádech, postavám se budete smát i litovat je zároveň. Několik scén bylo vskutku geniálních, ale celkový dojem je pro mě slabší. Koncepce jako taková mě toliko neoslovila a někdy to člověku přijde jako že se kouká na experiment z FAMU. Pro někoho jistě skvělý film, který se ale do mého vkusu netrefil a pro někoho to může být naopak hodně slabá záležitost, která ale tak hrozná není. Silné 3*.(5.11.2009)

 • easaque
  ****

  díky traileru na Vílu jsem se dozvěděl o této zajímavé dvojici a tak jsem si nenechal ujít jejich první film. Tohle svěží dílko je vlastně moderní groteska, takže téměř beze slov, ale za to plná jemného humoru, založeného především na pohybu, gestách a představách. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.7.2012)

 • Nancy
  *****

  Určitě největší překvapení letošního roku a troufnu si tvrdit, že možná i nejlepší film, co jsem letos viděla. Scén, které mě doslova nadchly (ať už vtipem nebo estetickou úrovní) je na poměrně krátkou stopáž tolik, že je nemůžu ani jmenovat, natož pak vypíchnout nějakou konkrétní, kvůli které dávám nejvyšší hodnocení - okouzlil mě prostě film celý. Co ale určitě můžu přiznat je, že často se mi nestává, abych se filmu smála ještě dalších několik hodin po zhlédnutí. U Rumby to tak ale opravdu bylo... Plně se ztotožňuji se Zazie: stoprocentně to chtělo dát dvakrát za sebou - kdoví jestli ne třikrát ;)(25.11.2008)

 • HAL
  **

  Rádobygroteskní styl humoru Rumby mě dosti výrazně minul - u párminutového kraťasu bych se eskapádami praštěné manželské dvojice do rytmu rumby asi docela bavil, ale ve stopáži celovečerního filmu jsem příliš nadšený nebyl a spíše jsem litoval že toho sebevraha ten vlak vážně nesejmul... sebevrah byla mimochodem snad jediná celkem sympatická postava, pokud tedy zrovna nebrečel několik předlouhých minut někomu na rameni. Někoho holt baví tisíckrát opakované a místy až děsivě natahované variace vtipu - jednonohá ženuška se hopkaje snaží držet na uzdě svého mentálně postiženého muže... ale mě moc ne, k černému a cynickému humoru se film zdánlivě ani nepřiblíží, ale právě styl jakým nazírá na ty karikatury postav mi přišel až krutě výsměšný... a to ne příliš zábavným způsobem. Párkrát jsem se něčemu pousmál, oceňuji originální formu i přesto že těch pastelových barviček je tam na mě vážně moc a s projekcí na Festivalu Francouzského Filmu jsem byl velmi spokojen, ale i tak - nevermore. 4/10(4.12.2008)

 • Jermann
  ****

  Po shlédnutí Ledovce jsem se nadšeně těšil na další kousek téhle divadelní partičky a přestože mě tentokrát nerozesmáli k pláči tak, jako jejich mrazivá prvotina, zklamán jsem nebyl. Rumba je neskutečně milá komedie, při které bránice opět dostává pořádně zabrat, ale na druhou stranu nad nelítostnými ranami osudu, jaké Fionu a Toma potkávají, občas krvácí i srdce. Mi nezbývá, než vřele doporučit a těšit se na příští počin této belgicko-kanadské dílničky na smích, jejíž kombinace téměř němé grotesky a divadelního představení je prostě neodolatelná.(16.10.2010)