Slovensko hľadá SuperStar (TV pořad)

Hudební / Reality-TV

Slovensko, 2004

Továreň na rýchlokvasené celebrity a karaoke spevákov, ktoré zaspievajú v tejto súťaži, možno aj vyhrajú, ale ak sa ich neujmú sponzori, textári a iní producenti a podobne, tak často neuspejú. Najviac sa mi páčila prvá séria, inak to už bolo len priživovanie sa na mladých ľuďoch a málo z nich pomohli. Spoločné piesne pekné, magazíny zbytočné, šou taká americká, efekty drahé a veľkolepé, ľudia hlasujúci a míňajúci veľa peňazí zbytočne. Ľudia sa na to chytili, malo to vlastne aj úspech, ale vo vnútri to bolo dosť prehnilé, bola to skôr obrovská nafúknutá bublina, ale pekná a často aj účelná bublina, na ktorú dodnes spomínajú ľudia skôr v dobrom zo všetkých tých šou.(22.6.2012)

Co se slovenské superstar týče, tak jsem viděl jen první dvě řady. Moderátorská dvojice Pyco/Adela byla lepší než ti v ČR – to každopádně. Navíc jsem měl vždycky radši i členy poroty Haberu a Laca. Co se týká kvality mladých soutěžících tak tady to bylo nerozhodně. Mými favority byli Tomáš Bezdeda a Martina Šindlerová, škoda že to vyhrála ta třetí Katka. Nikdy však nezapomenu na duet Tomáše a Roba „Ó Maňo“. Ve druhé řadě byl mým jasným adeptem na vítězství Peter Cmorík a jsem rád, že se tak nakonec i stalo. Navíc i po soutěži dál slaví úspěchy na hudební scéně. Třetí řadu jsem už neviděl…(12.6.2018)

• SheenaStaley

1. séria ako krok do neznáma bola super a ako puberťák som na tom šialene fičala, druhá séria bola ešte stále prijateľná ale od tretej časti až ďalej to fakt nejde.... na konkurzoch tých spevákov poriadne ani neukážu a využivaju ich na to aby sa národ mohol vysmievať tým hlupákom čo sa tam prišli dobrovolne nechať ponížíť(predovšetkým Palom Haberom ktorý sa tie urážky snad učí naspamäť a pri niektorých fakt neverím, že im za to neplatia, aby tam došli urobiť "srandu" ) ale o to by ani tak nešlo, skor mi na tomto projekte(ktorého prvotná myšlienka mi ale stále príde úžasná) vadí, že z toho nič neleze a keď už niečo aj vyleze tak nech to malo akýkolvek talent, jednoducho sa s "vlastnou" hudbou niekam vytratil... každé ďalšie vydanie je podla mňa 98% urážka.....(20.3.2013)

• danco123

Prvá séria SHS ma bavila a s chuťou som ju pozeral, no tie ostatné už nemajú úroveň. Je až nepochopiteľné ako niekto, kto vidí že neuspel v jednom ročníku, príde znova a polovica národa sa na ňom smeje a on si myslí aký je slávny. Celá SHS je len o tom, aby sa poriadne nabalila na hlúpych deťoch, ktoré s veľkým nadšením posielajú SMSky a s domnením, že nejako ovplyvnia poradie svojho obľúbeného speváka. Tak či tak sa na väčšinu súťažiacich, ktorí postúpili do finále po pár mesiacoch zabudlo a nikto si už na nich ani nespomenie.(24.3.2013)

Na prvú slovenskú superstar bol zvedavý úplne každý. Nový, v našich končinách ešte neznámy formát sľuboval súťažiacim a divákom hory doly, ako to nakoniec s tými súťažiacimi v praxi dopadlo, vieme všetci. Aspoň sa divák trochu pobavil na pestrej zmesi finalistov, z ktorých mal jeden zaujímavejšiu riť, ako spev, ďalší učorkoval kolegyni mobil a tí ďalší buď zapadli do zabudnutia, alebo mali aspoň zopár hitov. A to sme čakali na novodobé superstars. Bublina splasla.(27.9.2012)

• - Hymnou prvej série bola pieseň "Kým vieš snívať" od Daniela Heviera, ktorá svojim textom zároveň vyjadrovala motiváciu pre súťažiacich. 10 finalisti ju taktiež spievali spoločne na konci súťaže. (PATWIST)

• - Prvá séria bežala na programe STV na prelome rokov 2004 a 2005. Do finále sa dostali: Peter Kotuľa, Martina Šindlerová, Tomáš Bezdeda, Zdenka Predná, Peter Konček, Robo Mikla, Katka Koščová, Samuel Tomeček, Miro Jaroš a Petra Humeňanská. Zvíťazila Katka Koščová. Robo Mikla odstúpil v 7. finálovom kole. Martina Šindlerová sa neskôr nechala premenovať na Schindlerová. Tomáš Bezdeda mal neskôr vážny vzťah s moderátorkou súťaže, Adelou Banášovou. (MoiJe)

• - V 3. sérii, bežiacej v roku 2007, sa do Top 10 dostali: Marcel Berky, Vierka Berkyová, Natália Hatalová, Michal Chrenko, Martin Konrád, Ivana Kováčová, Tomáš Krak, Dominika Mirgová, Robo Šimko a Alexandra Zelezníková. Vyhrala Vierka Berkyová. Hviezdnu rotu "vyhral" Michal Spevák. (MoiJe)