Slovensko hľadá SuperStar (TV pořad)

Hudební / Reality-TV

Slovensko, 2004

Továreň na rýchlokvasené celebrity a karaoke spevákov, ktoré zaspievajú v tejto súťaži, možno aj vyhrajú, ale ak sa ich neujmú sponzori, textári a iní producenti a podobne, tak často neuspejú. Najviac sa mi páčila prvá séria, inak to už bolo len priživovanie sa na mladých ľuďoch a málo z nich pomohli. Spoločné piesne pekné, magazíny zbytočné, šou taká americká, efekty drahé a veľkolepé, ľudia hlasujúci a míňajúci veľa peňazí zbytočne. Ľudia sa na to chytili, malo to vlastne aj úspech, ale vo vnútri to bolo dosť prehnilé, bola to skôr obrovská nafúknutá bublina, ale pekná a často aj účelná bublina, na ktorú dodnes spomínajú ľudia skôr v dobrom zo všetkých tých šou.(22.6.2012)

Pre mňa to bola konečne reality show, ktorá dávala určitý zmysel. Shoty z prvého kastingu (kandidáti na hviezdnu rotu) ma dostali do kŕčov so slzami, ale neskôr počúvať talentovaných mladých ľudí bolo celkom príjemné (určite o mnoho duchaplnejšie ako napríklad vyvolení) a naozaj jedna z mála vecí, ktorá ma vôbec k TV dostala. Ďalšie časti (hlavne tretia) už mnoho nového nepriniesli, no hlavne pre tú prvú časť u mňa 75%.(2.12.2008)

• Emzet

Pro slovenskou verzi pořadu platí víceméně totéž, co jsem psal u jejího českého bratříčka. Jediným důvodem dát o hvězdu víc jsou moderátoři - jak Banášová, tak Pyco jsou zábavní a sympatičtí, což se ani zdaleka nedalo říct o těch českých tragédech. Co víc - mám pocit jakoby snad i výběr zpěváků nebyl tak nechutný, sterilní a R'N'B poznamenaný - jmenujme za všechny například Prednou, která ani trochu nepřehrává (rozuměj - dramaticky nevzdychá a nezalyká se svým hlasem jak barevná gospelmamá) a přesto se dostala až mezi prvních pět "nejlepších". Že by měli Slováci větší cit pro hudbu? Možné to je, koneckonců si vždycky raději pustím Hammela, Žbirku či Lehotského oproti Michalu Davidovi nebo Lucii Bílé. A to už vůbec nemluvím o Mariánu Vargovi.(28.8.2011)

1ka mala fakt šťavu, bolo to niečo nové a asi všetci sme to pozerali. Každý bol niečím osobitý a vynikajúci, z prvej šestky (Jaroš, Mikla, Bezdeda, Predná, Šindlerová, Koščová sa mi páčili úplne všetci. Skvelí moderátori Adela a Pyco, ktorí to fakt zvládali a profesionálne spevácke výkony...Nemám čo vytknúť.(15.1.2019)

• Mire

Zo začiatku nový fenomén televíznej zábavy - spevácke súťaže tu síce boli, ale SHS bol prvý taký väčší projekt. Prvá séria bola naozaj výborná, aj sme sa zabavili v Hviezdnej rote, aj boli kontroverzní finalisti ktorých mená sa dennodenne preprierali v bulvári. Vyhrala to sedliačka z východu ktorá dokázala minulý rok vydať tretí album o ktorom takmer nikto nevie. Nepochybujem o tom že hlasy mohli byť sfalšované a vyhrať mohla Šindlerka, ďaleko krajšia a lepšia speváčka ako ona!! I keď ju nevyhľadávam... Druhá séria bola kvalitatívne nižšie, ale stále na slušnej úrovni. Trojka bola už len nafúknutá bublina z dávno vyžutej žuvačky. Tak to proste býva :))(24.1.2009)

• - Prvá séria bežala na programe STV na prelome rokov 2004 a 2005. Do finále sa dostali: Peter Kotuľa, Martina Šindlerová, Tomáš Bezdeda, Zdenka Predná, Peter Konček, Robo Mikla, Katka Koščová, Samuel Tomeček, Miro Jaroš a Petra Humeňanská. Zvíťazila Katka Koščová. Robo Mikla odstúpil v 7. finálovom kole. Martina Šindlerová sa neskôr nechala premenovať na Schindlerová. Tomáš Bezdeda mal neskôr vážny vzťah s moderátorkou súťaže, Adelou Banášovou. (MoiJe)

• - Hymnou prvej série bola pieseň "Kým vieš snívať" od Daniela Heviera, ktorá svojim textom zároveň vyjadrovala motiváciu pre súťažiacich. 10 finalisti ju taktiež spievali spoločne na konci súťaže. (PATWIST)

• - V 3. sérii, bežiacej v roku 2007, sa do Top 10 dostali: Marcel Berky, Vierka Berkyová, Natália Hatalová, Michal Chrenko, Martin Konrád, Ivana Kováčová, Tomáš Krak, Dominika Mirgová, Robo Šimko a Alexandra Zelezníková. Vyhrala Vierka Berkyová. Hviezdnu rotu "vyhral" Michal Spevák. (MoiJe)