Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

Monster Hunter (2020)

Nie je to dva krát inteligentná zábava, ale aj tak je to obstojná , popcornová zábavka. Skôr jednohubka , ako film na viac pozretí. Od Andersona som o moc viac ani nečakal. Každopádne sme dostali zábavnú akčnú jazdu, pri ktorej sa divák nestíha nudiť. Akcia, efekty aj hudba a celkový vizuál sú fajn, no ostatné aspekty filmu už haprujú. Oscarová porota bude pravdepodobne silno skeptická , ale radový a hlavne nenáročný divák bude spokojný. 70%

plakát

Trollové: Světové turné (2020)

Dosť tragické pokračovanie pomerne obstojného animáku z roku 2016. Uvarené z vody. Bez nápadu a kúska originality alebo vtipu. 35%

A Hidden Life (2019)

Troška dlhší film ako by si možno divák prial, ale nedá sa povedať, že by sa pri tom dalo nudiť. Malickov film je iným pohľadom na druhú svetovú vojnu ako sme možno zvyknutí, ale nemusíme mať vždy výbuchy, deštrukciu a hromadu mŕtvol. Tento film rozhodne nie je pre radového diváka, ale svoje kvality má. Malick bol vždy trieda. Za najväčší klad filmu považujem kameru. Kamera je dychberúca a ohúri určite aj laika. 75%

plakát

Zrození Planety opic (2011)

Režisér Rupert Wyatt dokázal dokonale vzkriesiť takmer zabudnutú sériu. Mám obrovskú radosť a nepopísatelné nadšenie ako tvorcovia naložili s touto témou. Za pomoci vynikajúcich efektov stvorili maximálne uveriteľne reálne vyzerajúci zážitok. Film baví od prvej až do poslednej minúty a ubieha veľmi rýchlo. Veľmi dobrí herci , ale digitálni opičiaci predčili dokonca tých ľudských. Caesar je úžasný a jeho povstanie alebo revolúcia je dychberúca. Divák sa pridáva na stranu opíc a drží im palce. Výborná hudba, zvukové efekty aj strih. Perfektná akcia a pamätné scény. Zážitok z kina bol maximálny a opakované zhliadnutia na domácom videu taktiež super. Škoda len nepremenenej nominácie na Oscara za efekty. Tie boli naozaj fenomenálne. Filmu takmer nie je čo vytknúť a u mňa je to plný počet. 90%

plakát

Mega Mimoni: Kolekce 10 minifilmů (2017)

Mimoni. Klasickí mimoni, ktorí pobehujú, škriekajú po sebe, smejú sa, radujú sa, riešia pičoviny a robia kokotiny. Pre niekoho milé a zábavné postavičky. Pre mňa nesympatické a trápne ba až nudné stvorenia, ktoré asi nikdy úplne nestrávim. DVD obsahuje 10 minifilmov , z ktorých nevyčnieva ani jeden. Všetky sú na jedno kopyto. Kto má rád mimoňov, bude asi spokojný. Decká budú s určitosťou nadšené. Keď to zpriemerujem tak dve hviezdy budú adekvátne. 40%

Help (2015)

Technicky prepracovaný a zaujímavý sci-fi počin.

Akira (1988)

Tí Japonci sú naozaj šialenci. Podivnosť najhrubšieho zrna. 60%

plakát

Bohatství chudých 2 (2017)

Kvalita druhého dielu klesla rapídne dolu. Varí sa tu z vody a ťaží sa na akej takej popularite prvého dielu. Menej vtipu a nudnejší dej, ale stále sa na to dá pozerať a pre veľmi nenáročného diváka to môže byť fajn oddychovka. 45%

Seržant Bilko (1996)

Solídna vtákovina s prehnaným Stevom Martinom. Kupodivu sa na tom dalo naozaj zasmiať aj keď dosť vpípkov bolo na hranici znesiteľnosti. Celkový dojem je o dosť lepší ako som čakal, preto hodnotím pomerne pozitívne. 65%

plakát

Godzilla II Král monster (2019)

Godzilla 2 je ultimátna, gulervúca, bombastická audio-vizuálna pecka stavaná na tie najväčšie a najmodernejšie kiná. Nikde inde si divák neužije to čo tento film ponúka. Že nie je adeptom na ceny kritiky? Vadí to niekomu? Čakal niekto prekombinovaný scenár či perfektne vykreslené charaktery postáv? Podľa tunajších hodnotení to bohužiaľ asi veľa ľudí čakalo. Zobudte sa ľudia. Toto je Godzilla. Je to monster movie o príšerách a súboji o pozíciu alfa predátora na Zemi. V rámci žánru film dosahuje absolútnych výšin. Samozrejme sa dá všeličo filmu vytknúť. Prvý diel je pre mňa absolútna TOPka a druhý diel v tesnom závese. Že je dej prostý, jednoduchý, predvídateľný a možno naivný, to v tomto žánri netreba až tak riešiť. Že hrajú ľudské postavy druhé husle, to vôbec nevadí. Je to neuveriteľná akčná jazda, pri ktorej sa divák nemá kedy nudiť a ktorú si treba iba jednoducho užiť. Netreba hľadať nič viac a divák musí byť zaručene spokojný. Ten kto sa nudil alebo pri sledovaní zaspal (ako som sa tu niekoľkokrát dočítal), buď nie je normálny, alebo by mal úplne zmeniť žáner filmov, ktoré sleduje. Ja nemám väčších výhrad. Je tu množstvo scén, ktoré ma urobilo šťastným a dá sa povedať, že je to splnený detský sen. Prebudenie Rodana a následná niekoľkominútová scéna mi privodila takmer infarktové stavy. Vizuálne na úplnej špici. Zvuk v IMAX kine bol dokonalý a megaohlučujúci. Každým revom godzilly prechádzal mráz po chrbte. Film, ktorý vyzerá na minimálne 300 miliónový rozpočet stál iba ,,smiešnych,, 170 miliónov. Toľkoto muziky za tak málo peňazí? Klobúk dole. Zárobky filmu je výsmech od fanúšikov aj všetkých konzumentov blockbusterov. Toto nevidieť v kine je barbarstvo a pouhé rouhání. Či som sa bavil viac ako na Avengers Endgame? Áno, áno, kurva že áno! 85%