Mimořádné projekty (TV seriál)

• Česko

Superstavby

Extreme Engineering

Dokumentární

USA, 2003, 50 min

Jason Longo

Tohle je u mě skutečný borec, obyčejný mladý a vzdělaný kluk a né jak ten namachrovaný debílek z Přežití.... Tenhle je naprosto normální a musí v rámci svého projektu zvládat různé profese. Smekám před ním velmi hluboko, protože není nijak trénovaný svalovec a přesto se vydává i do šílených výšek ač z nich má hrůzu (v průběhu natáčení si asi musel tvrdě zvykat) Přitom tam stačilo poslat kameramana. Dále má perfektní znalosti o všem možném, je vidět, že se na každý díl opravdu doře připravuje a není to pro něho záležitost sebestředného machrování, ale poctivé práce.(27.9.2012)

Mně se tenhle dokumentární seriál líbí. Co na tom, že neřeknou o budově všechno nebo že neznáme všechny okolnosti, třeba politické nebo ekologické. Úplně mi k životu stačí, když řeknou základní věci a ukážou, co všechno musí dělníci kolikrát dělat rukama v nepřístupných místech, ve strašných výškách, často bez možnosti jištění. Každý díl se mi líbí, v každém vidím něco nového, k čemu bych se jinak nikdy nedostala. Už mám představu, jak se staví velké výletní lodě, jak se dají postavit přírodním živlům odolné domečky pro lidi, kteří přišli třeba při tornádu nebo tsunami o střechu nad hlavou. Viděla jsem luxusní hotely a kasína v Las Vegas. No prostě bych nekritizovala tento seriál tak přísně. Jsou tam zajímavosti, moderátor je příjemný a dokonce v každém tom projektu přiloží ruku k dílu. Jako člověk se strachem z výšek v každém dílu vidím další a další lidí, kteří si získávají můj respekt tím, kde pracují, co musí dělat, jak zodpovědní a opatrní musí být.(14.2.2016)

Pre mňa ako strojára už samozrejmosť. Ale celkom pekne to poukazuje nato, že strojarina vie byť aj nebezpečná, nie len nudná práca. 75% - 4*.(19.2.2012)

Je skvost pro oči je to šílené a drsné ale mohli to přeci lépe předvést ale zapůsobilo.(14.11.2018)

Všechno má dvě strany mince a tak jsem si při sledování dílu o dolu Grasberg a Ertsberg a nesutálém chválení výkonů a sebeplácání po prsou (představitelů firmy o pár řádků níž zmíněných), jaký je to neskutečný počin jen vybudovat přístupovou cestu znechuceně říkal, proč také není zmíněno to, jak tato firma (Freeport-McMoRan) místní krajinu zdevastovala, stejně tak jako domorodé obyvatelstvo (kteří je prý měli rádi - nevím za co) nebo jak do dnešních dnů vykořisťují svoje zaměstance nevídaným způsobem. Irian Jaya je jedním z posledních člověkem nedotčených míst na světě a tohle, stejně jako genocida domorodého obyvatelstva a tlaky indonéské vlády mu hodně ubližují. Ale to jen tak, že zrovna o tomhle tématu něco vím, protože jsem se jím v rámci studia hodně zabýval a pálilo mě, jak jednostraně lze věci podat. Nechci tady působit jako ekolog co pro život jednoho brouka nepostavní mateřskou školku ale i tak to na mě působilo z technického hlediska vcelku průměrně a stroze s ničím dokumentaristicky výrazně zajímavým. Za tenhle díl tedy 3*(19.9.2013)

• - Šou bola premenovaná na "It Bigger" v Spojených štátoch, ale pre vysielanie v Európe zostáva názov nezmenený. (drake31)