poster

Příběh Rudého zla

 • Lotyšsko

  The Soviet Story

 • Lotyšsko

  Padomju stāsts

 • Slovensko

  Sovietsky príbeh

Dokumentární

Lotyšsko, 2008, 86 min

Režie:

Edvīns Šnore

Hrají:

Lev Davidovič Trockij (a.z.)
 • BoncheR
  ****

  Pekne zhrnutý príbeh o tom, ako nacizmus a komunizmus išli ruka v ruke a ako bol Stalin rovnaký ... ako Hitler. Svižný a rýchly spôsob spracovania okorenený dobovými videami a výpoveďami ako historikov, tak aj tých čo to všetko prežili. Mňa napríklad úplne dostalo to, že Stalin konfiškoval jedlo ľuďom na Ukrajine a nosil ich nacistom... ((76%))(6.6.2012)

 • Mariin
  ***

  Dokument se mi zdál povrchní, nicméně netvrdím, že je k ničemu. Přinejmenším může myslící část populace dovést k otázce: proč je propagace nacismu zakázána, ale propagace komunismu nikoliv? Jinak mám dojem, že dokument hovoří jen o tom, o čem chce, o některých podstatných faktech mlčí. Kdo ví, jak se dnes učí dějepis na školách...(10.1.2013)

 • Mkqp
  ****

  Hodnotím jen vizuální zpracování, jelikož zaobírat se zkreslenou formou vyprávění, by znamenalo snižování hodnocení. Netroufám se více vyjadřovat o obsahu, jelikož nemám vůbec ponětí jak vše doopravdy bylo. ■ Je opravdu děsivé, jaká zvěrstva lidé dokáží páchat. Nedokáži si představit jak to mohli dělat, i přesto že viděli ta ubohá mrtvá těla.(20.1.2015)

 • kleodill
  ****

  Ukazovat společnosti jaká zvěrstva má komunistický režim na svědomí je rozhodně věcí potřebnou. Velmi interesantní je porovnávání částí ideologie, symbolů a propagandy Sovětského svazu a nacistického Německa. Tvůrcům nelze upřít snahu rozvířit hnilobný stojatý vody nepotrestaných zločinů, ale zdá se mi, že si vzali moc velký sousto, který nejde nacpat do jednoho dokumentu. Tohle téma by vydalo na několikadílnej seriál! Některá témata zůstávají nedovysvětlena a místy se hodně tlačí na city, ale myslím, že je to právě snahou ukázat co nejvíc. Jen pro zajímavost: Edvins Snore vytvářel tento dokument přes dva roky s použitím materiálů, které sbíral zhruba 10 let. Některé materiály byly zveřejněny vůbec poprvé, např. fotografie Hitlerova osobního fotografa Heinricha Hoffmanna.(24.9.2010)

 • grogodil
  ****

  Neriešim údajnú jednostrannosť, povrchnosť, či propagandu. Pretože, nech aj je niečo pre dejepisne v tomto smere úplne nezorientovaného diváka (napr. mňa) prifarbené, zobecnené, či zamlčané, za účelom citelnejšieho šokového efektu a zabrnkania na city, tak to množstvo dobového fotografického a video materiálu, ktoré je v dokumente použité a ktoré vás emočne prevalcuje, je proste nespochybniteľné a hlavná myšlienka, bez ohľadu na úplnú historickú presnoť, jasná.(6.11.2013)

 • - Film sa natáčal viac ako dva roky v mnohých európskych krajinách ako napríklad Rusko, Ukrajina, Litva, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a Belgicko. (YoZo8)

 • - Edvins Snore sa viac ako 10 rokov zaoberal zbieraním materiálov a rozhovorov s odborníkmi a svedkami, zostavovaním týždenníkov, pátraním po dokumentoch ukrytých v archívoch v Rusku, na Ukrajine, v Litve, Veľkej Británii a Nemecku. (YoZo8)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace