Příběh Rudého zla

• Lotyšsko The Soviet Story (více)
Lotyšsko, 2008, 86 min

Dokument, ktorý je prácou viacerých historikov, mapuje počiatky a zrodenie myšlienok socializmu, jeho následné vyvrcholenie v podobe komunizmu a národného socializmu.
Odhaľuje vzájomnú prepojenosť a spoluprácu medzi nemeckými nacistami a sovietskymi komunistami pred vojnou i počas nej v oblasti propagandy, ideológie a vyvražďovacích metód. (badygorila)

*CARNIFEX*

Pokiaľ dostávajú priestor informácie z histórie, môžem smelo povedať že sa jedná o veľmi hodnotný dokument. Keď však v závere príde na politické vsuvky v podobe hajlujúceho Kurjanoviča, ako poslanca za štátnu dumu frakcie LDPR, v kombinácii s autentickými zábermi z vrážd, ktoré majú za úlohu šokovať a zároveň samotné (terajšie) Rusko radikalizovať, ostal som nie len zdesený ale aj sklamaný zároveň. Nie, nebudem sa týchto ľudí samozrejme zastavať, je to háveď. Paradoxom ale je, že obdobné videá či vyhlásenia politikov na Ukrajine, týkajúce sa vyslovene fašistickej propagandy, sú západnými mocnosťami buď spochybňované alebo bagatelizované. A to je za mňa priatelia moji rovnaký hnoj, pričom mix dvoch časových období pri takto tematickom dokumente, za mňa nebol potrebný a k záveru to smrdelo viac politikou, ako prezentáciou samotnej histórie .. ()

YoZo8

Sovietsky Príbeh - zaujímavý dokument o zverstvách Stalina, ktoré robil pred, počas a po druhej svetovej vojne. Na území bývalého sovietskeho zväzu komunisti povraždili milióny ludi (hladomor na Ukrajine, masove vyvražďovanie v Katyni-Poľsko a v ostatných krajinách ). Dokument postupne odhaľuje krutú minulosť komunistov, ktorá siaha až dodnes. Príbehy ľudi ktorí sa dodnes nezmierili s tým ze Rusi taja čo urobili. Odborný výklad historikov, disidentov, profesorov + veľa záberov, fotiek a šokujúcich odhalení. Dokument ktorý vám odhalí to o čom vám na hodinách dejepisu nikto nepovie. ()

laik_60

Veľmi silný dokument. Som rád, že v ňom bolo spomínané ono Engelsovo a Marxovo vyhladení "druhotriednych menejcenných" národov Európy (Bretónci, Srbi, horskí škóti, špinaví Slovania). Je to film o nezmyselnej moci. "Dám Ti do rúk moc, a zmeníš sa na diabla" :(. Ten plátok o obesení sto kulakov aby boli vidieť široko ďaleko, podpísaný Leninom , by mali zväčšiť na transparent a pribiť Iljičovi na bránu jeho mauzólea. A to nebol spomínaný hladomor v Ukrajine v časoch takzvaného vojnového komunizmu, Kedy matky ,aby prežili, jedli mŕtvoly svojich detí. Keď bol v tých časoch americký reportér John Reed v Rusku (autor 10 dní ktoré triasli svetom) pýtal sa na to priamo Lenina. Dostal len lakonickú odpoveď ..."taká je doba: :(. Každý bod, každá hviezda menej za ocenenie takéhoto filmu by bolo potieraním toho o čom ten film je :( ()

Bobek27

Víc takových dokumentů! Tohle by se mělo vysílat často v televizi a promítat ve školách. Naprosto dokonalý. Pohled z druhé strany o teroru komunismu a rudých a stavění této ideologie na stejnou, možná i horší úroveň oproti nacismu. Téma o kterém se spousta lidí bojí mluvit, protože je na světě ještě spousta takových, co jsou s těmahle hrůzama spjatí! Ten kdo tohle dílo hodností jako propagandu má opravdu pouze nasr*no v hlavě a bojí se připustit, že je to bohužel pravda!! ()

bruceman7

Dokument pojednávající o největší nejdéletrvající zločinecké organizaci všech dob a měřítek - SSSR. Není dost slov, které bych k tomuto dokumentu napsal. Navíc by se na tento server nehodila. Slabším náturám nedoporučuji. Jen se obávám, že v mnohých z nás podnítí velmi silnou nenávist proti našim východním bratřím. ()

• Film sa natáčal viac ako dva roky v mnohých európskych krajinách ako napríklad Rusko, Ukrajina, Litva, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a Belgicko. (YoZo8)
  • Edvins Snore sa viac ako 10 rokov zaoberal zbieraním materiálov a rozhovorov s odborníkmi a svedkami, zostavovaním týždenníkov, pátraním po dokumentoch ukrytých v archívoch v Rusku, na Ukrajine, v Litve, Veľkej Británii a Nemecku. (YoZo8)