poster

Příběh Rudého zla

 • Lotyšsko

  The Soviet Story

 • Lotyšsko

  Padomju stāsts

 • Slovensko

  Sovietsky príbeh

Dokumentární

Lotyšsko, 2008, 86 min

Režie:

Edvīns Šnore

Hrají:

Lev Davidovič Trockij (a.z.)
 • Hedka
  *****

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2m2X0j7VM6Y#! Ten hladomor na Ukrajine bol hrozný! A nielen to.... Zlo v zhmotnenej boľševickej podobe...(7.1.2013)

 • BoncheR
  ****

  Pekne zhrnutý príbeh o tom, ako nacizmus a komunizmus išli ruka v ruke a ako bol Stalin rovnaký ... ako Hitler. Svižný a rýchly spôsob spracovania okorenený dobovými videami a výpoveďami ako historikov, tak aj tých čo to všetko prežili. Mňa napríklad úplne dostalo to, že Stalin konfiškoval jedlo ľuďom na Ukrajine a nosil ich nacistom... ((76%))(6.6.2012)

 • Fr
  ****

  Ruce svázané za zády, střela zkušeně mířená do týlu a pád do velkého masového hrobu..... PŘESTO TENTO FILM NEBUDE O NACISMU! Výpovědi sovětských disidentů, historiků, profesorů, doplněné mnoha autentickými materiály. Porovnávání nacistických symbolů s komunistickými, myšlenky typu: ,,KONEČNÉ HARMONIE BUDE DOSAŽENO JEDINĚ, KDYŽ URČITÉ SKUPINY LIDÍ BUDOU VYVRAŽDĚNY“. Připomenutí organizovaného hladomoru na Ukrajině. Socialismus jako experiment s vizí stvoření nového člověka. Karel Marx vyzývající k revolučnímu holokaustu. Takovéto dokumenty, které se bezprostředně dotýkají naší historie mám rád. A už dlouho mi žádný nedal tolik podnětů. Rozumný člověk dávno nechápe, PROČ stále mohou existovat strany hlásící se ke komunismu. Poučný výlet od Lenina přes II. světovou válku do současnosti. Víte že? Velkým příznivcem této ideologie byl i britský dramatik Bernard Shaw?(21.2.2010)

 • MáŠa
  ****

  Zase jsem se něco přiučil. Rusko z toho rozhodně nevychází s dobrým obrázkem.(10.11.2014)

 • Jirka_Šč
  *****

  Ano, toto by se mělo promítat ve školách. Na YouTube s českými titulky: https://www.youtube.com/watch?v=2m2X0j7VM6Y(20.1.2015)

 • - Edvins Snore sa viac ako 10 rokov zaoberal zbieraním materiálov a rozhovorov s odborníkmi a svedkami, zostavovaním týždenníkov, pátraním po dokumentoch ukrytých v archívoch v Rusku, na Ukrajine, v Litve, Veľkej Británii a Nemecku. (YoZo8)

 • - Film sa natáčal viac ako dva roky v mnohých európskych krajinách ako napríklad Rusko, Ukrajina, Litva, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a Belgicko. (YoZo8)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace