Revenge of Billy the Kid

Jim Groom

Tim Dennison

Tony Flynn

Tim Dennison

Tohle fakt stálo za to. Pokud se zrovna nedělo nic na akčním poli, banda nechutných a naprosto dementních vidláků to každou chvíli jistila na tom komediálním. Už jako hixploitation to má potencionál, jelikož sledovat je jak žerou je horror sám o sobě. Navíc ještě pantátu napadne odložit si to do kozénky. Co čert nechtěl, genetika zafungovala a na scéně se zjevil Billy, kozo-humanoidní zrůda s přerostlou hlavou, kterou opravdu baví trhat vše živé na kousky. To vše ve velmi silném skotském přízvuku. Zábava po celý film zaručena.(19.11.2014)

Pro mě malý parádní filmík. Nikdy jsem o něm neslyšel a spíše jsem čekal nějaký western než jsem zhlédl kolonku "horor". Nebyl jsem na takovouhle šílenost připraven ale nakonec jsem se dokonale bavil. Film je o tom jak jeden idiotskej úchyl vojel kozu a ta porodila jakéhosi mutanta. Ten vyrostl a začal vraždit. Maska mutanta vypadala fakt parádně jen byla sem tam taková omšelá ale je to malý film tak proč se hněvat, navíc vražd a krve bylo poměrně dost. Šílenost filmů neznala mezí, uchylní vidláci byly ten typ postav který nesnášíte od začátku. Milé překvapení.(17.2.2013)

Polozapomenutý britský horor namixovaný s komedií, jenž se točí kolem jedné buranské rodiny, která se nečekaně rozroste o dalšího člena. Jejich koze se totiž po té, co si s ní opilý otec rodiny užil, narodí mutant –napůl kozel, napůl člověk. Otec ho chce sice hned po narození zabít, ale je zachráněn dcerou Ronnie, která mu dá jméno Billy, ve snaze chovat ho, jako domácího mazlíčka. („Fetch Billy, fetch!“). Jenže Billy uteče, začne rychle růst a masakrovat vše živé, co na malém ostrově potká. Toliko k ději. Co bych vyzdvihl, jsou herecké výkony celé rodiny vidláků a nechutné prostředí jejich domova, plné bláta, špíny a prázdných lahví. Obojí fungovalo dokonale. Maska Billyho také nebyla nejhorší – na podmínky podobných nízkorozpočtových filmů byla dokonce výborná. Co mě ovšem zklamalo, byla komediální stránka filmu. Upřímně jsem ho čekal ještě vtipnější. Což ovšem neznamená, že jsem se několikrát nezasmál – například scéna, kdy matka rodiny plete u krbu, mě naprosto dostala – „Naah, fuck it!!“ :D.(8.4.2018)