Cestování na okraj vesmíru (TV film)

• Česko

Cesta na okraj vesmíru

Journey to the Edge of the Universe

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Yavar Abbas

Ty Unwin

Komentáře uživatelů k TV filmu (47)

Dost možná nejlepší dokument o vesmíru co byl kdy natočen.. Prakticky celý nám známý vesmír v 90ti minutách. Vše podpořeno skvělým komentářem, který vše vysvětluje jakoby i vypravěč byl sám divák a ne jak bývá obvyklé že vypravěč ví všechno a divák je idiot který neví vůbec nic.. Perfektní práce, po dokoukání si prostě každý musí uvědomit jak je v rámci vesmíru vlastně naprosto bezvýznamnej..(25.8.2013)

Při shlédnutí tohoto dokumentu jsem si položil otázku, proč tak pošetlie hledá člověk život někde na malých planetkách, které zákonitě musí obíhat kolem hvězdy, když vesmír samotný je živoucí mechanizmus.(10.6.2011)

Jedním slovem nádhera(22.6.2011)

Vizuálně možná nejlepší dokument tohoto druhu, jaký jsem kdy viděl, a protože v něm nejsou žádné zjevné faktické chyby (bacha ovšem na amatérské titulky!), lze to směle doporučit laikům. Já se tam nic nového nedozvěděl, ale i tak ty obrázky stály za to. Nejvyšší hodnocení jsem se však rozhodl neudělit především proto, že dokument zmiňuje opravdu stupidní otázku, co bude lidstvo dělat, až bude za miliardu let Země neobyvatelná, a na závěr dokonce co budou dělat naši potomci, až náš vesmír vychladne ("odcestují červí dírou do paralelního..."). OMG! To těm tvůrcům nedochází co znamená miliarda let (vzhledem k cca 100-200tisícům let existence našeho druhu)? Nebo jsou tak patologicky optimističtí, že mají potřebu to řešit? A není to první dokument, kde se tato "palčivá" otázka našeho druhu objevila. Co takhle si jako lidstvo dát nějaký realistický cíl, třeba přežít rok 2100?(26.4.2012)

Dokument je výborný.Jednu věc bych vytkla a to o přistání člověka na měsíci .Jinak celkově je moc hezky popsaný.Hudba k dokumentu je moc pěkná a doplnuje celkově pocity.Pro mě jeden z nejhezčích dokumetů.Stojí za to ho vidět !!!(18.6.2012)

musím říct, že mě vizuální i obsahová stránka poněkud zklamala....kdyby to byl můj první dokument o vesmíru, byl bych asi neméně nadšený než ostatní...(22.3.2013)

Film o tom ako je aj tak vsetko marne. Aj to spominane globalne oteplovanie.(17.2.2019)

1 2 3 následující >>