poster

Cestování na okraj vesmíru (TV film)

 • Česko

  Cesta na okraj vesmíru

 • USA

  Journey to the Edge of the Universe

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Režie:

Yavar Abbas

Hudba:

Ty Unwin
 • RajCZitko
  ***

  Díky nynějším efektům to byla rozhodně zajímavá podívaná. Asi bych pro sebe zvolil jiný komentář, který se opíral hodně o náboženství a historii a ještě ty prupovídky..., ale každý podle svého gusta. I když jsem byl docela okouzlen tím, jak to všechno vypadá (jak se to tvůrcům podařilo ztvárnit), zajímalo by mě, kde je realita. Sice je to od NG - dle mě docela spolehlivého zdroje, ale co se této otázky týče..A je to přece také společnost, která chce, stejně jako každá jiná, z nás vytřískat peníze.(24.8.2010)

 • tlkounev
  *****

  Prostě báječný! Vesmír nás fascinuje už od dob, co naši předci pochopili, že jim v noci na nebi něco svítí nad hlavou a nás tato fascinace dovedla až na měsíc a táhne nás dál od naší matičky Země. Cesta provázená slovy Aleca Baldwina je opravdu nad míru poutavá a přiznám si, že mi párkrát nahnala strach. V Cestě na okraj vesmíru neteče žádná krev, nemluví v ní žádní mírutvorci, nemilují se milenci ze Shakespeara a stejně na ní fascinovaně hledíte. 5* a ani nemrknu! PS: Ano, jako kluk jsem chtěl být kosmonaut! Ale kdo nechtěl?(22.11.2009)

 • foundation
  ***

  Veľmi pekný dokument ktorý sa sústredí skôr na vizuálnu a technickú stránku tak trochu na úkor tej informačnej pretože všetko čo tu odozneje sme mali už dávno možnosť počuť a vidieť inde a podrobnejšie. Pre tých ktorí ,,začínajú,, je to ideálne. Pre tých ktorí chcú viac je tu podľa mňa zatiaľ neprekonaný http://www.csfd.cz/film/250407-kosmos/ alebo napríklad takisto výborný ale trochu kratší http://www.csfd.cz/film/285887-jak-funguje-vesmir/(16.6.2011)

 • wesker
  *****

  Naprosto fenomenální a úchvatná podívaná za hranicemi našich představ a běžných vědomostí.Podáno bez zbytečných složitostí ,stravitelné , zábavné a nadmíru poučné pro normální lidi.Toto bych promítal v planetáriích na obrovských plátnech... Jen jediná věc mě na tomto dokumentu štvala a to neustálé podsouvání teorie vzniku života nárazem komety do Země.Ale za neobyčejný zážitek a grafické orgie a krásnou cestu vesmírem nemohu jinak.(19.7.2009)

 • Raphaell
  *****

  Asi bych se nedopočítal, kolikrát jsem během filmu s očima přilepenýma na obrazovce pronesl "Wow!" To jednoduché slovíčko asi nejlépe vyjadřuje mé dojmy. Největší příběh ze všech vyprávěný skvělým komentářem. Nutilo mě to přemýšlet a zároveň na mě padla zvláštní melancholie, že nežiju v době kosmického cestování, nebo aspoň v době, kdy budeme o vesmíru vědět víc. Jak se asi jednou naši předci vypořádají se zánikem země, a co s koncem celé naší galaxie? Náš vesmír začal pomalu umírat hned v momentě, kdy vznikl. Přesně jako život. V momentě početí začíná naše smrt. Fascinující! (Tím nemyslím závěrečné myšlenky svého komentáře, ale film...a především vesmír, život)(17.3.2013)