poster

Lucrezia Borgia - krásná travička (TV film)

 • USA

  Biography: Lucrezia Borgia - Pretty Poison

Dokumentární / Historický

USA, 2006, 44 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • igi B.
  ****

  Lucrezia Borgia - "...jedna z nejpomlouvanějších žen v dějinách..." konečně mýtů zbavená...(?) . . . Slovy klasičky řečeno - "Nešťastná to žena"... . . . Každopádně - v rámci žánru a na dané téma množstvím informací vyčerpávajícím způsobem řemeslně >výborně rutinně< provedený (spíše populárně naučný než dokumentární) film. - - - - - (Poprvé viděno 15.2.2009 na ČT2, hodnocení a komentář zde jako první - 15.2.2009)(15.2.2009)

 • Tommassi3
  ****

  "Impotencí se nejlépe vysvětlovalo zrušení manželství.." Na druhou stranu můžete jen těžko muže více urazit, což samozřejmě platí dodnes, a tak se nelze divit, že zhrzený manžel vrací úder, který s největší pravděpodobností zažehl oheň nenávisti a pomluv kolem Lucrezie.. Opravdu vyčerpávající dokumentární počin !!(24.11.2014)

 • Alisa
  ****

  Skvěle koukatelný dokument, který vykresluje Lucrezii jako ubohou dívku zmítanou osudem, loutku své rodiny. Jak to doopravdy s rodinou Borgiů bylo, už se asi nedozvíme, a právě to z ní dělá jedno z nejdiskutovanějších témat historie. "Kam ďábel nemůže, tam nastrčí ženu." :-)(24.11.2014)

 • Tominecek
  ***

  Dokument "Lucrezia Borgia: Pretty Poison" je součástí cyklu A&E Television Network "Biography".(23.8.2009)

 • Filomena.I.
  ****

  Zda nařčení z travičství a incestu levobočka kardinála Rodriga Borgia, později papeže Alexandra VI., bylo pravdou či pomluvou, zůstane nejspíše tajemstvím. Historická bádání však napovídají cosi jiného, nežli pověst Lucrezie Borgia jako největší neřestnice v dějinách. „Nebyla spíše nejnešťastnější ženou?“ Již ve dvou letech ji odebrali matce, proto se upnula na otce. Ve třinácti byla provdána, v šestnácti opět, však její milovaný manžel byl zavražděn. Ve dvaceti ji otec opět provdal za Alfonsa d`Este a zpočátku chladné manželství se rozehřálo. Během sedmnácti let společného žití Lucrezia porodila šest dětí. Skonala po porodu ve věku 39 let s manželem po boku. Ten pak napsal roku 1519 svému příteli: „Při psaní těchto řádků se nemohu ubránit slzám u vědomí, že jsem ztratil tak drahou a vzácnou bytost. Neboť takovou ji v mých očích učinilo její příkladné chování a její něžná láska, která mezi námi vládla.“ Jako vévodkyně Ferrarského vévodství se proslavila obratností při řešení občanských sporů a lid ji oplakával. *** Kde je pravda? Že by už Jiří Schelinger cosi tušil?... Viz Deníček.(6.12.2014)

 • vilusinska
  ****

  Mě spíš taky přišla jako nešťastná ženská která vlastně musela naslovo poslouchat otce a ke všemu na ní bratr tak žárlil že jí zabil muže.A k tomu ještě fámy žárlivých lidí kteří celou rodinu chtěli zničit a tak si tohle všechno vymysleli.Však všichni známe co způsobí drby.(9.3.2011)