poster

Kaibyo Otamaga-Ike

 • anglický

  The Ghost Cat of Otama Pond

 • anglický

  Ghost Cat of Otam-ag-Ike, The

Horor

Japonsko, 1960, 75 min

Hrají:

Jóiči Numata

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • strougy
  ****

  Ve stylu klasických kaidanů nesoucí se hororový příběh točící se kolem jednoho jezírka, několika vražd a naštvané a krásné černé kočky. Díky příjemně tajuplné atmosféře, plynoucí zejména z toho, jak viníci vinou halucinací pomalu přicházejí o rozum a kupí tak další neodpustitelné činy, se jedná o kvalitní a k deštivému večeru ideálně padnoucí film. Z mé strany spokojenost.(13.4.2010)

 • hladass
  ****

  Děj jsem lehce popsal v obsahu, tak k samotnému filmu... Příběh není nijak objevný, pohybuje se v klasicky vyjetých kolejích, takže diváka, který z té doby viděl alespoň tři podobné kusy, asi už dějově ničím nepřekvapí... Zpracování je ale jiná káva... Největší kus práce odvedl kameraman, používající k vyobrazení nadpřirozených scén nahnědlý tón obrazu, tmavě zeleně osvětlené duchy a zarudlá jezírka plná krve, které podstatnou částí tvoří skvělou atmosféru filmu... Překvapivě se také objeví velké množství krve tekoucí z rozseknutých tváří a těl, spálených mrtvol a zohyzděných duchů... Jedinou malou výtku mám k ženě, převlečené za ducha kočky, která s navlečenými rukavicemi jako kočičími prackami působí spíše úsměvně... Takže za mě se jedná o opravdu kvalitní kaidan a fanouškům doporučím i jiný kus s podobným tématem, tentokrát z dílny mistra žánru Nobua Nakagawy, a to excelentní Borei kaibyo yashiki...(7.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace