Život v divočině (TV seriál)

Wild South America

Život v divočine

Dokumentární

Velká Británie, 2000, 6x49 min

Život v divočině jsem sledoval hned po Divoké Africe a není to tak úžasná podívaná, ale stále jde o to nejlepší, co BBC vydalo.(8.3.2011)

BBC se přezdívá královna dokumentu a pokud dokument chápeme především jako populárně naučný formát, nejspíše se jí tak přezdívá plným právem. Život v divočině řadím v rámci BBC standardu k průměru, což však automaticky značí obsahově bohatý a poutavě natočený seriál. Vytknout mu lze určitou roztěkanost, která pramení ze snahy představit z nepřeberného přírodního bohatství Jižní Ameriky co nejvíce živočišných druhů. Šíře témat se bije s hloubkou výkladu a hloubka prohrává. Attenborough skutečně umí lépe, jak poznamenal FortKnox, zvláštěpak má-li být poukázáno na složitější souvislosti. Též jsem se nemohl ubránit dojmu, že BBC značně střihem recykluje původnější série a filmy. Slabé ****.(3.3.2013)

Moc pekný dokument BBC...krása.(13.6.2009)

• FortKnox

Nic moc nového jsem se nedozvěděl, výklad komentátora působí dost obecně. Přišlo mi to, že filmaři přijeli do Jižní Ameriky, natočili hromadu materiálu a sestříhali. Následně popíšou o jaké zvíře se jedna čím se živí a co zrovna provádí, střih a hned další podivuhodné zvíře a tak to jde dal a dal. Chápu, že tam žije nejvíce druhů zvířat na světě a popsat jen zlomek by zabral na několika týdenní dokument, ale strašně mi chybí dlouhodobě sledovaní zvířat a vykládat jejich činnosti z dlouhodobého hlediska. Na dokumenty od Davida Attenborougha, to nemá.(12.4.2011)

Viděl jsem krásný díl Amazonský prales. Škoda že brazilská vláda prales léta soustavně likviduje.(2.7.2018)