Reklama

Reklama

Nazareno Cruz y el lobo

  • USA Nazareno Cruz and the Wolf (více)

Recenze (6)

gumli 

všechny recenze uživatele

Argentínsky horror,ale nie hocaký.Je to ľudová legenda a veľkej a tragickej láske medzi vlkodlakom a mladou krásnou dievčinou.Vlkodlak je mládenec ktorý sa volá Nazareno a mladá žena Griselda.Keďže Nazareno je siedmym synom siedmeho syna,tak zákonite musí byť vlkodlakom.Aspoň je to tak podľa ľudovej legendy.Dej filmu sa odohráva na argentínskych pampách v malej dedinke.Je to akási hypnotická fantázia s transcedentalnim a náboženským podtextom.Nazarene nakoniec vstúpi do miest kde býva diabol,je to miesto akéhosi očistca,je tam plno nahých žien a iné rôzne bizarné záležitosti.Len škoda toho smutného konca. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Nazareno Cruz y el lobo je vlastne taká nezidealizovaná, vďaka telenoveloidným hercom poriadne uškriekaná a občas uspávajúca juhoamerická rozprávka. Moja šálka kávy to veru nie je a inak lákavé spojenie lobo - bruja - diablo ma tentokrát nechalo chladným... ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Vlkodlak, lobisón, je jedna ze sedmi příšer guaraníjské mytologie. Zřejmě jde o pozůstatky bratrů Jezuitů, kteří zde kdysi působili. Ale není to jisté, možná je to legenda indiánská, a pokud ano, pak je to jedna z nejrozšířenějších vůbec. (V Evropě o něm mluví již Petronius v Satyrikonu.) Zde se tato legenda odehrává v argentínské pampě, a hlavní roli zde )pro diváka) hraje vítr. Samotného vlkodlaka tu hraje černý pes, přestože španělský název pro něj je též "hombre lobo" (podobně i ve starořečtině lycanthropos), tedy člověk-vlk, čí člověkovlk.... A když jsem u toho odvozování, při sledování filmu mě napadlo, že dnešní velice frekventované slovo lobismus je v Anglii možná odvozeno od slova "lobby", ale ve zbytku světa od "lobisón". ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Příběh lásky mezi prokletým mladíkem, měnícím se za úplňku ve vlka, a krásnou dívkou... Musím se přiznat, že i když nejde o čistokrevný horor, ale spíše drama, byl jsem unešen... I když se mi zdálo, že výběr ústřední dvojice nebyl úplně nejšťastnější, zcela mi to vynahradil Alfrédo Alcón, který roli unaveného ďábla, toužícího po odpuštění zahrál skvěle... Taky první část filmu se poměrně vleče, ale to je zase kompenzováno hodně slušným hudebním doprovodem a hlavně naprosto dokonalou vizuální stránkou, o které se mi snad bude i zdát... A když k tomu připočtu krásně tragický závěr, nemohu dát jinak než plný počet... ()

Zajímavosti (1)

  • V Argentině se stal snímek ve své době divácky nejúspěšnějších filmem v historii země. V roce 1975 byl následně Argentinou vyslán do boje za Oscara pro nejlepší cizojazyčný film. (hladass)

Reklama

Reklama