poster

V obležení nepřítele (TV film)

 • USA

  Alien Siege

 • Slovensko

  V zajatí mimozemšťanov

Sci-Fi / Akční

USA, 2005, 86 min

 • MickeyStuma
  **

  Námět příběhu je už bohužel za ty roky co se používá velmi otřepaný. Nějaká mimozemská civilizace okupuje lidstvo a využívá jejich těla k výrobě nějaké očkovací látky k vlastnímu upotřebení. Připomnělo my to třeba daleko zdařilejší snímek s Dolphem Lundgrenem ´Temný anděl´, byť se tam nejednalo o očkovací látku, ale o drogu. Tématický Sci-fi Shannel musí něco vysílat, a tak se příběhy stále recyklují bez ohledu na originálnost a kvalitu. Televizní snímek ´V obležení nepřítele´ tedy nepřináší nic žánrově objektivního, smysluplného a zpracováním oslnivého. Novou diváckou generaci neznající tuto sci-fi šablonu možná zaujme, ale to je asi tak všechno. Snímek na jedno shlédnutí a dost.(8.4.2016)

 • artas
  odpad!

  Naivné a nedôveryhodné aj keď je to sci-fi. Tak chápete?.. Priletia k nám mimozemšťania, ktorí sú napadnutí nejakým vírusom. Sú tak vyspelí, že dokážu zničiť celú zem, ovládajú technológiu pre presuny červiou dierou, ale s vírusom si nedokážu pomôcť inak ako "skvapalnením" ľudí. A teda dajú jasnú inštrukciu, dobrovoľne nám dajte niekoľko miliónov ľudí ktorých zabijeme, aby sme sa mohli vyliečiť, inak vám to tu všetko rozfofrujeme. Tak každý štát na zemi sa podriadi a plní kvóty iba v hrdinných USA vznikne odboj. A samozrejme akoby náhodou vedec, ktorý sa podieľal na výskume mimozemskej lode ktorá padla v 50 rokoch pri Roswelli má dcéru ktorá je výnimočná pretože prežila pokus o destiláciu a je zdrojom z ktorého môžu mimozemšťania opakovane čerpať liek. Ale na to hlavný veliteľ mimozemšťanov kašle a hoci je ako vraví humanista, chce splniť kvóty ktoré mu určila ich "vláda". Samotné mimozemské výsadkové lode vyzerajú ako nemotorné rogalo ktoré by ste zostrelili aj vzduchovkou, mizomšťania bojujú ako vojaci za čias Napoleóna, proste idú, nekryjú sa a nechajú sa odstrelovať. Pobavil ma záber z plnenia transportného modulu destilátom z ľudí, ktorý akoby bol vytvorený v kasárenských sprchách. Na tomto filme nemôžem nájsť nič pozitívne hoci som fanúšikom sci-fi. C-čkoví herci, ktorí nevýrazne vyzerajú aj hrajú, nudný dej, úbohé efekty, tento film nemal vôbec uzrieť svetlo sveta.(25.4.2009)

 • Tomx112
  *

  Ve dvanácti letech by se mi tenhle film asi líbil, dnes jsem se díval jen abych viděl Carla Weatherse. Rád jsem ho viděl v nějakém aspoň trochu novějším filmu,tzn. cokoli novějšího než Rocky nebo Predátor. Jeho role generála je sice dost trapná (jakožto všechny ostatní v tomhle filmu ) ale i tak to podle mě zahrál nejlíp jak to v rámci ubohých možností šlo. Co si budem povídat, druhý Apollo to zkrátka nebyl :) Jinak k filmu lze říct asi jen to že i na béčko je to dost zoufalý film, ale dá se dokoukat až do konce takže existují i horší... Nápad s mimozemšťany kteří pro svou léčbu zkapalňují lidi není zas tak uplně marný jak by se na první pohled zdálo, jen holt to je asi jediná dobrá myšlenka filmu. Takže půl hvězdičky za mimozemšťany a půl hvězdičky za Carla Weatherse.(11.2.2010)

 • Pitryx
  odpad!

  Nesnáším SF kde jsou MZ stejní jako lidi jen proto, aby se ušetřilo na maskách, nebo proto,že autoři byli líní si něco vymyslet. Zde se evidentně ani scénáristé nijak nenamáhali. Vznikla tak blbina, jež nemá obdoby. No, nemá… Efekty taky nic moc, tak co je zde k hodnocení? Nic. Spojení s Rooswelem opravdu pobavilo. 201312070/0(5.2.2014)

 • Ryuuhei
  *

  Jo, opět chuťovka, kterou nabídl Cool, jako má ve zvyku v pozdních hodinách. Překvapivě tentokrát i trochu zajímavá! Ale jinak, co dodat. Děj stupidní, efekty trochu lepší, než nejhorší, ale stále na svůj rok děsné. Další z řady levných filmů, který se sice snažil, ale ne dostatečně, abych už předem neviděl to černé číslo, které mu padne jako ulité.(17.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace