poster

V obležení nepřítele (TV film)

 • USA

  Alien Siege

 • Slovensko

  V zajatí mimozemšťanov

Sci-Fi / Akční

USA, 2005, 86 min

 • MickeyStuma
  **

  Námět příběhu je už bohužel za ty roky co se používá velmi otřepaný. Nějaká mimozemská civilizace okupuje lidstvo a využívá jejich těla k výrobě nějaké očkovací látky k vlastnímu upotřebení. Připomnělo my to třeba daleko zdařilejší snímek s Dolphem Lundgrenem ´Temný anděl´, byť se tam nejednalo o očkovací látku, ale o drogu. Tématický Sci-fi Shannel musí něco vysílat, a tak se příběhy stále recyklují bez ohledu na originálnost a kvalitu. Televizní snímek ´V obležení nepřítele´ tedy nepřináší nic žánrově objektivního, smysluplného a zpracováním oslnivého. Novou diváckou generaci neznající tuto sci-fi šablonu možná zaujme, ale to je asi tak všechno. Snímek na jedno shlédnutí a dost.(8.4.2016)

 • Sagitt62
  odpad!

  Už se opravdu nedivím,že si mnozí mí kamarádi ťukají na čelo když tvrdím,že mám rád sci-fi. Tohle ovšem SF není,tohle je "eméricke blábol"-hlavně hodně armády,výbuchů,milujících taťků a mamek a ... A dost! "Artas" už to popsal a líp. Bůh nás chraň od takovejchto bejkovin. Autoři angloamerické SF z minulého století snad musí rotovat v hrobech... Post Scriptum: Škoda,že není i hodnocení "TFUJTAJXL" - na tyhle zrůdnosti by sedlo. :-)(27.11.2013)

 • artas
  odpad!

  Naivné a nedôveryhodné aj keď je to sci-fi. Tak chápete?.. Priletia k nám mimozemšťania, ktorí sú napadnutí nejakým vírusom. Sú tak vyspelí, že dokážu zničiť celú zem, ovládajú technológiu pre presuny červiou dierou, ale s vírusom si nedokážu pomôcť inak ako "skvapalnením" ľudí. A teda dajú jasnú inštrukciu, dobrovoľne nám dajte niekoľko miliónov ľudí ktorých zabijeme, aby sme sa mohli vyliečiť, inak vám to tu všetko rozfofrujeme. Tak každý štát na zemi sa podriadi a plní kvóty iba v hrdinných USA vznikne odboj. A samozrejme akoby náhodou vedec, ktorý sa podieľal na výskume mimozemskej lode ktorá padla v 50 rokoch pri Roswelli má dcéru ktorá je výnimočná pretože prežila pokus o destiláciu a je zdrojom z ktorého môžu mimozemšťania opakovane čerpať liek. Ale na to hlavný veliteľ mimozemšťanov kašle a hoci je ako vraví humanista, chce splniť kvóty ktoré mu určila ich "vláda". Samotné mimozemské výsadkové lode vyzerajú ako nemotorné rogalo ktoré by ste zostrelili aj vzduchovkou, mizomšťania bojujú ako vojaci za čias Napoleóna, proste idú, nekryjú sa a nechajú sa odstrelovať. Pobavil ma záber z plnenia transportného modulu destilátom z ľudí, ktorý akoby bol vytvorený v kasárenských sprchách. Na tomto filme nemôžem nájsť nič pozitívne hoci som fanúšikom sci-fi. C-čkoví herci, ktorí nevýrazne vyzerajú aj hrajú, nudný dej, úbohé efekty, tento film nemal vôbec uzrieť svetlo sveta.(25.4.2009)

 • Expendable
  *

  Je to zase typickej plagáták.Obal vypadá skvěle, ale film je příšernej. Nejde o příběh, ten celkem ujde ano je to dost jednoduchý příběh, o tom jak zlý mimozemstani oblehnou Zemi a chtějí 8 mil. lidí na výrobu vakcíny. Jednomu doktůrkovi unesou dceru, on se s tím jako správný americký otec nehodlá smířit. A spojí se s odbojem a jde vysvobodit dceru. Samozřejmě se tu a tam objeví pár vtipnejch hlášek jako třeba " Chytne hlavu mrtvýho mimozemstana a potichu řekne-Neznají efekty z našich béčkový filmů".Z toho jsem fakt nemohl.Akce je hodně málo a je špatná.Kdyby tu hrál Van Damme nebo Lundgren tak by film byl u mě za 4* ale takhle je to za 1*.(21.1.2010)

 • Pitryx
  odpad!

  Nesnáším SF kde jsou MZ stejní jako lidi jen proto, aby se ušetřilo na maskách, nebo proto,že autoři byli líní si něco vymyslet. Zde se evidentně ani scénáristé nijak nenamáhali. Vznikla tak blbina, jež nemá obdoby. No, nemá… Efekty taky nic moc, tak co je zde k hodnocení? Nic. Spojení s Rooswelem opravdu pobavilo. 201312070/0(5.2.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace