Casino Jack

Casino Jack

Bagman

Komedie / Krimi / Drama / Životopisný

Kanada, 2010, 108 min

Jsem rád, že někdo konečně natočil film z prostředí lobistů a ještě k tomu podle skutečné události. Aspoň vím jak funguje práce Dalíka a spol. Myslím, že pohled do zákulisí politiky se povedl na jedničku a k dokonalosti toho moc nescházelo. Potěšil mě standartně skvělý výkon Kevina Spaceyho. Tenhle film si zaslouží červené hodnocení.(14.6.2011)

• Marrty3

Bohužel, tohle je dost špatný film. Což mě osobně mrzí, jelikož Kevina Spaceyho mám vážně rád. Taky on je ten jediný kdo drží filmu určitou kvalitu. Myslel jsem si že to bude něco jako HoC. To ale není. Idea je ZHRUBA stejná, leč zrealizování je bídné. Zajímavé je snad jen to, že je to na motivy reálné předlohy. A druhá věc která mě zaujala, je že prvotní scénka z filmu je v této mé oblíbené písničce mého neoblíbeného interpreta. Takže za tyto drobnosti a Kevina jsou 2**.(16.12.2014)

Bylo zajímavý sledovat, jak jde celý ten proces do háje a všichni si pomalu začínají srát do trenek. Přestože jsem pár věcem dost čistě neporozuměl (druhá projekce to snad napraví), tak mě stejně pohltil výtečný styl vyprávění. Všechny rozhovory tu ale probíhají moc rychle, takže je zapotřebí být připraven na velmi rychlé titulky nebo umět výborně anglicky. Ostatně je docela i těžké tenhle film zařadit do nějakého žánru. Životopisný určitě, ale co ostatní... Drama? Žádné dramatické scény. Komedie? Ano, párkrát se sice zasmějete (třeba rozhovor Spacey-Lovitz po telefonu), ale spíš jen v první půlce, protože v druhé polovině už to taková prdel zas není a chvílemi z některých momentů běhá i mráz po zádech. ___ Po druhé projekci zvyšuji hodnocení, protože přeci jen je to opravdu vydařený film a taky jsem už pochopil některé věci, které mi po prvním zhlédnutí nebyli zcela jasné, plus jsem pochopil ještě některé Spaceyho filmové reference.(30.12.2010)

Kevin Spacey je vynikající herec. Jack Abramoff vynikající lobista a bezesporu skvělé téma na film. Zaujal mě především konec, kdy se začalo pořádně něco dít. První dvě třetiny filmy byly jako klid před bouří. Sem z toho dost rozpačitý. Pro mě má cca 70%, ale je to dvojaké. Chvíli z toho mám dobrý pocit, jindy mi zase přijde, že byl moc zmatečný a těžko se v něm šlo vyznat.(28.1.2011)

[imdb: 6.6/10] | me: Zábavné poňatie lobbingu najvyššej úrovne. Lepšie povedané: hollywoodske spracovanie tejto témy, ktoré je v celku zábavné aj vďaka tempu, no hlavne Kevinovi Spacey-imu. Téma je zaujímavá, ale spôsob akým je nám celý film podávaný stráca na realite práve kvôli zjednodušovaniu a podľa mňa nie vhodnému výberu K.Spaceyho hereckých spolugolegov. Film je však napriek svojej odľahčenosti (a možno práve preto) pozerateľný a príjemný. [3 a pol *](3.1.2011)

• - Casino Jack byl poslední režisérský počin George Hickenloopera, který necelé dva měsíce před uvedením filmu do kin zemřel. (Ondrus)

• - Jack Abramoff, hlavní postava příběhu, byl ve skutečnosti producentem filmu Rudý škorpion (1987), s jehož plakátem se ve filmu setkáme celkem čtyřikrát. (Ignus.cz)

• - Předobraz hlavní postavy filmu pracuje nyní v pizzerii. (Zdroj: lidovky.cz) (landsman)