Casino Jack

Bagman

(pracovní název)

Drama / Komedie / Krimi / Životopisný

Kanada, 2010, 108 min

Dlho predlho som premýšlal nad hodnotením, ale s odstupom niekoľko dní budem zhovievavý. Je fakt, že tak perfektný a večne aktuálny námet, by si zaslúžil lepšie,komplexnejšie a silnejšie spracovanie. Kevin Spacey už zahral aj lepšie, ale svoju laťku nepodlieza. Príbeh je trochu povrchnejší, niekomu môže pripadať viac domotaný a nezaujímavý, mne ten výsek stačil na vtiahnutie do deja a porozumenie postavám, hoci celé to bolo skôr skratkovité. Ale pravdivý fakt, že lobbing je hybnou silou politiky a biznisu tu bolo znázornené pekne a to sa cení... Btw odporúčam pozrieť archiv relacie Lampa, kde bol hosťom Patrik Tkáč z J&T (alias "slovenský Jack Abramoff'").(7.2.2011)

Podle mě jsou všichni lobisti pěkní prevíti a to nejen v tom našem chlívě, ale všude. Ovšem, když je lobistou K. Spacey, tak to nejde jinak, než mu fandit a držet palce. Role se zhostil jak jinak než bravurně a navíc se ukázal jako nadaný imitátor. Za zmínku stojí i herecký výkon B. Peppera a J. Lovitze, který se postará o komediální vsuvky, i když je film na tak závažné téma prezentován spíše s nadhledem. Díky dynamickému ději, zajímavému tématu a supr hereckému obsazení nemůžu hodnotit jinak, než hodně silné 4*.(13.8.2012)

Film mne trochu zklamal, ne svým námětem, ten je bohužel pravdivý a použitelný nejen pro USA, ale vykreslením postav a kromě Kevina slabšími hereckými výkony. Možná nebyli vhodně zvoleni, nebo nemají kvalitu, rozhodně jsem jim to moc nežral. Celé se to dalo natočit mnohem atraktivněji, ten styl vyprávění příběhu byl totiž stejně nezáživný jako politika sama. Škoda třeba takový Sydney Pollack nebo Alan J. Pakula by z toho dostali jistě víc.(18.12.2010)

Hodně jsem se těšil na tenhle film nejen kvůli námětu, ale také díky perfektnímu traileru. No, film sám o sobě je slabší, než jsem čekal. Žánr komedie tomu dost ubírá potřebný "drive" který mohl film mít. Hudba není zvolena nejlíp a snižuje autentičnost, asi bych si to představoval podobně jako v letošním The Social Network. Na druhou stranu herci předvádějí skvělé výkony a o K. Spaceym ani nemluvím, ten se vyšvihl hned v první scéně. Ale je škoda, že jsem během filmu nezískal ten pocit, že Jack Abramoff je tím národním hrdinou (?padouchem?). Nicméně ten komediální kabátek tomuhle příběhu prostě nesedl a nebo odvedl režisér jen poloviční práci. Takže nakonec dávám 4* a jen díky hlavnímu herci, který zvedá film o úroveň výše.(18.12.2010)

Politika je nástroj k usnadnění podnikání. Jelikož politci jsou vesměs idioti a neschopní bloudi, musí jim to, co po nich podnikatelé chtějí, někdo pořádně vysvětlit. Těm lidem se říká lobisté. Pokud vás tato věta zaujala, můžete se na film podívat a doufat, že vás zaujme taky. Pokud jste viděli Jistě pane ministře, nepotřebujete vědět už vůbec nic, tenhle film vás bude nudit. Já se o politiku nezajímám, ale Jistě pane ministře miluju. A tak mne tento film krutě nudí, jelikož nemá odstup, nemá humor a o cosi se pořád snaží. A ani Kevin Spacey asi neví o co. Jen snad o to, že spravedlnost v USA vždycky nakonec vítězí. U nás to holt lobisté mají lepší....50%(20.2.2012)

• - Adam Kidan (Jon Lovitz) nosí hodinky značky Rolex Submariner. (dyfur)

• - Film je natočen podle skutečné události, která se odehrávala v USA od konce roku 2004 až do 3. ledna 2006, kdy byl známý lobista Jack Abramoff odsouzen. (Ignus.cz)

• - Casino Jack byl poslední režisérský počin George Hickenloopera, který necelé dva měsíce před uvedením filmu do kin zemřel. (Ondrus)