poster

Knäcka

 • anglický

  Dreams

Drama

Švédsko, 2009, 83 min

Režie:

Ivica Zubak

Scénář:

Ivica Zubak

Kamera:

Linus Eklund

Hudba:

Mario Adamson
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Bluntman
  ****

  ZLÍNFEST Anglický překlad titulního názvu je DREAMS (SNY) a vztahuje se ke snu matky, která skončí v nemocnici (její syn se musí chvíli postarat o sebe) a která chce ještě jednou ve svém životě odcestovat; přesnější překlad z orig. pojmenování by ale byl BROKEN, který má jednak explicitní (broken - na mizině, když hl. hrdina přijde o matčiny našetřené peníze), jednak implicitní význam (broken - zlomený, na dně, protože když se má něco podělat, tak se to podělá). Pod významotvorně bohatým názvem a jeho překlady se ale skrývá lineární, podle očekávání se odvíjející film, u kterého je nutné ocenit scénář, velice chytře pracující s deadliney a McGuffinem (penězi), a dobře obsazené, ovšem o něco hůř zahrané "typy". Pro mě osobně další důkaz toho, že indie teenagerovský film může končit šťastně a pro diváka uspokojivě, pokud se koncepčně zvrhne a z "realistického" vyprávění přepne do žánrového, a že na ČSFD by to chtělo 3 1/2 hvězdiček.(6.6.2009)

 • lena60
  ***

  Zlinfest 2009: Pozn.: Debut původem chorvatského režiséra Ivici Zubaka odehrávající se v současném Švédsku. Hlavní hrdina Goran žijící se svou těžce nemocnou maminkou řeší dilema, zda po střední škole dál pokračovat ve studiích či se zapojit do procesu pracovního a vydělat peníze na cestu domů do Chorvatska, kam se nemocná matka chce ještě jednou podívat.(2.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace