Legenda Thierry Henry

(TV film)
  • Velká Británie Thierry Henry Legend
Velká Británie, 2008, 83 min

Thierry Henry

Jméno, které každý zná, triky, které nás fascinují a góly, které nám navždy zůstanou v paměti. Thierry Henry je jeden z nejnadanějších fotbalistů, který oblékal dres londýnského klubu. Svými 226 góly zaznamenal v Arsenalu nový střelecký rekord a tím do velké míry přispěl k obrovským úspěchům významného období tohoto klubu. Film Vám představí skvělou sportovní kariéru Thierry Henryho. DVD obsahuje exkluzivní rozhovory s ním a s dalšími velikány Arsenalu. Můžete shlédnout nejdůležitější okamžika klíčových zápasů Arsenalu a všechny góly legendárního hráče - Thierry Henryho. (oficiální text distributora)

Kejdlo

Jako fanouška Arsenalu mě tenhle dokument nemohl nechat klidným. Thierry Henry je pro mě legenda a jeho cesta fotbalem byla pro mě celoživotním zážitkem. Snad se k nám ještě jednou vrátí. 9/10 ()

Doomedx

Thierry Henry 4ever #14 -> "You always go back to where you belong". Nejlepsi strelec v historii Highbury stadionu, nejlepsi hrac v historii Arsenal, nejlepsi hrac v historii Premier League, nejindividuálnější hráč 21. stoleti a pravdepodobne jeden z nejkomplexnejsich hracu vubec v historii celeho nejen moderního fotobalu. Dokazal dat goal ze vsech pozic, uhlu, ve sprintu, hlavickou, z freekicku, promenit penaltu, sóličkem pres 4 hrace, dát v jedne sezone 32 goalu a na dalsih 20 nahrat, to co on na hristi predvadel nemelo v modernim fotbalu obdoby. Jako hlavni tahou a carrier Arsenalu spolecne s dalšími hvězdami jako Viera, Cambell, Pires, Ljumberg, Bergkamp aj. vytvořili v sezone 2003/2004 49ti (36 vyher, 13 remiz, 0 proher) zapasovy unbeaten / invincible streak, cimz prekonali stary 42 zapasovy rekord Nottinghamu Forest z let 77/78. Velice solidne a pekne natoceny dokument nejen z dob kdy Thierry Henry a Arsenal byly na spičce fotbaloveho sveta a nikdo se jim nemohl rovnat, ale taky zachycujici ty slabsi momenty v jeho fotbalove kariere v Arsenalu, vcetne vetsiny jeho magnificent goalu, doprovazeno peknym replayem vsech jeho abnormalnich akci vcetne komentatoru oneho zapasu a jako tresnickou na dortu - interview samotneho Henryho v roce 2008, tedy v dobe kdy uz byl v Barcelone. Emocni, pekne a hlavne sakra nostalgicke.. 90% ()

agentmiky

Vždy jsem pokládal Thierryho Henryho za skvělého útočníka,ale tento dokument mě utvrdil v tom,že byl ještě lepší než skvělý.Myslím si,že to byl jeden z nejlepších fotbalistů Arsenalu v celé své historii na začátku 21.století opravdu tím nejlepším.Jeho technika byla bravurní,triky se mi líbily,ale oplýval také i tím fotbalovým elánem,který fanoušci milují.Výborný dokument o výborném hráči.Za mě dávám 90% ()