Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 305)

Mortal Kombat (2021)

Pro mě je MK (I-IV) a vždy bude srdcovka na které jsem na PC (286/386) vyrůstal a samozřejmě pak první film :) Čekal jsem to trochu jiné, udělali to úplně jinak než tu béčkovou klasiku, turnaje jsem se nedočkal, což mě trošku mrzelo. Vizuálně fakt pěkné, boje docela fajn, když nepočítám toho Gora. Chyběla tam trošku šťáva z toho předešlého a hlavně legendární hudební doprovod, casting docela OK, jen si nejsem jistý Raidenem. Nejsou to čisté 4, uvidíme zdali bude pokračování.

plakát

Rok, který změnil Zemi (2021)

David Attenborough je umělec, měli bychom se zamyslet co můžeme pro přírodu udělat.

Nikdo (2021)

Neskutečná a nekompromisní akční guilty pleasure jednohubka. Věřím, že si to všichni zúčastnění užívali tak jako já. Odenkirkovi jsem to snad ani nevěřil, že to zahraje. Jsem rád, že je to o trošku reálnější než Wick :)

Zloději (1991)

Woo natočil lepší filmy, akce v průběhu byla na jeho poměry lehce průměrná, naštěstí přišel ten závěr, který byl i tak na co jsem od Wooa zvyklý slabší. Jasně, nečekal jsem druhý Hardboiled nebo Killera :)

Muž z Hongkongu (1965)

K radosti mě stačila Ursula Andress ve spodním prádle. Bohyně! :) Jinak je to stejně jako první díl povedená taškařice, která pobaví.

Godzilla vs. Kong (2021)

Scénář poslabší, postavy ne zrovna zajímavé ale neskutečná guilty pleasure :))

plakát

Wonder Woman: Bloodlines (2019)

Řekl bych, že to slabší z animované produkce DC, přesto pořád slušné, verze 2009 se mi líbila více.

Spartakus (1960)

Kirk Douglas byl prostě pan herec a Kubrick pan režisér, je to dlouhé (Remastered SE verze) ale není to nudné. Velkolepé tažení za svobodou se vším všudy. Jasně, dnes to mladší publikum asi nenadchne, jelikož to technicky trošku zastaralo, nám filmovým fandům to má ale pořád co nabídnout.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Snyderova ucelená, srozumitelná a ultimátní verze, škoda, že to nešlo hned napoprvé :) Snyderovu temnou vizi, jeho vizuál a formu vyprávění mám opravdu rád, povedlo se mu ten film úspěšně dokončit dle sebe, nebýt úmrtí jeho dcery, možná by takto vypadala původní kinoverze. Je škoda, že se nedočkáme pokračování a nezjistíme jak to vlastně po tomto epilogu dopadne.

Králové videa (2020)

Tato doba mě lízla jen mířně, pamatuji si jen jeden film Ponorku od W. Petersena, otec měl vypůjčené video a u nás v obýváku parta nadšenců :) Mě chytla až ta vlna kvalitních dabingů kdy jsem mohl vidět T2, Ramba, Přepadení v paficiku a další pecky. Je to určitě dobře zpracovaný dokument, hlavně teda pro filmové nadšence a těžká nostalgie, mladší ročníky to nemůžou pobrat. Sám jsem přispěl na Startovači, bohužel tam můj nick není uveden v titulcích, neuvedl jsem informace pro doručení odměny :(