Šikulové (TV pořad)

Rodinný

Česko, 2007, 12 min

Ivo Marták

Tady se pozná kdo má a nemá děti, jinak by tu nemohlo být tolik odpadů a že je to před kamerou? A co, tam jsou ještě daleko větší.... Je přeci jen dobře v malých dětech už od mala rozvíjet jejich fantazii a kreativitu, být trochu manuálně zručný, to není vůbec na škodu, a vždy se to hodí. Navíc se člověk nenudí, nečučí na telku a nebo do mobilu. My za mlada měli pěstitelky a dílnu, ve školce a ve škole (hlavně na prvém stupni) jsme stále něco kreslili, lepil, prostě vytvářeli, dodnes to mám někde v deskách na půdě i smým jménem. Přínosný pořad pro předškoláky a školáky.(24.6.2018)

Je třeba si uvědomit, že pořad je určený hlavně pro děti a ne pro dospělé ! Oba jezdí do škol a družin a učí děti manuální zručností a co je hlavní, baví je a hrají si s nimi. Moje děti už vyrostly, ale také je rády sledovaly a pokoušely se vyrábět podle nich. Rozhodně lepší než koukat na ,,Malí géniové´´ , ,,Nekonečný příběh 3 ´´ nebo nedejbože na seriál ,,Pokémon´´ .(22.1.2015)

• kulyk

Milá Jano, jsem též malý šikula. Přijeďte prosím natáčet k nám. Umím provádět spoustu zajímavých věcí s předměty denní potřeby, uvidíš. Budeme se mocinky hodně moc bavit, smát a mil... malovat. Vem si prosím to růžové tričko, vypadá velice s... solidně. Tvůj hodný a těšící se chlapeček Kulyček. Ps: toho kreténa, co by si kanagonem přilepil hlavu k prdeli i tehdy, kdy by měl jen stéblo křížem přeložit, nech prosím doma. I se štábem, natočím nám hezkou vzpomínku na tatínkovu kameru, neboj.(1.11.2014)

• MM_Ramone

Mottom tejto relácie pre najmenších divákov, z produkcie Televízneho štúdia Ostrava, verejno-právnej ČT, je veta: "Aj malé ruky dokážu veľké veci! A keď máš nápad, je to hračka." Aký to optimizmus. Mála drobotina tu za pomoci dvoch mladých, neznámych moderátorov, Jany Zajacovej a Ivana Martáka, vyrába rôzne nepotrebné, nepraktické, nepekné veci. Rozvíja to ich tvorivosť. To je v poriadku. A možno je to pre deti v predškolskom veku aj zaujímavé. Ale ja hádžem tie ich výtvory a s nimi aj celú túto reláciu do nádoby s označením odpad!(16.4.2010)

• R4D0

Myslím že celkový "že vraj" pouční "že vraj" seriál predstavuje detičky ktoré robia s toaletného papiera domček pre psa,áno ide o iba o pokus o niečo pokus o niečo poučné a zároveň zábavné musím s poľutovaním skonštatovať že sa to ani s diaľky nevydarilo prečo? Preto že partiu dementov ktorý sú múdry ako týždeň pred výplatov naozaj nemusím možno spali na knihách alebo neviem ale každopádne dávam pekné hodnotenie silný ODPAD vedľajšieho produktu.(5.12.2009)