Doma u lemurů (TV seriál)

• Česko

Lemuří ulička

Lemur Street

Lemur Kingdom

Lemur Wars

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 20x30 min

Franklin Ojeda Smith (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Zajímavý a netradiční dokument o lemurech, který byl vysílan na Animal planet pod názvem Lemuří ulička.(26.7.2009)

Od tvůrců Království surikat (Meerkat Manor), přichází další přírodovědný seriál známější na Animal Planet také pod českým názvem "Lemuří ulička", nebo Lemur Wars (Austrálie), Lemur Kingdom (USA). 20x20min. V rezervaci Berenty na jihu Madagaskaru studuje Alison Jollyová již čtyřicet let chování lemurů. Zdejší lemuři si zvykli na přítomnost lidí. Turisté z celého světa, kteří je sem přijíždějí pozorovat, bydlí v bungalovech přímo v rezervaci a stravují se v místní jídelně. Některé skupiny lemurů se toho naučily využívat - počkají, až turisté vstanou od snídaně, a vtrhnou do jídelny, kde se postarají o nedojedené zbytky. Znalostí Alison Jollyové a toho, že lemurům nevadí přítomnost lidí, využil filmový štáb, jenž se proslavil seriálem Surikatí království. V rezervaci Berenty navázal na svoji předchozí práci a natočil životní příběhy dvou znepřátelených skupin lemurů kata, půvabných zvířat žijících složitým sociálním životem. IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1227645/ Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Lemur_Street(17.2.2010)

Ten český dabing na Barrandově mi trochu brání to brát tak vážně, jak byl nejspíš koncipován původní komentář. Jinak příjemná oddechová záležitost, pokud se nepokoušíte skutečně sledovat děj a rozlišovat jednotlivé lemury (tedy spíše lemurky) podle jmen přidělených štábem.(12.10.2010)