Oblast 51: Pravda nebo fikce?

• USA Area 51: Fact or Fiction (více)
Ukázka z filmu

Co se v Oblasti 51 odehrává? Toto vyšetřování odhaluje dosud neznámé skutečnosti o supertajné letecké základně. Nejvyspělejší satelitní technologie nám umožní nahlédnout do útrob místa, jehož existenci vláda Spojených států stále popírá. Náš tým stráví 24 hodin zkoumáním důmyslného systému bezpečnosti i atmosféry strachu, které tuto odlehlou pouštní oblast obklopují. Naši vyšetřovatelé odkrývají pravdu kolem testování letadel, nejpřísnějšího utajení, k jehož zachování jsou všichni pracovníci základny zavázáni. Oblast 51 je nejostřeji hlídané a zároveň nejzáhadnější vládní zařízení. (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu

ed_wood

Veľmi slabučký dokument, z ktorého sa nič nedozviete, a ktorý dokonca nedáva ani nejaké zaujímavé otázky na zamyslenie (UFO ?, testovanie zbrani ? atď), ktoré by vás navnadili na ďalšie googlenie a zisťovanie pravdy. Vyvrcholením mal byť rozhovor s bývalým zamestnancom, trval ale pár minút, rozprával plno nepodstatných informácií a k podstate sa ani zďaleka nedostal. ()

Gilmour93

Chápu, že je to datem vzniku hodně vousatý dokument a rozhodně jsem nečekal, že prorazí bránu, vyzpovídají přeživšího mimozemšťana z roswellské havárie a v jeho talíři společně odletí do nedalekého Mandalay Bay na partičku blackjacku, nicméně informační hodnota tohoto investigativního díla se limitně blíží nule a snaha o dramatičnost často hraničila s trapností. Hned na začátku, kdy Bob, Mike, Chuck a Guy (už ty křestní jména mě měla varovat) rozdělají mapu oblasti v bistru, měla přijít jedna věc. Měli si dát smaženou slaninu se čtyřmi vejci a toasty, pár lívanců s javorovým sirupem, několik hrnků kafe a s čerstvým výtiskem Las Vegas Review-Journal se odebrat tam, kde i odhalovač konspirací chodí pěšky. A pak, těsně před spláchnutím, by v míse nalezli přesně to, co přinese jejich čtyři a dvacetihodinová výzvědná akce. Pravda je tam venku a ne uvnitř. Fox Mulder měl pravdu.. ()

sellsakul

Pred pozretím tohoto dokumentu som si čítal komentáre užívateľov a musím povedať, že v podstate mali pravdu. Dozvieme sa akurát o nejakých zabezpečovacích systémoch v okolí základne a jedna krátka výpoveď bývalého zamestnanca. Inak nič zaujímavé. Ale pretože ja som nevedel takmer nič o oblasti 51, tak dávam 3* ()

CANNIBAL

Je vidět, že přes jakoukoliv snahu o nějaké odhalení, k čemu se oblast 51 vlastně doopravdy používá, legálně nelze zjistit. A rovněž ani nelegálně, neboť americká vláda to má tvrdě pod kontrolou. To ale ještě neopravňuje tvůrce dokumentu, aby na to diváka nalákali a pak ho dusili zbytečnými žvásty a honbou za ničím tři čtvrtě hodiny. Kdyby byl dokument krátkometrážní maximálně do 20 minut hodnotil bych určitě jinak. Takhle to ale stojí za pytel. ()

chaometic

Konečně pořádný dokument o oblasti 51 a létajících talířích, konečně prokázaný materiál. O tom, že tam testují nová letadla, motory apod. Otázka z ní: odkud mají materiály, technologickou inspiraci? Chce to druhý díl.....tentokrát by tam mohli být zelení mužíčci. Solidní dokument, který si na nic nehraje.... ()