Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (4 025)

plakát

Dámy na Spitfirech (2010)

Za první války Lord Flashheart začínajícím letcům tvrdil, že se ze všeho nejdřív musí naučit, že se k bedně musí chovat jako k ženské. A když se ho naivní nadporučík George zeptal, jestli to myslí tak, že si mají vzít letadlo na víkend domů a představit ho mamince, Flash mu odvětil, že ne, že má do něj jít pětkrát denně a vzít ho do nebe a zpět! Začínáte taky rozumět, proč sufražetky chtěly volební právo? A pak přišla druhá válka a na velitele letky, který uměl přivést nábytek k mnohočetnému orgasmu jen tím, že si něj sedne, si nikdo nevzpomněl. Byl tu totiž miláček Spitfire a Flash byl definitivně „ran out of juice“..

Richard Jewell (2019)

Kmet Clint měl dvě možnosti. Nechat diváky neznalé faktů alespoň trochu v nejistotě, jestli v tom ten duchaprostý mamánek nemá své tlusté prstíky, nebo se o to ani náznakem nepokusit a zvolit jednodušší cestu, která má prvoplánově vyvolat rozhořčení nad činností Federal Bureau of Idiots a vzbudit lítost nad obětí mediálně-úřednické štvanice. Zvolil to, co zvolil, ale pak měl mít mnohem lépe napsané záporné postavy (žurnalistická mrcha Wilde, které máte přát, aby oštěp Honzy Železného opustil výseč olympijského stadiónu a našel si ji, je toho příkladem) a neservírovat některá sentimentální fiaska (tiskovka). Díky patří Rockwellovi, který to tahá z bryndy buldozerem..

The Report (2019)

Temná strana Síly republikánských agentur se svým programem výslechů, který zřejmě nebyl tím správně zvoleným nástrojem vs. pro věc zapálený Kylo Ren na straně demokratických Jediů. Chápu ten jeho idealismus a smysl pro spravedlnost, ale stačil by jeden blízký, co by zahynul rukou teroristů a stát se Sithem by nebylo tak obtížné.. Věcná konverzační smršť z kanceláří státních úředníků se společnými cíli, ale rozdílnými zájmy. Soderberghův scénárista do ní vtisknul sterilní chlad svého režiséra, nicméně tajemství atraktivity jeho stylu zatím neodhalil. Vyvrcholení s nasyceným vlkem a nepoškozenou kozou odpovídá realitě. Berme to tak, že při práci agentur potírajících terorismus jsou nejdůležitější právě ty věci, které se nestanou.. Můžeme na Ameriku oprávněně nadávat kvůli směru, kterým se vydává, ale některé demokratické principy má nastavené dobře. Jinde by třeba při pokusu sestavit podobný report vypadli z okna..

Drsňačky (2013)

Bullock přesunula svou postavu z Miss Congeniality, vulgární tuková duchna zůstala vulgární tukovou duchnou. Možná to bylo tím, že na mě promlouvala hlasem Berty z Dva a půl chlapa, ale tentokrát jsem se ji rozhodl tolerovat. Feig přišel s female buddy filmem, který při zpětném ohlédnutí na tom není, co se týká frekvence gagů, zase tak špatně. A kdyby se pan režisér opět netočil na těch svých přemrštěných 120 minutách, mohlo to být ještě lepší.. Pozorný divák si jistě všimne přirozeně zestárlého Biffa z Back to the Future. Tehdy mu scházela inteligence, nyní respekt..

Legenda o vášni (1994)

Na pláních Montany i bojištích první světové se můžeme spolehnout na to, že v lásce i válce je dovoleno vše. Zaplaťpánbůh za prozíravost cornwallského imigranta pana Ludlowa, že zakoupil tak rozsáhlý pozemek, neboť počet rodinných náhrobků bude rychle narůstat.. Ať už zdivočelý Pitt dělá medvědovi manikúru, vyrábí ozdoby z kštice Hunů, svádí zadané ženy nebo zuřivě mstí příkoří, máme v té sentimentalitě najít vášeň, nicméně Zwick ji po narativní stránce nedostal na takovou úroveň, aby se o ní mohlo mluvit jako o legendární. A ve věci Hornerovy hudby si dovolím jít proti proudu. Byla přehnaně monumentální a nadužívaná v místech, kde jí ani nebylo třeba.. Je zajímavé, že Bart sice nemá rozsáhlou filmografii, ale během kariéry si stihnul dvakrát zahrát s Anthonym Hopkinsem. To zvládl i Pitt, ale ten není tak huňatý..

Noční host (1961)

V čase, kdy na scéně nebobtná jedinácek „pan Grundig“ z Gablonz, ztrácí tohle psychologické drama o oživení traumat a nepopsaných listech rychle na své hustotě. Vinen je samozřejmě Rudolf Hrušínský.. Dobré je, že když už to i kvůli podivným dvojexpozicím nehodlá jet na plno na poli dramatu, najde se prostor na nuance odlehčení. „Více píce!“

The Changeling (1980)

„How did you die, Joseph? Did you die in this house? Why do you remain..?“ Haunted house klasika s detektivním ocasem, která dokáže poslat mráz po zádech takovým způsobem, že by se současné duchařiny sjíždějící z výrobních pásů měly pokorně učit (druhá akce podavače balonků, seance s automatickým psaním). Plusem je i to, že George C. Scott je v tom střetu racionálna a nadpřirozena spolehlivým ternem. Poznámka: Možná to bylo pro potřeby děje, nebo je to tím, že už prakticky vymizely, ale trošku mě překvapilo, kde všude stály telefonní budky..

Paříž 15:17 (2018)

Hele, Clinte, ohledně castingu na tu poslední scénu, děkovačku a předávání metálů, nemáme nikoho, co by alespoň trochu připomínal toho francouzského prezidenta. Co když ti ale řeknu, že už je to natočené.. Riskantní tah s obsazením ani tolik nevadil, jako to vaření s očekávaných ingrediencí před naservírováním vlakového řezu. Do něj to Eastwood kuchtil s nebývalou bezradností.. No nic, skoro sedmdesát let po válce a zase jednou Američané zachraňují Frantíkům prdel, někteří paradoxně i v německém dresu..

Churchill (2017)

Krev na rukou z Gallipoli, co nutí stoupat na brzdu. Churchill v těch pár dnech před dnem s velkým D zajímavě vykreslen jako lehce senilní uzlík strachu a pochybností, kterému nikdo nechce naslouchat. V další těžké chvíli, omezen ve vlivu svého rozhodování, za každé okolnosti loajální královské koruně a kormidlován vlastní chotí, tak může pro národ udělat jen jednu věc. Vyseknout projev, který o statečnosti a hrdosti nejen že mluví, ale i k ní podnítí.. Higgsova kamera připomínající styl Conrada L.Halla dovede upoutat pozornost, ale jinak Teplitzky podobně jako v Railway Man nepřichází s ničím, co by se vymykalo tvůrčím standardům a předalo patos nějak inovativněji. Na druhou stranu, važme si ještě takových životopisů, protože se může stát, že kultura rušení rasistu Winnieho brzy vypne..

Vlčí volání (2019)

„Raději budu mít německou divizi před sebou než francouzskou za zády.“ To řekl generál Patton. Pak tu máme hádánky. Jak se říká sto tisícům Francouzů s rukama nad hlavou? Armáda. Co je nejdůležitější na francouzských bojových vozidlech? Zpětná zrcátka, aby vojáci dobře viděli, jak se vyvíjí situace na bojišti. Nebo je tu nabídka na eBayi: Prodám francouzskou vojenskou pušku. Nepoužitá, pouze dvakrát zahozená. S takovou pověstí byl nejvyšší čas natočit něco pro pozvednutí národní vážnosti, protože řekněme si na rovinu, série filmů o sedmé rotě ničemu nepomohla. Takže tady nejdřív Aristotelés předešle, že lidé na moři jsou mezi životem a smrtí a pak žabožrouti začnou honit ponorku za krvavého přílivu. V hlavní roli jsou analytik akustického boje, který uslyší i to, když Spongebob otočí na plotně obracečkou maso u pana Krabse a námořnickou šedí pečlivě natřená forma a obsah. Takže příště.. Uklidňuje mě, že u nás nehrozí ta patálie ohledně trvání na rozkazu k jaderné odvetě. Náš kapitán by se jistě držel doktríny svého vrchního velitele jezevce rudoocasého a dobře by věděl, že jen idiot nemění názory. A hlavně, kromě žlutého nafukovacího člunu na vysočinském rybníku žádné námořnictvo nemáme..