Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Recenze (4 897)

plakát

Frigo u kováře (1922) 

To byly časy, kdy se u kováře ještě spravovali auta, koně si vybírali slušivé boty a asistenti majitele se i přes vlastní nešikovnost mohli dobře oženit! Jak couvající lokomotiva se rozjíždějící nával gagů, ve kterém se tradičně nechává vyniknout výškový rozdíl mezi Keatonem a jeho dvorním „obrem“ Joe Robertsem..

plakát

V zajetí mysli (2022) 

Mlčení jehňátek druhé kategorie, stejně jako ústřední čaroděj.. Nesoustředěná režie, lopotný scénář tlačící to ke dvou pointám (první je rozporuplná, druhá s využitím zlozvyku má alespoň trochu úroveň) a ubíjející neschopnost vyždímat z toho něco víc. Příkladem je scéna, kdy se detektiv poprvé setká ve vězení s vrahem, od kterého potřebuje informace. Pořád mám před sebou to dusno, když se Lecter zjevil divákům a agentce Starlingové. Tady za jakože dramatické hudby dojde nakulmovaný Gandalf do místnosti pro návštěvy a chopí se telefonu, jak kdyby si chtěl objednat pizzu.. Nemůžu říct, že by mě to překvapilo, ale Martin Lawrence v dramatické roli naprosto mimo..

plakát

Sting (2024) 

Šarlotin pavúčik. Láskyplné pomrkávání na vše možné od Arachnofobie přes Duplex se Stillerem až po vetřelčí sérii, které už od samého počátku nezapírá svou béčkovou podstatu s cílem pobavit i skrze postavy. Zatímco mladá Ripleyová prolézající vzduchotechnikou s naftalínometem vystoupila z ulity rozmazleného fracka s názorem, dementní babi Helga se měnit nemusí. Být mimo je někdy výhodou, obzvláště když se blíží smečka černých psů..

plakát

Tři mušketýři: Milady (2023) 

Les Trois Mousquetaires: Manipulady. Sladkobolnými řečičkami a až po okraj naplněným korzetem se hýbe dějinami Francie, ale já se někde od poloviny přistihl, že mě víc zajímají Bolducovy přelety a um dostat diváka do centra akce s minimem střihů. A možná ještě Casselův bouquet, či chcete-li charisma-charakteristické aroma, které překrývá pachuť z ukňouraného Civilova dʼArtagnana..

plakát

Síť (1995) 

Celé je to ploché jak Sandřiny…diskety.. K thrillerům z devadesátých let umím přistupovat se shovívavostí, ale tady si nehty napětím kouše jen hlavní hrdinka a snaha scénáře o důvtip je marná, jak zahrát v Pongu kraťas za síť. Zuřivě mačkám Escape..

plakát

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024) 

Co se týká padlých na obou stranách, byla reálná Operace Postmaster velmi nudnou záležitostí, ale proč se to proboha týká i Ritchieho filmu? Členové No. 62 Commando jsou údajně předobrazem Flemingova legendárního špióna, ale jejich africká akce je jen kompilací lazy writing, sterilních nóbl plků a akce, která má k autenticitě daleko jak Churchill k funkci čestného předsedy Klubu abstinujících nekuřáků. Zbývá těšit se jen z drobných detailů jako třeba fantazii moc prostoru nedávající kostým Kleopatry, Cavillův roztomilý akcent či skutečnost, že Schweiger dědkovatí do Horsta Buchholze. Vizuálem si to určitě zaslouží lepší hodnocení, ale konkrétně Ritchiemu nelze odpouštět, že střílí slepými..

plakát

The Second 100 Years (1927) 

Prison Break, nebo Prison Fix? Po nechutném rasistickém útoku barvou a následné sérii sexuálních obtěžování je jasné, že Stan s trestaneckým sestřihem nemůže jinam než zpátky do cely. Variace na téma Šaty dělaj člověka, aneb proužek vždy nemusí znamenat eleganci, bílá není nutně barvou nevinnosti a smoking nezaručuje cit pro etiketu..

plakát

Válka policajtů (2024) 

Ľudstvo vôbec nie je zlé, len ľudia sú príšerní.. Slovník jak z Mechanického pomeranče, akorát místo Ludwiga van IMT Smile, místo moloka levná pálenka a násilí má tentokrát důvod, protože spolupráci obou stran zákona udržuje plodnost. Se vstupem Inženýra na scénu to trochu žánrově odbočí a dovedu si to představit jako čtyřdílnou, o hodinu a půl delší sérii, ve které by se lépe rozvedly některé motivy a vztahy, ale jako nostalgická sonda pro některé slovenské voliče to se svou tváří bezmoci pod šedou maskou frajerství funguje slušně. Samozřejmě, Sollimova Suburra to není. K té to má daleko jak Štáfek k východňárskému gangsterovi.. Anežka Petrová je slušně chameleónská čaja..

plakát

LaRoy, Texas (2023) 

Vybrat si jeden správný nástroj. Lehce sebepropagační motto, o kterém vzhledem k tomu kdo jej prosazuje, nelze debatovat, jenže co když se při výběru dopustíte omylu..? Ospalý neo-noir o naivním slabochovi na cestě za ukázáním koulí. Až je ale dosavadní potrava pro mouchy předvede královně, nebudou brzy studené? Chtělo se to přiblížit Texasům a Minnesotě slavnějších kolegů, ale Atkinson ty postavy v různém stupni zkaženosti zatím neumí tak fatálně a tragikomicky. Chápu, že zabiják v podání Dylana Bakera měl okolí klamat svým důchodcovským tělem, ale autorovi doporučení z úvodu komentáře by mohl leda přeleštit bombu k jateční pistoli..

plakát

Abigail (2024) 

Krvavá nevěsta meets Soukupovu Svatbu upíru a čistě subjektivně Obvyklé podezřelé (pokud Abigail z klece výtahu udělá všem kádrový profil jak kdysi Kobayashi u kulečníkového stolu, pak je Esposito agent Baer a Matthew Goode Keyser Söze)! Má to problémy s tempem i nápaditostí a zajímavé obsazení se kromě smývání galonů umělé krve z kůže nijak nepředřelo (nefunguje Durandův tupoun a překvapivě ani Stevens s ostřejším chrupem), nicméně jako vizuálně dobře vypadající drákulovina s Růžovočervenou labutí to i přes mírně přepálenou stopáž nestačí pít krev. „I fucking hate ballet!“