poster

D'autres mondes

 • Francie

  D'autres mondes

 • USA

  Other Worlds

Dokumentární

Francie, 2004, 90 min

Režie:

Jan Kounen

Scénář:

Dominique Fausset

Producenti:

Ariel Zeitoun
(další profese)
 • Teonácatl
  *****

  Jan Kounen a jeho setkání s Ayahuascou, zprostředkované indiány kmene Shipibo, někdy kolem roku 1999 a později. Tyto prožitky jej vedly k rozhovorům s dalšími lidmi, kteří se pokušejí pochopit fungování našeho vědomí, a to, čím vlastně jsme (m.j. i se Stanislavem Grofem). Velmi zajímavé náhledy do duchovního života místních obyvatel, rozhovory ze šamany, vysvětlení dané problematiky z jejich zkušeností. Pod dojmy svých prožitků později natočil film Blueberry - v některých edicích byl tento dokument k Blueberry přiložen.(29.8.2010)

 • ledzepfan
  *****

  Zatím pořád-zdaleka nejlepší dokument na dané téma.(14.4.2013)

 • Gumby
  ****

  Téma zásadní (byť myslím, že je už pomalu čas ho uchopit nějak normálnějc, ne tak vyjeveně pořád), ale když si u dokumentu člověk říká, že nejzajímavější jsou na něm ty mluvící hlavy (Grof, Strassman, Moebius...) a vycpávkový animace, něco je špatně. Navíc mi je tenhle Kounen ukrutně nesympatickej...(24.6.2014)

 • Deganawidah
  *****

  Ojedinělý dokument svého druhu (částečně i kontroverzní), který rozhodně stojí za shlédnutí. Jan Kounen nás uvádí do hlubokých tajů šamanské medicíny a připomíná tak, jak málo ještě víme o životě, rostlinách, našem vědomí, apod. Kromě počítačově zpracovaných halucinogenních vizí se mi moc líbilo i zachycení života kmene Šipibo Konibo, který se svými tradicemi, znalostmi, sociální pevností, funkčností a provázaností překračuje zajisté v mnohém naši "ubohou" spirituálně zmírající kulturu. Rovněž jsou zde také zakomponovány velice zajímavé postřehy nejrůznějších osobností z pole mikrobiologie, psychoterapie (Stnasilav Grof), umění (Alex Gray), apod... Nyní už na ulozto.cz konečně i s titulkami.(20.10.2011)

 • sator
  *****

  Téma mě zajímá ale bez titulků raději nekomentuji...(10.4.2012)