poster

Teketeke

 • Japonsko

  テケテケ

Drama / Horor

Japonsko, 2009, 70 min

Kamera:

Šú G. Momose

Střih:

Jošinori Óta
(další profese)
 • Campbell
  ***

  Ne zas tak špatný horor o partě malých Japonských školaček terorizovaných poloviční ženou. Je to sice blbé ale celkem uspokojivé. Jen upozorňuji není to žádná atmosférická pecka jak jsem čekal. Film se spíše zaměřuje na postavy a na pár vražd, které jsou ale překvapivě dobré. Rozpulení vejpůl a koukání na svoje vlastní nohy je cool. Takže za tohle palec nahoru, ted ale filmu uškodí poměrně nezajímavý postavy a hlavně konec kterej je strašně ustřihnutej(možná to zachrání dvojka kterou jsem ještě neviděl), ale celý mi to přišlo uspěchaný. Navíc film trvá 75 minut což je dost málo takže nevím co režiséra tak hnalo. Ale jako průměrný Japonský horor to celkem jde.(18.8.2012)

 • Tormentor665
  ***

  Rozhodně japonský horor druhořadé kategorie, i když zase ne úplně ztráta času. Autor chtěl asi víc propracovat postav, ale to se mu dle mého názoru nepovedlo. Lepší je už duch a úmrtí, které si stále nesou něco z nenapodobitelné japonské hrůzoestetiky. Přece jen, pan režisér si nejlepší odvedl v Norio a Dámě s rozříznutými ústy, přitom tohle je novější.(12.8.2014)

 • Šakalík
  ***

  Tenhle horor jsem sháněl strašně dlouho, protože k němu prostě neexistují titulky. Pak jsem objevil tenhle web, na kterém se dají sledovat asijské horory s anglickými titulky on-line. No, popravdě jsem od filmu čekal trochu víc. Z osmdesáti procent je vyplněný prázdnou vatou a těch strašidelných scén je tam pohříchu málo. Nicméně image bubáka Teketeke, pohybující ho se po rukou, což vydává právě ten typický zvuk „te-ke-te-ke“, který mu dal jméno, je naprosto famózní. Bezesporu se jedná o jedno z nejděsivějších strašidel, které jsem v asijském hororu viděl. Je strašná škoda, že mu filmaři nedali více prostoru a že neměli odvahu zatlačit v těchto scénách na pilu. Více gore by tomu určitě nevadilo. Celkově to je tedy průměrná duchařina o mimořádně působivém neřádovi, jehož hororový potenciál zůstal ale trestuhodně nevyužitý. Btw nenechte si ujít dovětek uprostřed závěrečných titulků.(22.12.2012)

 • deepspace101
  **

  Neohlížej se, jde za námi Teketeke. Přesněji řečeno peláší, že za ní div nezůstává ohnivá čára (ty záběry z pohledu bubáka byly hodně špatný nápad) a kdo se na ni podívá, ten se nejpozději do tří dnů zlomí (smíchy) v pase. Šplíchanec kečupu je v ceně. Neambiciózně pojatý "Ringu" koncept očesala krátká stopáž o násilné tlačení na emoce a rozpatlávání tragédií minulosti, zatímco scenáristova lenost jej obrala o napětí. Nefungující navigace nebo pomalu jedoucí rozměrná vozidla mohou být v běžném životě horor, leč v hororu se jedná spíš o popud k zívání. Postavami se nemá smysl zabývat. Náhodně se objevují a mizejí v hlubinách zapomnění, jak se to tvůrcům hodí do krámu. Teketeke se měla ukazovat častěji, s ní byla aspoň švanda.(12.1.2017)

 • ricci.s
  **

  Ďalší ázijský horor o nasranom duchovi, ktorý masakruje bezbranných teenagerov. Tentokrát však môžem pochváliť len jeho netypický vzhľad: Vyzerá totiž ako ženská, ktorej chýba celá spodná polovica tela, a tak sa bleskurýchlo pohybuje na rukách a skáče ako opica. Keď na niekoho natrafí, skočí naňho a presekne ho na dve časti. Gore tam je, ale za veľa to nestojí. Viac ako celý film ma skôr zaujalo ťapkanie, ktoré duch vydával pri behu, veľká vďaka režisérovi za krátku stopáž. Druhé pokračovanie je už o niečo lepšie, pretože aj keď neponúka nič nové, je tam viac akcie, viac krvi, viac mŕtvol. Ináč ma to veľmi nechytilo.(19.1.2012)

 • - Teketeke se v japonské mytologii řadí k pomstychtivým duchům nazývaným onryo. (Keisuke)

 • - Film vznikl na motiv známé japonské městské legendy, která vypráví příběh o ženě, kterou v pase rozpůlil vlak, načež se žena vrací, jako duch a rozpůlením v pase mrzačí náhodné kolemjdoucí, kteří se s ní setkají. (Keisuke)