poster

Yellowstonský národní park (TV seriál)

 • Česko

  Yellowstone

 • Velká Británie

  Yellowstone

Dokumentární

Velká Británie / USA / Rakousko, 2009, 2 h 35 min (Minutáž: 3x51–52 min)

Kamera:

John Aitchison

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

Peter Firth (vyp.)

Producenti:

Nathan Budd
(další profese)
 • DaViD´82
  ****

  Přírodopisný dokument ze stáje BBC. Je třeba dodávat více? Inu dobrá, tak tedy to samé co Zázračná planeta akorát nikoli v globálním měřítku, ale plně soustředěné na jediné místo; nejstarší národní park světa Yellowstone. Zatímco úvodní zimní epizoda je naprosto bez výhrad a překypuje množstvím unikátních informací i záběrů, tak letní a podzimní příspěvky jsou poněkud v jejím stínu. Letní krom horolezecké medvědí výpravy totiž nepřináší nic, co by již nebylo k vidění i v jiných dokumentech (byť nikde tak krásně) a podzimní je zkažena laciným závěrečným filosofováním (a přitom úvodní půlhodina je opět dokonalá; můj favorit je Ořešník americký). Ovšem sám si nejsem jist, zda jde o regulérní výhrady či prostě jen hnidopišskou zmlsanost, za kterou si kvalitou svých počinů může BBC vlastně sama.(14.9.2009)

 • Movie Gourmet
  ****

  Standardně vysoká kvalita dokumentů BBC Vás ani zde nezklame. Tento 3dílný dokument sice nedosahuje top kvality mega dokumentů (co se týče natočených rarit - živočichů, přírodních jevů apod. a té prestiže stejně jako nákladů na vznik) jako Planet Earth (2006) a Life (2009) či Frozen Planet (2011), ale i tak má co nabídnout a dobře se na něj kouká. Člověk zde neuslyší či neuvidí zbytečnosti, které se toliko vyskytují v amerických přírodopisných dokumentech, a které evropského diváka vůbec nezajímají. Tři epizody s názvy "Winter", "Summer", "Autumn" v podstatě popisují klimatické změny v Yellowstoneském národním parku a jejich vliv na místní živočichy. Verdikt: 4* a 85 %.(30.11.2012)

 • kinej
  ****

  Další smršť až neuvěřitelně krásných záběrů z produkce BBC. Vlčí smečka v akci, souboj medvědů grizzly, nebo putování bizonů za teplem jsou úchvatné pasáže. Uvítal bych ale širší záběr série, která je vlastně jen o několika málo druzích zvířat. Není to sice zásadní výtka, ale oproti (ne)konkurenčním pořadům BBC není Yellowstone až zase tak dechberoucí, je „jen“ krásný.(2.9.2013)

 • HellFire
  ****

  Zajímavý třídílný dokument o národním parku Yellowstone (až teď jsem si uvědomil, co v překladu znamená :)), který mě nenadchl tolik, jako ostatní díla ze stáje BBC. Některá fakta se opakují dokola a prostředí Yellowstonu není až tak zajímavé, protože po stránce živočichů to není zase tak bohatá oblast.(19.5.2014)

 • Sdoom
  ****

  Povedený dokument z dílny BBC, ovšem dokonalý určitě ne. Chybí mi zde nějaké dechberoucí kamerové záběry, často se napříč díly zbytečně opakují inforamce a pár dalších chyb by se dalo najít. Každopádně část Zima byla opravdu nádherná, takže i přes trochu slabší Léto a Podzim to je tak akorát na 4 hvězdičky.(22.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace