Lampa (TV pořad)

Pod lampou

Talk-show

Slovensko, 2004, 150 min

Niektoré vydania, hlavne na tému Vznik vesmíru, Boh a Vesmír, alebo z oblasti fyziky alebo iných prírodných vied, tak tým by som dal aj 10 hviezdičiek z piatich .... Štefan Hríb ponecháva takmer voľné pole diskutujúcim a aj minutáž mi niekedy nestačila na to, aby som bol úplne spokojný, V niektorých prípadoch sa mi ani nechcelo vypínať TV o 1,30 v noci ... Témy doslovali dokázali prikovať diváka ku stoličke. Výborný výber netradičných spevákov a vynikajúca kamera, nad ktorou som slintal ešte z čias vysielania na Dvojke. Po nástupe ficoidných menežérov reláciu zrušili a Hríb sa pripojil ku konkurenčnej Joj plus a aj vďaka tomu je to jeden z mála programov, ktorý sa dá na tejto stanici sledovať ...(8.10.2009)

Výborná protiváha k hollywoodskej propagande a ku všetkým tým nezmyslom vysielaným zmanipulovaným štátnym aparátom, ktorého výsledkom nie je nič iné, ako chorá konzumná spoločnosť. Nie každá téma Lampy bola lákavá, nie so všetkým povedaným sa v tejto relácii dalo súhlasiť a ani Štefan Hríb nemusí byť každému sympatický, ale kiežby bolo podobných projektov v budúcnosti viac. ...[EDIT VI./18] Zo Štefana Hríba sa rokmi vykľul tiež pekný típek.(12.5.2016)

Za diely mimo politiky *****, za diel v ktorom Vitkovič brutálne rozbil Oravcove neoliberálne koncepty aj šiestu ale v momente keď ten paranoidný pseudointelektuálny konzervatívny polofašista čo vidí komunistu za každým bučkom (áno myslím, Stevena Mushrooma) pozve zásadne len "to pravé" spektrum slovenskej politiky a "tie pravé" think thanky na témy kde sa všetci zhodnú, že za všetko môže ľavica s Ficom (ktorý nie je ľavičiar ani náhodou) tak za tie by som mu zobral aj tie hviezdičky čo mu dávam. Skrátka, je to zmrd, ale apolitické diskusie vedie bravúrne. 5/10(21.11.2010)

Hodnotené čisto bez ohľadu na časti venované žhavo aktuálnej politike, pretože som ich nevidel. Hríb buď chápal, že divák niektorým veciam nechápe (napríklad pokeci o vesmíre, bohu, atp s takým Grygarom) a tak sa pýta za neho, alebo ich nechápe sám. To bolo ale jedno a možno to aspoň preto nepôsobilo nejako snobsky. No aspoň vďaka tejto relácii a spomenutému Grigařovi teraz viem, že vesmír sa bude rozpínať donekonečna až sa celý rozplynie....Našťastie sa toho nedožijem...(19.1.2016)

Bez debaty a aj bez potlesku, relácia ktorá v slovenskom merítku nemá obdobu. Hríb prebral množstvo tém a diskutoval s kopou ľudí, ktorý k témam mali čo povedať. Bohužiaľ, svoje si od Ficových nochlsledov schytal, a tak prešiel do TV (HNOJ)joj-ktorá vlastne vďaka nemu vysiela jedinú dobrú a pozerateľnú reláciu, vo svojom "playliste". Hríb drží sám tvHnojku tesne nad hladinou! Lenže, kto vie dokedy :((18.4.2010)

• - Diskusná relácia Lampa získala v roku 2009 Novinársku cenu v kategórii Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách. Za vytvorenie priestoru pre otvorenú diskusiu nielen o aktuálnych politických témach a jeho originálne napĺňanie, výrazne odlišné (témami aj spôsobom moderovania) od ostatných diskusných relácií na slovenskom televíznom trhu. (Kuzlo)

• - Diskusia s názvom Einstein – teória relativity získala v roku 2005 Novinársku cenu v kategórii Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách. A to za odvahu nastoliť tému, ktorej bežný divák nerozumie a za jej spracovanie, ktorým udržala diváka v napätí a vyvolala v ňom snahu téme porozumieť. (cure)

• - Diskusná relácia Lampa získala v roku 2006 Novinársku cenu v kategórii cena Otvorenej spoločnosti. Za novátorský prístup autorského kolektívu pri vytvorení jedinečného profesionálneho formátu vo vysielaní verejnoprávnej televízie, ktorý dlhodobo prispieval k formovaniu spoločenskej diskusie. Rada súťaže a odborná porota ocenili dlhodobo nadštandardné spracovanie relácie po stránke obsahovej, dramaturgickej, ako aj skvelé využitie televíznych výrazových prostriedkov. Cena bola udelená s osobitným prihliadnutím na relácie s názvom Ľudia ako my a Život na hrane. (Kuzlo)