poster

Picasso (divadelní záznam)

Drama

Česko, 2008, 105 min

 • Aky
  *****

  Výtečně napsaná hra zahraná dvěma výtečnými herci vedenými režisérem vyzrálým jako víno. Znovu se vynořuje stará pravda, že to se to hraje, když je o čem. Divadelní drama o střetu dvou světonázorů, které se překvapivě několikrát ocitnou z protichůdných východisek v totožných závěrech, o střetu dvou psychologických rovin, v nichž se pohybují oba protihráči, o střetu mužského a ženského principu - o to je jen to nejzákladnější. Skoro dvě hodiny mě dva lidé za jedním stolem udrželi v soustředění a napětí.(26.9.2009)

 • M.Macho
  ****

  Kultivované, hercké divadlo. NIc nechybí, nic přebývá. Vilma Cibulková je podle očekávání vynikající, strhující. Překvapením pro mě zůstvá MIlan Kňažko, jehož herectví jsem před tím moc neznal a průvodky obestírající jeho vedení slovenského ministerstva kultury mě akorát nechávaly na pochybnostech. A replika dne: "Jím, piju, spím a se*u" mě dojala...(21.11.2009)

 • gudaulin
  *****

  Sobotní divadelní večery na ČT2 patří už několik let k tomu nejlepšímu, co se na obrazovce veřejnoprávní televize dá objevit. Picasso je nejen výborné divadlo se skvěle vygradovanou dramatickou látkou, ale především herecký koncert dvou zkušených a dokonale sehraných hereckých hvězd. Zároveň je to příběh, který vypovídá o politických událostech své éry, prozrazuje řadu detailů z života uznávané umělecké celebrity, ale v neposlední řadě taky pojednává o rozdílech myšlení mužů a žen. Celkový dojem: 95 %.(28.9.2009)

 • rt12
  ****

  Jedno slovo : SKVĚLÉ !(31.5.2014)

 • Blofeld
  ****

  Po pomalejším, jakoby plochém rozjezdu se inscenace rozjíždí do šířky i hloubky a zejména Vilma Cibulková, která na začátku, jak se zdálo, hrála jen lehoulince načrtnutou figurku německé vyšetřovatelky, se propracovala k neuvěřitelnému hereckému výkonu.(27.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace