Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární

Dunkerk (2017)

Ambientní zážitek.

Sebevražedný oddíl (2016)

Je to jako sledovat pokus v roce 2016 vzkřísit Krotitelů duchů "trochu jinak" - tedy zachovat to poměrně zábavné schéma (které se přiznejme pořád moc nemění - parta vzniká, mezitím se rodí zlo, parta je united a se zlem se jde vypořádat za cenu nějaké drobné ztráty) s ambicí do toho přimíchat trochu těch známých hrdinů a posílit vznikající universum - které pravda moc nefunguje pohromadě. Měl to být něco jako DareDevil nebo Jessica Jones pro Marvel, ale dopadlo dost hůře. Suicide Squad je jakoby někdo sestříhal pětidílný tv seriál do filmu - včetně oslích můstků jakože "AHA" hrozně cool vypadajících titulků představujících jednotlivé postavy. Na filmu některé postprodukční zásahy trčí víc než je zdrávo. Nějaký extended / directors cut možná věci změní - ale nevím. Není to zase tak výrazné, revoluční, vtipné je to jenom místy - bůhví jaké že to bude mít režisérský sestřih.

plakát

Warcraft: První střet (2016)

Napíšu to jako někdo, kdo "obrátil" kampaň WarCraft I i II a III (i s Frozen Throne) zná nazpaměť. Řekl bych, že některé scény jsem si zkrátka představoval přesně takto - první WarCrafty člověka nezavalily takovou intenzivní změtí obrazů jako WarCraft III nebo WoW. Všechny ty jemnosti si člověk promítal v hlavě. Karazhan, Stormwind, Dreanor... všechno mě skoro až dojemně těšilo. Vrátil jsem se před 486 a viděl jsem celé ty minuty přikovaný budující prasečí farmy. 0) Potom, co jsem přečetl spoustu knižních příběhů (sice v češtině, ale četl) jsem byl zvědavý čím to odpálí. 1) Je fajn, že tvůrci Blizzard od procesu neokleštil - o to více je překvapivé, jak se od původního příběhu WarCraft I film liší... 2) Těžko se s těmi změnami smířit. 3) Kam to může pokračovat? NO! Je teda asi milion možností - jenom příběhů kolem rozhřešení WarCraftu II je mraky (Tides od Darkness, Beyond the Dark Portal, Day of Dragon, Lord of Clans atd.) Pokud se budou chtít soustředit na všechny klíčové figury - tak pochybuji, že to stáhnou tak, jako to teď - nezapomeňme, že k Hordě i Alianci přijde celá řada nových hráčů (trollové, ogři vs. elfové a trpaslíci a gnómové), tak z toho obrovský guláš postav - ve hře zůstává Kadghar, Lothar, Garona (nutně přibude Thrall). Chci věřit, že to udrží. *Toto je fandovské vyznání, nikoliv pokus zachytit celistvost i necelistvost filmu*.

plakát

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Zack Snyder mi není zase ta nesympatický jak řadě zdejších přesto - podobně jako kdysi jiný fanatický psychopat otevřel příliš mnoho front najednou. Problém je asi v tom, že postavy natolik zbožňuje až od nich nemá odstup - je pohlcený každým detailem ze spousty legendárních sešitů a potřbuje toho říct, co nejvíc najednou. Tak jim do úst vkládá dost neuvěřitelné blbosti a čím teda zabíjí nejvíc jsou motivace dlouhých, naprosto zmatených a mělkých nenávistí i náhlých přátelství. Navíc to není ani tak Batman vs. Superman jako Bruce Wayne vs. Superman vs. zbytek vss. Lex Luthor, jehož geniální a zlý plán je spíš k smíchu. Na druhou stranu Batman není cukrouš, ale pěkně brtuální kvítko, Lex Luthor věkovým posunem prokoukl a vrocholem je minimalistická kreace Jeremy Ironse, ve která kromě Alfrédových anglických způsobů září ostrá ironie. Hezky se na to kouká, ale trochu se bojím, že kdo se v DC comicsech moc neorientuje bude některými velmi konkrétními výjevy dost zmatený (dojmy z Ultimate Cut).

Fantastická čtyřka (2015)

V základu toho všeho je úplně jiný problém - je to komiks Fantastic Four samotný. Co se dá dělat s takovými figurami? Upřímně - nedokážu si představit jiné řešení, než že to dopadne jak tohle nebo hůř (jak před tím s Jessicou Albou). Snaha udělat z příběhu F4 nějakou civilní podívanou, kde jde hlavně o generační střet (a chlapa, co hoří) úplně nevyšel a nikdy nevyjde. Ploché, zmatečné. Absence Stana Lee je navíc jasný signál, že to směřuje celé špatně. Jako pilot seriálu bych si to dovedl představit, ale byla by to velká slabota.

plakát

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Je potěšující sledovat jak se MCU plní skvělými postavami také mimo hlavní filmovou linii. Není to ale ani tak o DareDevilově ex/nemesis Elektře jako Franku Castlovi aka Punisherovi. Frank Castle je v druhé sérii splněným snem - hravě pokořil všechny předešlé pokusy, dokonale sedí do ponuré atmosféry seriálového vkladu od Netflixu do MCU a v plné podobě se objevuje až na závěr - podobně jako DareDevil v první sérii vytáhl kostým v posledním díle. Spiritistická zápletka s prastarou společností je v tomto kontextu přitažená za vlasy (možná je to most pro Doctora Strange a podle nedávných ukázek je celkem jasné, že všechno co v MCU pochází z daleké Asie je duchařské až až). Každopádně se stále jedná o televizní produkt s vysokým standardem.

Deadpool (2016)

Svobodomyslný trip, sebereferenční spektákl splňující všechno, co člověk potřebuje pro (ne)klidné dospívání. Výtečné souboje, nádherné herečky, spoustu narážek na znalost / neznalost popkultury, výtečně uvolněné - přesto soudržné - vyprávění celkem uvědoměle banálního příběhu i spousty dalších vychytávek. Ryan Reynolds asi definitivě poskočil, protože hrát v takto příjemně levné, surově nasnímané podívané (a vydělat přitom trojnásobek) musí asi všechny velmi těšit.... Velmi...................................................................................................................... opravdu to myslím vážně, že velmi ..............................................................................................................................................................ne s těmi tečkami si nedělám srandu..........................................................................................................................................................................................................................................myslím, to ohavně vážně. Fakt.