Nekromancie

Necromentia

Horor

USA, 2009, 85 min

• foundation

mno neviem..povedal by som ze to je cista sracka urobena tak za 20 eur aj s vyplatami pre tych troch hercov ktori tam hrali :D ale odpad tomu nedam urcitu myslienku to malo(26.10.2009)

Brutální a perverzní zvrácenost, která mě kupodivu mile překvapila. Zajímavej ne-příběh, zvláštní atmosféra, famózní monstrum... úplně jsem tam viděl Barkerovy Cenobity :)(30.10.2009)

Tak nějak nevím, pro mě to byl takový průměr. I když tam bylo plno spoustu fajn věcí- démoni (měli dostat více prostoru) a prase, jó to bylo super, mohlo to dopadnout mnohem, mnohem líp, ale veskrz jsem byl spokojen.(17.1.2011)

• RobLord

Deep Shit! Amatérská a veskrze MARNÁ(!) snaha o plagiát skvělého Hellraisera - nepopsatelně brakovější, než všechna nevydařená pokračování, se kterými už neměl Mistr Barker nic společného.(26.1.2011)

• mourinho

Cyberpunkový undergroundový klon HELLRAISERA. SAW bych v tom nehledal. Mám s tímhle filmem spojenu jednu takovou historku, když jsem si ho vypálil na hodně staré a poškrábané DVD-RW a obraz se mi asi po šedesáti minutách začal sekat a kostečkovat tak, že se na to nedalo dodívat. Říkám si no nic, přepálím to na jiný disk a bude to v pohodě. Trvalo mi to týden! Film, který by mě opravdu zaujal bych přepálil a dodíval ještě ten večer. I proto nemám důvod hodnotit výš.(27.11.2011)

Filmový spletenec snímků jako jsou například Hellraiser nebo Saw. Z každého z nich si bere něco a přidává malinko něco nového. Je to místy hodně ujeté a nechutné, což nemusí být na škodu. Bohužel film jako takový je místy značně chaotický a rozsekání příběhů jednotlivých postav a jejich následné seřazení do filmu se též moc nepovedlo. Celou dobu to vypadá, že vše směřuje k nějaké překvapivé pointě nebo k závěrečnému masakru a najednou konec a........nic. Tři hvězdy dávám hlavně za odvahu něco takového - okrajového - vůbec natočit.(11.12.2009)

• Kingjiri

Prapodivný počin, který přesně nevim, jak ohodnotit. Po technický stránce docela slušná záležitost, atmosféra místy taky nebyla k zahození, ale to je asi tak všechno. Příběh šel tak nějak mimo mě, dost mě to občas nudilo a vůbec to bylo celý takový zvláštní. Vrcholem podivnosti byla scéna s prasetem, to jsem vážně nepobral. Nakonec dávám dvě hvězdy, protože jde na mé poměry o příliš undergroundový a ulítlý snímek.(28.7.2011)

• Alouette

Jako dokoukal jsem do konce. Film měl nádech Hellraisera, malinko SAW a Hostel. Ale celkově byl, dle mého očka, jako splácaných 80 minut z několika trailerů různých filmů... Nene, nelíbilo se mi to. Jediné, co mě drželo u bedny byla hudba. Hmm, to byl můj šálek kávy. Dokonce jsem kvůli muzičce dokoukal závěrečné titulky.(26.11.2013)

• gemi

Hellraiser revival. Jenom méně zábavný a charismatický než jeho předloha.(13.9.2015)

Myslím, že z tohohle by šlo vytěžit daleko víc. Navíc nevím - ale jsem jediná, komu ta prasečí maska připomínala tutéž masku Johna Kramera ze SAW? ...asi v tu dobu holt bylo strašně cool nosit prasečí masku. Ale ten pan "Piggy" nebo jak se jmenoval - no, asi bych ho ve svým pokoji nechtěla. Kdo by si taky domů zval obézního pedofila s prasečí maskou, že? Ale oproti němu se mi tu třeba líbila postava Morbiuse a jeho špatná lovestory. Hmm, ale stejně. Film skončí a vy ani nevíte jak a pořád se ptáte - a proč to tak bylo? A jakto? A támhleto a ono. Škoda, šlo z toho vytěžit víc.(17.9.2015)

• Pochtli

Co to sakra mělo být?? Kromě jednoho zajímavého mučení, z kterého se nakonec vyklube *** (nebudu kazit překvapení jiným) šel ten film tak nějak mimo mě, ztrácel jsem se v ději a místy se i nudil.. Fetišisté a nekrofilové zaplesají, slabší povahy omdlévají.. PS: obludku s rovnátkama bych bral jako hlídacího pejska, zaručeně by mi na zahradu už nikdo nepovolaný nevstoupil (a když jo, už by odtud neodešel:o)(12.12.2009)

Největším záporem je, že se film bere sám o sobě moc vážně. Nebýt nesmyslných zrychlených "SAW" efektů dal bych ***+1/2(28.1.2010)

Náhoda mě přivedla na tento film, a možná to bylo tím, že jsem už dýl nic neviděl , tak prostě u filmu jsem vydržel celou dobu napnutý .. má počáteční nědůvěra k filmu se změnila ve vzrůstající nadšení ,páč po delší době jsem viděl znovu film, který padnul přesně mě do noty co se týče své "pekelné, demonické a záhrobní" tématiky .. film popisuje tři osudy lidí, kteří si přožili svoje strasti a radosti, až je nakonec přivedli tam, kam asi to jednou přivede všechny z nás :) .. ti tři hledali "cosi víc",no nakonec se to všem svým způbem podařilo najít,a tak nakonec měli to, co chtěli :) .. tolik k obsahu, a nyní k filmu .. každýho horror.fandu napadne, že film má podobnosti s Barkerovým Hellraiserem .. nakolik se autoři filmu B. inspirovali, to nevím, každopádně to bylo jen dobře, že se to neslo v tomto duchu .. filmu vévodí skvělá atmosféra - ponurá, temná, záhrobní i pekelná, přesně tak, jak si vyžadovaly situace ve filmu, vše pak dobře podbarvila hudba ... ona vážnost příběhů mě naopak přijde k dobru, jen to zvýraznilo onu temnou atmosféru, stejně jako i nechutné a zvrácené momenty filmu (udělat z toho něco černohurmoného by dle mě totálně shodilo celý film a jeho nápad) .. neřekl bych, že se nějak šetřilo krví a gore, naopak je toho tam celkem dost, navíc fantazie filmařů neznala mezí, a tak se divákům ukáže celkem dost bizardností, zvrhlostí a "podivností" (z nichž asi nejvíc bude dominovat ono "zlaté ježíškovské prasátko" :D) .. herecké výkony mě přišly na pohodu, stejně jako dbrej střih, kamera a režie, a protože at se snažím, jak se snažím, nedaří se mi najít žádnou větší chybu, dám tomu plnej kotel, už jen proto, že po delší době jsem viděl horror, kde jsem se nenudil, ani nesmál .. doporučuji všem, co rádi horrory o pekle, démonech a záhrobí(29.1.2010)

Tak velký potenciál, krásné lekavé scény, skvělé kostýmy, ale bohužel tak nedotažený scénář... 80%(30.1.2017)

• bulawaio

Je to naprostá ptákovina. Zmatený děj, který dává sice na konci smysl, ale předešlé nesouvislé scény naznačují něco jiného. Efekty si v ruku v ruce zadávají se špatnou úrovní dialogů. Nic moc pozitivního, ale mě to přesto celkem bavilo. Kde jinde totiž uvidíte v jednom filmu nahého chlápka s plynovou maskou, Robota jak z hvězných válek, obludu z pána prstenů a prasátko zpívající o sebevraždě. Ještě závěrečná poznámka. nevím čím to je, ale tvůrci mají s největší pravděpodobností sadomasochystické sklony.(11.4.2010)

• Solverino

Bohužel jsem se velmi nudil, jediný světlý okamžik je Mr.Skinny (aka pan Prasátko), to bylo dobrý. Jinak bezbřehé tlachání o prdu odehrávající se chvílema ve sklepní kóji bez brambor a chvílema v chodbě do kotelny. Zřejmě natočena za pár dolarů. Nudný příběh o ničem, lehce inspirovaný Clivem Barkerem (ale pouze velmi lehounce). Celkově nedoporučeníhodné :((10.6.2010)

• ZAUME

dost psychopatický horor, pro někoho nekonečná hrůza, pro někoho nekonečná sranda.. některé záběry stály za to, zvláště to nápadité peklo mezi trubkami, ale já bohužel patřím do oné druhé skupiny.(15.12.2010)

Film by som zaradil do prúdu underground a je to snáď prvý snímok z tohto prúdu čo som bez problémov dopozeral až do konca. Škoda je však nevyužitého potenciálu, snímok sa ako tak rozbieha až v 40. minúte a zrovna tie tri príbehy aj keď zapadajú do seba nie sú veľmi dobre vykreslené.(13.7.2011)

• Katy19

Prosím, o co šlo?(6.9.2011)

• libca100

vahala jsem mezi jednou hvezdou a odpadem, nakonec davam hvezdu.jak tu koukam na ty komentare, nevim jestli jsme vubec videli stejny film :-) pro me ukazka promarnene sance.dobra kamera a v podstate i myslenka, zajimave zrudy,ale ten retrospektivni mismas tri nebo kolika osob....jak jsem zacatkem byla nadsena, tak me to rychle preslo...unavilo...znechutilo...chvilemi jsem nevedela kdo je kdo, kdo je kde, kde je proč..ne, me se to nelibilo.(11.1.2012)