Já jsem zvíře - Příběh Ingrid Newkirkové a organizace PETA

Dokumentární

USA, 2007, 69 min

Matthew Galkin

James Lavino

Človek je živočích zaraďujúci sa do kmeňa chordátov, podkmeňa stavovcov, triedy cicavcov, radu primátov, čeľade ľudí – to je oficiálne členenie, fakt, a nie výmysel nejakého ochranára – sme jedným z desiatok miliónov druhov. Je zázrakom prírody, že náš sa ako jediný vyvinul do nie úzko špecializovanej skupiny. Tento dar z nás však urobil barbarov ničiacich a trápiacich všetko živé pre vlastný krátkodobý prospech. Sú tri skupiny ľudí, ktorí tento fakt odmietajú – ľudia nábožensky veriaci, alebo konšpirátori popierajúci evolúciu, a fanatickí antropocentrici, ktorých proste len serie, že ich niekto "porovnáva so zvieratami".(13.12.2012)

• ChArLeNe

Chcem reagovať na komentár od Mischka ohľadom porovnávania zvierat s holokaustom - viac v tomto článku alebo pre ešte rozšírenejšiu odpoveď, kniha: Věčná Treblinka od Charles Patterson.(4.9.2014)

No upieranie slobody, týranie, zabíjanie kvoli údajnej podradnosti druhu, inteligencii a podobným rozdielom...čím to asi pripomína holokaust a koncentračné tábory? Múdremu napovedz, blbého kopni, že Mischka? Ak už sa aj človek, ktorý na vlastnej koži zažil koncentračný tábor vyjadrí, že vidí jeho podobnosť s veľkochovmi a bitúnkami, niet k tomu čo dodávať. No a čím je Ingrid Newkirk taká hrdinka? Možno tým, že sa snaží urobiť svet lepším miestom pre život a to nie pre len človeka! Všetci sme "len" zvieratá, možme to nazývať ako chceme, ale všetci potrebujeme pre život túto planétu, lásku a slobodu. Okecávať to a vyťahovať sa nad ostatné druhy nemá zmysel, len tým potvrdíme našu podobnosť s opicami. To čo má zmysel je zmeniť prístup, prejaviť súcit a zbytočne neubližovať a neničiť. Ak už máme zmeniť veci, tak ich zmeňme k lepšiemu a nie po nás potopa. Ak sme tak na výši a takí inteligentní a výnimoční, mali by sme podľa toho jednať! Dokument samozrejme vrelo doporučujem.(11.6.2016)