Lives for sale

(festivalový název)
  • Slovensko Lives for sale
Slovensko, 2009, 58 min

Vo svojom poslednom filme sa režisérka snaží za každú cenu prekročiť hranice. Trojuholník, ktorý by sa dal nazvať milostným. Opájanie sa všetkým, čo len trochu zdvihne adrenalín a preberie telo k aktivite, a to všetko vďaka hráčskej vášni, ktorú si trojica pestuje. Vyzerá to, že ide o rebelantský príbeh o súčasnej mládeži a všetky prvky filmu naznačujú ambíciu osloviť hrubým jazykom, neviazanosťou v sexe a prístupom k drogám. Ak však očakávate slovenský Trainspotting, tak toto dielko má s filmom Dannyho Boyla pramálo spoločné. Predsa len, slovenské reálie sú slovenské reálie. (IFF Bratislava)

Radko odpad!

Traja mladí koksujú, stávkujú sa o gegotiny (kto pretiahne nevestu na svadbe, kto sfetuje ženícha až to dotiahne do "geniálneho: kto s kým si vlastne análne zašuká) a keďže film nič viac neponúka, dostane sa aj ústredná trojka do slepej uličky. Film sa tak sústredí na ústredný námet, že postráda akýkoľvek humor a viac menej premrháva šancu priblížiť bratislavské lokácie, o ktoré sa len tak obšmietne. Pol hviezdičky za pár zaujímavých momentov znamená v mojom prípade nemilosrdný odpad! ()

Hellboy

[FNŘ 2010] Film promítnutý v rámci bloku To nejlepší z VŠMU mě o kvalitách této studentky bratislavské školy moc nepřesvědčil. Kristína Herczegová natočila příběh, v jehož středu stojí dva kluci a jedna dívka. Chtějí si užít nejlepší týden svého života, než se každý rozejde vlastní cestou, ale všechno se zvrtne a spěje do tragického finiše. Prvních pár minut na svatbě je docela našlápnutých, ale pak přijde zvolnění a v podstatě nuda. Celkově mě ten příběh přišel dost nezajímavý. ()