Salad Fingers

Režie:

David Firth

Scénář:

David Firth

David Firth je na internetu známý svými kontroverzními animacemi, a SALAD FINGERS není nijak odlišný. Příběh (pokud lze použít slovo „příběh") se točí kolem osamělého poustevníka žijícího v polorozpadlé chatrči, kterého sužují nejrůznější halucinace, imaginární přátelé a duchové minulosti. Animace Davida Firtha bývají nezřídka označovány za perverzní, úchylné, nechutné, či nějakým jiným způsobem pohoršující a znepokojivé. (Komprimus)

lubomir91

Člověk na takovou věc musí mít pevné nervy, náladu a žaludek. Každopádně pokud zhlédnete všech 10 dílů, nebudete litovat. Především nesmíte hledat příběh či zápletku hned na začátku. Nechejte se prostě unášet a během veškerých epizod vám dojde, o co tam vlastně jde.... ()

Durgas

Nech si vraví kto chce, čo chce, toto je proste umenie. Nie všetci to pochopia, no ja tvrdím, že v tom je istá (riadne) zvrátená genialita. ()

Freemantle

Animovaná minisérie surrealistického psychologického hororu zaujme především svým nápadem, originálním zpracováním, černým humorem a hlavně - postavou shrbeného humanoida jménem Salad Fingers, jehož největší slastí je otírání se svými prsty o zrezivělé lžíce... ()

Zombiepod

Odporná úchylná nezmyselnosť, ktorá je však vo všetkých ohľadoch geniálna. Seriál má bohužiaľ jednu zásadnú chybu - a to (aspoň pre mňa) veľmi málo dielov :) ()

kaspar

Nejsem si jist, co to je, ale je to celkem silné kafe. Je to dost taková směska hnusu a lítosti. Salad Fingers, zoufale osamocený, není schopen jakkoli vycházet s jinými živými tvory (stonožku rozmáčkne, dívka poté, co začne mluvit, ho vyděsí). Zároveň ta psychická labilita, která je v tom přítomna, a absolutní chaos a nepředvídatelnost toho, co se bude dít, tomu skutečně dodává temnou post apokalyptickou atmosféru. Geniální užití Briana Ena, Aphex Twin nebo Lustmorda. ()

HrochOch

Psychohlína, dají se najít lepší videa než je sám mocný salad finger.Z Firthovy tvorby zbožňuju Milkmana už kvůli chytlavému songu a má palec nahoru za velmi požitkářské trávení Valentýna. ()

Stejšn

Proč je tohle ve filmové databázi???? To tady bude každá flashová animace? V tom případě doporučuju taky badgerbadgerbadger.com nebo lookatmyhorsemyhorseisamazing.com. Přestože se mi Salad Fingers líbí, nechápu co dělá tady. ()

Ances

Při sledování tohoto postapokalyptického psycha mi trnula krev v žilách. A co hůř - nedokážu vysvětlit proč. Když nad tím přemýšlím zpětně (a to už pár let uběhlo, co jsem Salad Fingers viděla naposled), nenacházím nic opravdu hrůzostrašného, ať už se jedná o divné obyvatele ještě divnějšího světa, nebo o hudbu v pozadí, ze které běhá mráz po zádech… Tohle všechno by se dalo přežít, ale už nemám odvahu se na to někdy dívat znovu. Nečekala jsem, že mě zrovna taková blbina zanechá v neklidu na dalších X let. :D ()

Berty00

Horor ? Ani omylom....To čo tu Firth robí v posledných rokoch je neskutočné...No musím uznať že je to dosť psychologické pretože mi išla hlavu urvať...Každopádne to bolo geniálne a hlas v pozatí(toho zeleného retarda) bol parádny... ()

Hyperbolic

I am here to enquire about your spoonzzzzzz. Jedna z nejdéle běžících YouTube sérií s mimořádným protagonistou ve světě plném zmaru. Surealistický trip do nejpodivnějších zákoutí lidské představivosti, jsem rád, že jsou stále vydávany nové díly. ()