Salad Fingers (TV seriál)

Animovaný / Horor / Psychologický

Velká Británie, 2004, 10x5 min

David Firth

David Firth

Nádhera, máloco jsem viděl tolikrát a nutně potřeboval pustit tolika lidem. Pokud na to člověk kouká jen povrchně - děj, animace atd. je to asi o ničem. Ale pokud se zaposlouchá a vžije do toho, co vše se těch pár minut děje, věnuje svou mysl úvahám o tom proč, jak, cože apod. a zároveň není tzv. square, pak si to náležitě užije. Hudbu dělal David Firth společně s Aphex Twinem, a sedí jak pozadí na hrnec.(16.5.2011)

Naprosto chápu, že se Salad Fingers nelíbí každému (vysoké hodnocení vypovídá pouze o tom, že kdo hledá, najde). Firthem vytvořený postapokalyptický svět je ale tak podivný, snad až čarovný... Tato série je čirá poezie, holt ale není jen o lásce, ale i o těch dalších věcech.(22.5.2011)

• easaque

1* Tentokrát budu patřit k mimoňům, co tuto vysoko hodnocenou šílenost nepochopili, ale nic si z toho nedělám ;-). Je to úchylárna, která mi nepřijde ani depresivní, spíš podivná a samoúčelně šokující. Více komentáře nejspíš není potřeba. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](22.7.2018)

• Cybersilvest

Mě to spíš přijde jako hodně černočerná komedie (možná i parodie?). No, tedy jako celek je to vlastně celkem dost o ničem. Mnohé scénky přesto byly fakt geniální (částečně i kvůli mutantovu schizohlásku a ambientnímu soundtracku), ale v drtivé většině spíš hodně táhlé, nudné a trapné. A ano, je to velmi zvrácené. Až tak, že se domnívám, že tvůrce něčeho takového možná sám trpí nějakou závažnou duševní chorobou. A ta animace je fakt dost laciná… I když bych to osobně za „odpad“ nikdy neoznačil, celkového hodnocení se zdržím, protože u takovéhoto experimentu je to nejspíš vážně nesmyslné.(18.1.2018)

Vydržela jsem všech deset dílů najednou a jsem celkem zklamaná. Aby to bylo zajímavější, mělo to být kratší. Padesát minut je na takovou strašně moc. Námět a zpracování bylo nadprůměné, ale příběh se občas hrozně táhl natolik, že nudil. Ve výsledku lepší průměr. Nejlepší jsou závěrečný a první díl. Jinak nuda.(16.12.2016)

• - Titulní melodie je převzata z písně "Beware the Friendly Stranger" od skupiny Boards of Canada. (DanteZ)

• - Na seriálu se podíleli hudebníci jako Brian Eno, Sigur Rós, nebo Aphex Twin. (DanteZ)