Reklama

Reklama

Salad Fingers

(TV seriál)
Animovaný / Horor / Psychologický
Velká Británie, 2004, 10x5 min

Režie:

David Firth

Scénář:

David Firth

Obsahy(1)

David Firth je na internetu známý svými kontroverzními animacemi, a SALAD FINGERS není nijak odlišný. Příběh (pokud lze použít slovo „příběh") se točí kolem osamělého poustevníka žijícího v polorozpadlé chatrči, kterého sužují nejrůznější halucinace, imaginární přátelé a duchové minulosti. Animace Davida Firtha bývají nezřídka označovány za perverzní, úchylné, nechutné, či nějakým jiným způsobem pohoršující a znepokojivé. (Komprimus)

(více)

Recenze (73)

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem se jedná o geniálně poskládaný příběh, který je zahalený ve spletenci sexuálních, morbidních a jiných nechutností, přičemž nutí diváka hledat v oněch spletencích souvislosti. Sice toto rozkrývání indícií zbožňuju, jenomže ta temná stránka je na můj vkus moc. Kdybych hodnotil objektivně, tak bych i těch 5* dal, ale momentálně zvítězilo hodnocení subjektivní. ()

Mefistofelle 

všechny recenze uživatele

Animace je sice jednoduchá, ale ty scénky jsou tak nechutné, morbidní a divné, že to za to stojí:). Postapokalyptický svět, který nám zde David Firth servíruje, je opravdu místo, kde byste nechtěli žít. Salad Fingers a jeho prstoví maňásci, divné bytosti a lidi, šedivé okolí... skoro by to v jednom vyvolalo depku. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

1* Tentokrát budu patřit k mimoňům, co tuto vysoko hodnocenou šílenost nepochopili, ale nic si z toho nedělám ;-). Je to úchylárna, která mi nepřijde ani depresivní, spíš podivná a samoúčelně šokující. Více komentáře nejspíš není potřeba. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Pirabin 

všechny recenze uživatele

Znáte to, když něco pustíte a nevíte jestli se vám to líbilo, nebo ne? Jinak: Líbí se mi teorie, že příběh se odehrává v postapokaliptickém světě a Salad fingers je postižený člověk, který vzpomíná na "velkou válku"(patrně jadernou) a postavy věci které pojmenovává dostávají jména reálných lidí, které znal, ale zemřeli. Samozřejmě je to teorie, Salad může být taky prostě jen výmysl chorého mozku, a jelikož je tam neskučně zvrácený přijde nám, že prostě musí mít nějaký smysl. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Naprosto chápu, že se Salad Fingers nelíbí každému (vysoké hodnocení vypovídá pouze o tom, že kdo hledá, najde). Firthem vytvořený postapokalyptický svět je ale tak podivný, snad až čarovný... Tato série je čirá poezie, holt ale není jen o lásce, ale i o těch dalších věcech. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Na seriálu se podíleli hudebníci jako Brian Eno, Sigur Rós, nebo Aphex Twin. (DanteZ)
  • Titulní melodie je převzata z písně "Beware the Friendly Stranger" od skupiny Boards of Canada. (DanteZ)

Reklama

Reklama