Salad Fingers (TV seriál)

Animovaný / Horor / Psychologický

Velká Británie, 2004, 10x5 min

David Firth

David Firth

A like rusty things and red water! Jednoznačně působivý... ehm... řekněme večerníček, na jehož každý další díl jsem se těšil jako malé děcko. Jako by v tom všedním životě chybělo cosi úchylného a člověk potřeboval alespoň špetku čehosi nenormálního, aby se v dnešním světě nezbláznil. Tento morbidní zelený weirdo žije svým vlastním životem a člověk si jeho zájmy ihned zamiluje - sbírání a hlazení rezavých předmětů (zejména lžic), olizování nečistot, způsobování si drobných poranění a prožívání rozkoše při krvácení, to je jenom zlomek běžných návyků hlavní postavy. Sem nesmíme zapomenout zahrnout i pravidelné přeměřování vzdálenosti mezi domem a stromem a další praktické činnosti. Ne, nedělám si srandu, tento miniseriál budete buď milovat jako zbožné dosud nepoznané dílo, nebo nenávidět jako prachsprostý primitivní paskvil zfetovaného autora.(24.7.2015)

• easaque

1* Tentokrát budu patřit k mimoňům, co tuto vysoko hodnocenou šílenost nepochopili, ale nic si z toho nedělám ;-). Je to úchylárna, která mi nepřijde ani depresivní, spíš podivná a samoúčelně šokující. Více komentáře nejspíš není potřeba. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](22.7.2018)

• Mkqp

Svým způsobem se jedná o geniálně poskládaný příběh, který je zahalený ve spletenci sexuálních, morbidních a jiných nechutností, přičemž nutí diváka hledat v oněch spletencích souvislosti. Sice toto rozkrývání indícií zbožňuju, jenomže ta temná stránka je na můj vkus moc. Kdybych hodnotil objektivně, tak bych i těch 5* dal, ale momentálně zvítězilo hodnocení subjektivní.(7.9.2017)

Nádhera, máloco jsem viděl tolikrát a nutně potřeboval pustit tolika lidem. Pokud na to člověk kouká jen povrchně - děj, animace atd. je to asi o ničem. Ale pokud se zaposlouchá a vžije do toho, co vše se těch pár minut děje, věnuje svou mysl úvahám o tom proč, jak, cože apod. a zároveň není tzv. square, pak si to náležitě užije. Hudbu dělal David Firth společně s Aphex Twinem, a sedí jak pozadí na hrnec.(16.5.2011)

Vydržela jsem všech deset dílů najednou a jsem celkem zklamaná. Aby to bylo zajímavější, mělo to být kratší. Padesát minut je na takovou strašně moc. Námět a zpracování bylo nadprůměné, ale příběh se občas hrozně táhl natolik, že nudil. Ve výsledku lepší průměr. Nejlepší jsou závěrečný a první díl. Jinak nuda.(16.12.2016)

• - Titulní melodie je převzata z písně "Beware the Friendly Stranger" od skupiny Boards of Canada. (DanteZ)

• - Na seriálu se podíleli hudebníci jako Brian Eno, Sigur Rós, nebo Aphex Twin. (DanteZ)