Nan quan bei tui zhan yan wang

• Tchaj-wan

Tchaj-wan, 1977, 93 min

Tso-Nam Lee

Yan-chien Chao

Fu Liang Chou

Velmi dobře film okomentoval uživatel MYSANTROP. Tentokrát nemám, co bychdodal(výjimečně ...). :-)) Jenjsem bylrozhodnut celou stopáž pro 3*, ale závěrečná řežba s hlavní gorilou mne přiměla zvednout na 4* ... Je to fajnovejtajwanskej kung-fu flick ... ;-))(8.2.2013)

Řekl bych, nejlepší choreografie koordinátora Tommy Leeho aka Gam Ming. Vyzdvihuji krom umu Tan Tao Lianga zvukovou stopu uchulibného Fu Lianga Chou. Potěšil mne povedený závěr s loketní dýkou a za kopací techniky by se nestyděl ani samotný Jang Hwang Lee. Drsné gangsterské héjty vyplňují jednoduchý příběh, který byl natočen v roce 1976 a tajvanskou produkcí vyvržen roku 1980.(31.1.2013)

Dost dobrý kung fu snímek z období 19.století kdesi v jedné z čínských provincií..Don Wang-Tygří pěsti-se jako inkognito vládní úředník dostává na kobylku místnímu gangu.Výborný Tan Tao Liang /skvělá práce nohama!/v roli jeho spojence-městského policejního komisaře,klasický představitel kf padouchů Tommy Lee opět v úloze záporáka-a tady ho zahrál skvěle-mistra stylu Mantis-Kudlanka...Vřele doporučuji...skvělý závěrečný souboj!(25.5.2011)

• HKstars

Snad jen ten nahoře ví, proč mi někdy do cesty přihraje film jako tenhle. Dobrovolně jsem si ho koupil poté, co jsem ho zahlédl v několika Top 50 nejlepších bojových filmů všech dob a ačkoliv datum výroby hlásalo 1976, těšil jsem se na pořádnou old school vypalovačku, které neobrousí hrany ani stupidní anglický dabing. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem natěšeně DVDčko vrazil do mechaniky. Po absolvování tříbarevného intra (kdo neviděl, neuvěří) se ocitneme v jakési parodii na westernové městečko s názvem Black Stone, kam přichází slavný zabiják (momentálně přísně utajený vládní agent) Pai Yu Ching. Jeho cílem je dostat za mříže místního starostu, který si slušně přivydělává pašováním všeho možného. Ve hře je ještě policejní šéf Lu Tung, který Pai Yu Chinga podezřívá z nekalých plánů a navíc má spadeno na starostova syna, protože mu zavraždil budoucí tchýni (oops). Ching posléze využije situace a vloudí se do starostova domu jako bodyguard, aby mohl zajistit víc důkazů o pašování. Bude tak muset čelit nejen Lu Tungovi, ale i starostovým pomocníkům - blonďaté gorile (oops?) a majitelce místní čajovny (hmm)... Jsou chvíle, kdy přemýšlím o tom, zda-li jsem si vkus nezabouchnul v autě nebo prostě momentálně nejsem naladěn na podobné filmy, ale při sledování Hot, Cool and Vicious jsem v duchu proklínal ony recenzenty, kteří při hodnocení nešetřili chválou. Jsou blázni oni nebo já? Jsem skutečně psychicky tak mladý, že nezkousnu takovou "klasiku"? Hot, Cool and Vicious balancuje na hraně průměru tak nešikovně, že není ani dost slabý, aby mě to dostalo na kolena, ale ani dost dobrý, abych se překonal a našel na něm ono pověstné zrnko kvality. Ať se snažím jak chci, krom solidních kopů Tan Tao Lianga, otřesného make-upu Tommyho Lee (skutečně vypadá jako gorila) a relativně slušného finále, nevidím vůbec žádný důvod proč byste měli své tělo trýznit podobným filmem. Vyhněte se mu velkým obloukem, pokud to neuděláte, zjistíte, že tohle je i na vás moc a blonďaté gorily vás budou strašit celou noc ;). 30%(21.4.2017)

• - Snímek byl natáčen v roce 1976. V tchaiwanské produkci však vyšel až v roce 1980. (Epistemolog)

• - Mistr světa Dorian Tan Tao Liang se učil bojový styl Taekwondo od 7 let. Jeho žáci byli například Shannon Lee, dcera Bruce Lee, či legendární akrobat Biao Yuen. (Epistemolog)

• - Akční režii měl na starost herec Gam Ming. (Epistemolog)