Nothing Personal

• Nizozemsko Nothing Personal (více)

Ona sa jedného dňa zbalí a odíde cestovať krajinou bez ľudí. Prečo? To nevie možno ani ona sama. Ak niekoho stretne, je to opäť iba ďalšie sklamanie stvoreniami, ktoré rozprávajú a nedajú pokoj.
Na svojej púti objaví osamelý poloostrov, na ňom starý dom a v ňom muža s podobnou túžbou žiť ďaleko od obývaných miest. (wata)

wata

Komorný príbeh o dvoch ľuďoch, ktorých zblíži ich zvláštny životný postoj. Sú od seba neuveriteľne odlišní, a pritom sú neuveriteľne podobní. Pomalé tempo narácie dokonale vystihuje ich vzťah, kamera hľadí do ich životov možno viac zblízka, ako to dokážu oni navzájom. Alebo je to iba klam? ()

Tamten

Film s minimálním množstvím děje, dialogů a myšlenek. Težko říci, proč vlastně něco takového existuje. ()

tidwell

Krásný tichý film. Ona si myslí, že utíká sama před sebou do irské krajiny. Tady potkává Jeho, osaměle žijícího na poloostrově. Oba už od života nic nečekají, protože (zřejmě) o všechno, na čem jim záleželo, přišli. On je s tím smířený a bere s nadhledem její mladickou vzdorovitost, zatímco Ona ještě tu zlobu v sobě nosí (první polovinu filmu), a proto se asi chová tak nesnesitelně. Oba přijmou "hru" na sdílenou anonymitu, odmítání "všeho osobního", protože v takovém vztahu už nelze nic ztratit. Jenže ta vzájemná tajemství je začnou přitahovat - v jakémkoliv vztahu je vždycky co ztratit, zvlášť když jsou si tak podobní. To "osobní" nakonec člověka vždy dostihne, někdy až příliš, příliš pozdě... ()

djbarrel

Já ani nevím co si o tom myslet. Ta ženská byla děsná kráva, rozhodně bych se s ní takhle nemazal, ale kdyby to neudělal ani hrdina filmu, film by nebyl. Spíš než drama se jednalo o složitý psychologický film, který alespoň pro mě nebyl o ničem, ale koukat se na to dalo. 55 % ()

Elisson

Toto nie je žiadna pseudointelektuálna story ako tu niektorí spomínajú.... ale chápem, že nie každý chápe čo je to byť sám a chcieť byť sám. A nie každému príde normálne stanovať osamote po Írsku....A mať problém a nehovoriť o ňom ...a stretnúť sa s niekým kto má tiež problém a mať s ním krásny a skutočný vzťah hodnotnejší než iné..... ()

karnát

Mám rád filmy o lidech, kteří to mají jinak. A tenhle je velmi uvěritelný, netlačí na pilu a ukazuje pomalé sbližování dvou zvláštních lidských bytostí daleko od civilizace. ()

Maskati

Tohle může mít rad jen ten,kdo tomu porozumí. Jakési "Kyrie eleison" dramatické kinematografie, trochu úchylná óda na "psycholo-lidskou" samotu a z toho plynoucí zoufalství. Na to musíte mít náladu,ale pak si to třeba užijete jako já. Film není pro každého, ale když ho shlédnete, určitě o něm budete přemýšlet a uvažovat. Mně to přišlo dobrý. ()

peproch

Filmu asi spíše porozumí ti, kteří z jakéhokoli podnětu či důvodu umí žít sami a jen si vyjasňují, jestli jejich samota je cílem nebo prostředkem k nalezení spřízněné bytosti, s níž by nějak sou-žili. Soužení není dlouhodobě udržitelné. Hezká povídka. ()